SIV DOM MAK-РАП Форум


Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

SIV DOM-BITOLA
ДОБРОДОЈДОВТЕ НА SIV DOM МАКРАП ФОРУМ
Видете ги мислењата без одговор
 Форум ТемиМислења
Последно мислење

Инфо

 
Нема нови мислења

Инфо

Правила и новости на форумот...
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
1042Нед Ное 09, 2008 7:55 pm
RaP-RiVaL 8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN

Рап Форум

 
Нема нови мислења

Општо

Забелешки,критики(позитивни,негативни)за форумов...
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
5119Пон Сеп 28, 2009 2:25 pm
raper4eto Dali vi se dopagja noviot forum na siv dom
Нема нови мислења

Македонски Рап

Македонски рап групи,артисти,групации
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, CrnaBtHronika
46690Сре Ное 11, 2009 3:16 pm
THE_LADY_D Топ 5 мак рап албуми,компилации
Нема нови мислења

Интернационален Рап

Ваше мислење за странскиот рап:Американски,Балкански,Европски и сл.
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, CrnaBtHronika
42251Вто Фед 14, 2012 7:53 pm
Illegal Rap Illegal - I don't give a fuck
Нема нови мислења

Лирики

Ваши текстови или странски лирики кои ви се допаѓаат
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, KOSTA(FREESTYLER)
78428Сре Jул 11, 2012 12:10 pm
kasper prasanje
Нема нови мислења

Freestyle

Слободен стил
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, KOSTA(FREESTYLER)
28184Пет Сеп 18, 2009 1:47 am
UniversalMC eve neshto i od mene i dadete pofalbi i kritiki
Нема нови мислења

Журки

Манифестации,забави,концерти
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
12184Сре Окт 13, 2010 10:36 pm
alek30 PUBLIC ENEMY LIVE IN SOFIA 27OKT 2010
Нема нови мислења

Продукција

Студиска опрема,софтвер,совети и сл.
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
885Нед Јан 25, 2009 7:53 am
Juve-W.H.F. Sempluvani ili Svireni Instrumentali????
Нема нови мислења

Download

Модератор: БАНО
37205Вто Jул 06, 2010 6:44 pm
Богдан USA RAP DOWNLOAD!!!

HIP HOP Culture

 
Нема нови мислења

HIP HOP

Начин на живеење
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
767Чет Сеп 25, 2008 11:09 pm
Adrenalin666 Vashe razmisluvanje okolu toa sto e Hip Hop kulturata,prashanja,odgovori,debatiranje i tn.(Edukacija)
Нема нови мислења

Dj-ing

Dj-ing еден од најбитните елементи на Хип Хоп културата...
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
642Пон Сеп 28, 2009 4:57 pm
raper4eto Вашите омилени ДЏи ?
Нема нови мислења

Street Fashion

Улична мода,брендови,стилови итн.
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
3153Вто Ное 29, 2011 11:02 pm
MrSpikeMC koj brend na raperska obleka najmnogu vi godi
Нема нови мислења

Grafiti

Екипи за street art,bombing екипи итн...
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
568Пет Окт 10, 2008 12:43 am
Juve-W.H.F. grafiti- urbana umetnost ili sub-kultura

РАЗНО

 
Нема нови мислења

РАЗНО

Се што ќе ви падне на памет,а не е склоп со ниедна од темите
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, CyBeRmAsTeR, Adrenalin666
30614Вто Мај 14, 2013 2:21 am
Kicobarca oblozuvalnici
Нема нови мислења

Фотографии

Од забави,омилени рап групи и членови на рап групации...
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, sleepy
582Саб Aвг 02, 2008 12:57 am
Adrenalin666 SