SIV DOM MAK-РАП Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Vicevi

Go down 
+21
БАНО
Adrenalin666
Martin a.k.a. DzVeR
MisKo
Бојан4е
G-GIRL
PileMVP
nixa_urban-skillz
THE_LADY_D
sbep_bojan
Pizzicato
БрАчЕдО ОдОзГоРа
orevokurokrsac
ifan4e_baby
pepi2254
martin4ebaby
K.B.
Machor
Demonot
Gang Man[Freedom Figters]
dime_sivdom
25 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторПорака
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666


Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 36
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeЧет Jул 17, 2008 2:13 am

Некој наркоман си зел кока и оди дома да се издрогира ама на грешка го фатил татко му,и му вика
Ако те видам со ова лајно уште еднаш в нос ќе ти го напикам!!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
McBumBe

McBumBe


Број на мислења : 6
Join date : 2008-03-29

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeПет Jул 18, 2008 1:23 am

13 цајкани одат на испит на факултет. Седнуваат еден позади друг, како на факултет. Влегува професорот и им задава една многу тешка задача. Треба да напишат една марка на кола. Првиот цајкан веднаш запишува 'Јагуар'. Вториот се мисли, и се мисли ('мислам значи постојам'), и пробува да види и да препише од првиот свој колега. И место да прочита 'Јагуар', тој прочитал 'Јануар', и си напишал целиот среќен 'Фебруар'.
Третиот по примерот на вториот, си напишал 'Март', четвртиот 'Април'……..итн се до 12-тиот цајкан, а кој си напишал 'Декември'. 13-тиот мислел , мислел, мислел ('мислам значи постојам'), нема веќе месеци, и на крај му текнало и си напишало- 'Среќна Нова Година'.
Вратете се на почетокот Go down
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666


Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 36
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeПон Jул 28, 2008 12:30 am

se sheta zajako vo shumata i ja gleda mechkata kako se bese za stomakot .. i i vika ... sho ma meco vaka si se vrzala za stomao ... i ovaa ke se besam.... i zajako i vika pa kako za stomao ke se besesh ?? .. i mechkata mu vika .. pa probah i na shijata ama ne mozam da disham
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Gang Man[Freedom Figters]
Рап Шутрак
Gang Man[Freedom Figters]


Број на мислења : 189
Join date : 2008-03-14
Age : 33
Местолокација : Bitola (Arnaut Maale) Oblasta

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeВто Jул 29, 2008 11:29 am

Pominva nekoj tip i go gleda komshijata kaj sho igra shah so ku4eto i se duma mu veli more pametno ku4e i ovaj


6o pametno mu vodam 3:2
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/freedomfightersgangmanmadboy
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666


Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 36
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeЧет Jул 31, 2008 11:51 pm

Наградно прашање за сите шо ќе го прочитаат ова.
Зошто мечката се вика мечка?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
kent1_kikobt
Број на мислења : 8
Join date : 2008-07-06
Age : 28
Местолокација : bitola

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeВто Aвг 12, 2008 2:29 pm

Кире му се жали на пријателот:
- Знаеш што, мојава жена секој ден оди од кафана во кафана.
- Што бе, пие?
- Не, ме бара. Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
kent1_kikobt
Број на мислења : 8
Join date : 2008-07-06
Age : 28
Местолокација : bitola

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeВто Aвг 12, 2008 2:31 pm

Зошто на Власите им се големи носовите?
- Затоа што воздухот е бесплатен. Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
kent1_kikobt
Број на мислења : 8
Join date : 2008-07-06
Age : 28
Местолокација : bitola

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeВто Aвг 12, 2008 2:33 pm

Решил мажот да провери дали жена му го изневерува, па ја прашува:
- Жено, знаеш ли ти дека во зградава имаме жена што мажот никогаш не го изневерила?
- Не зафркавај, која е?
- Па не ли си ти мори ???
Вратете се на почетокот Go down
kent1_kikobt
Број на мислења : 8
Join date : 2008-07-06
Age : 28
Местолокација : bitola

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeВто Aвг 12, 2008 2:35 pm

Се шетале две змии мајка и керка.Керката ја прашува мајка си:Мамо,мамо ние отровни змии сме?
Мајката змија:Зошто прашуваш керко?
Керката змија :Си го каснав јазикот! geek
Вратете се на почетокот Go down
kent1_kikobt
Број на мислења : 8
Join date : 2008-07-06
Age : 28
Местолокација : bitola

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeВто Aвг 12, 2008 2:38 pm

Си бил некој човек и отишол во кафана и му вика на келнерот, келнер дај едно пивце за мене, ти шо ке пиеш и сите тука што ке пиат.И донесол келнерот пиачка ја испил и немал да плати,и го фатил келнерот
на тој чоекот и го скршил од ќотек.
Утредента иди пак чоекот и нарачува исто.(за него за гостите и за келнерот, и немал да плати,и пак го крши од ќотек).
Утредента пак иде и нарачува за мене едно пивце за сите тука . ама за тебе нема.
Келнерот:зашто?
Гостинот:Многу си незгоден кога ке се опијаниш!
Вратете се на почетокот Go down
kent1_kikobt
Број на мислења : 8
Join date : 2008-07-06
Age : 28
Местолокација : bitola

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeВто Aвг 12, 2008 2:41 pm

Си биле маж и жена. Мажот се враќа од работа, а жената како и секој ден, вообичаено, го става ручекот на маса. Мажот се изнервирал нешто и го фрлил јадењето низ прозорецот. Жената го гледала некое време, земала стол и го фрлила низ прозорецот.
- Зошто го фрли столот? - рекол мажот.
- Епа кога ќе се симнеш долу да ручаш, да има кај да седиш!!!
Вратете се на почетокот Go down
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666


Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 36
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeСре Aвг 13, 2008 5:34 am

Сме биле Јас, Коста, Диме и Јуве некаде во некоја пустина и не фаќаат човекојадци и ни викат Сеа вака Ќе ве пуштиме да трчате и кој ќе истрча најмалку него го јадиме. И трчаме сите трчаме и јуве најнапред по него диме, па коста па јас. И сеа ме фаќат мене да ме јадат и овие сеа кефој дека се спасиле и коста вика Ќути останав да живеам од природна смрт ќе умрам. Диме исто Ау човеку имало спас и за мене. После тоа Јуве вика - О јеа и јас сум жив. И човекојадциве му викаат- Дечки Мафни и на камерата!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeСре Aвг 13, 2008 1:17 pm

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666


Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 36
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeСре Aвг 13, 2008 10:25 pm

dime_sivdom напиша:
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!


Еј вицов ептен јак е го имам читано на едно списание.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeЧет Aвг 14, 2008 1:30 pm

Da da..interesen e lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666


Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 36
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeПет Aвг 15, 2008 3:46 am

Јас ко мал сум седел со некое девојче пред клупа и сум му рекол.
Абе ти коа ќе порасниш ќе те зеам за жена.
И девојчево ми вика
Абе ај да ме земиш за жена, ама кај мене во фамилијата само роднини се земаат, мама со тато, баба со дедо, тетин со тетка ми....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666


Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 36
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeПет Aвг 15, 2008 3:57 am

Сум бил пак јас на некој натпревар во фудбал со татко ми и се собира публика и му викам на татко ми
Тато да им влезам сега?
-Не рано е...
И идат уште повеќе луѓе навиваат се дерат..и јас
Да им влезам сега?
-Не рано е..
и се собира цел стадион е полн..гужва викање и велам
Да им влезам сеа тато?
-Ајде влегувај!
АЈМО КИКИРИТКИ ЛЕБЛЕБИЈА СОНЧИГЛЕД СЕМКИ ПОВЕЛЕТЕ НАЈДОБРИ ОД КАЈ ИДРИЗ СЕ КУПЕНИ!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666


Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 36
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeПет Aвг 15, 2008 4:01 am

И последно пак сум бил јас ама на училиште.
И сеа сме имале час од Лилјана онаа бабата по англиски, и вика ај кажи некоја работа
Која е чудна ама истовремено и вистинита.
И се јавувам јас и викам, Факт е дека Курот нема коски,ама чудно е како може да биди толку тврд!!!
И се црека бабава (пола сат некаде)
И вика ајде сеа пак кажи ама нешто посериозно...
и јас викам- Факт е дека пичката е секоаш влажна а како не рѓосува?
и Пак старава се црека црека и вика Абе кажи нешо културно...
и јас викам
Факт е дека Земјата е тркалезна...
Ееееееее така вика културно..
Ама чудно е како се ебат луѓето на секое ќоше!!!

до крајот на часот викање од старата, неоправдан и в забелешка....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeПет Aвг 15, 2008 4:09 pm

Adrenalin напиша:
Сум бил пак јас на некој натпревар во фудбал со татко ми и се собира публика и му викам на татко ми
Тато да им влезам сега?
-Не рано е...
И идат уште повеќе луѓе навиваат се дерат..и јас
Да им влезам сега?
-Не рано е..
и се собира цел стадион е полн..гужва викање и велам
Да им влезам сеа тато?
-Ајде влегувај!
АЈМО КИКИРИТКИ ЛЕБЛЕБИЈА СОНЧИГЛЕД СЕМКИ ПОВЕЛЕТЕ НАЈДОБРИ ОД КАЈ ИДРИЗ СЕ КУПЕНИ!

lol! lol! lol! lol! lol! lol! BRAVOOOO!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeПет Aвг 15, 2008 4:10 pm

Adrenalin напиша:
И последно пак сум бил јас ама на училиште.
И сеа сме имале час од Лилјана онаа бабата по англиски, и вика ај кажи некоја работа
Која е чудна ама истовремено и вистинита.
И се јавувам јас и викам, Факт е дека Курот нема коски,ама чудно е како може да биди толку тврд!!!
И се црека бабава (пола сат некаде)
И вика ајде сеа пак кажи ама нешто посериозно...
и јас викам- Факт е дека пичката е секоаш влажна а како не рѓосува?
и Пак старава се црека црека и вика Абе кажи нешо културно...
и јас викам
Факт е дека Земјата е тркалезна...
Ееееееее така вика културно..
Ама чудно е како се ебат луѓето на секое ќоше!!!

до крајот на часот викање од старата, неоправдан и в забелешка....

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
ne si salam kaj ja najde lileto po angliski...taman spored karakter uloga si i dal
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

p.s.Daj neso i za joco lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666


Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 36
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeНед Aвг 17, 2008 2:19 am

Сум бил јас на пракса и Калино ни објаснува за пениси кај кравите а јас седнав на земја. И иди јоцо и вика Еее вика професорот ви кажува за курој, а ти си седнал на столче. И јас му викам на јоцо, а ти знајш шо е разликата меѓу столче и кур? И овој вика незнам.. е па седни ќе видиш!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666


Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 36
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeНед Aвг 17, 2008 2:22 am

И пак сум бил во пицерија некаде и сум работел ко продавач.
И еден јоцо од земјоделско ми иде и вика Дечко имате бурек?
Не бре пицерија е ова директорте..
Другиот ден-Абе има бурек?
Нема бе јоцка нема..
И третиот ден еве го пак и ми скурчи мене и му се јавувам на шефот.
Абе шефе, јоцо од земјоделско иде секој ден ми бара бурек со силажа...шо да прам?
Па шо не му го мавниш тоа бурекот од глава? вика шефот.......
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeНед Aвг 17, 2008 2:40 am

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
MrSpikeMC
Број на мислења : 3
Join date : 2011-11-29
Age : 27
Местолокација : Bitola Bair Maalo

Character sheet
GAMES-Игри:
Vicevi - Page 5 Left_bar_bleue4/4Vicevi - Page 5 Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitimeВто Ное 29, 2011 10:38 pm

Зошто Трпе обожава да ја гледа свадбата од назад кон почетокот?
- Затоа што Трпана тогаш го вади прстенот, се качува во колата и се враќа кај нејзините дома!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Vicevi - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Vicevi   Vicevi - Page 5 Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Vicevi
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: РАЗНО :: Забавно-
Отиди до: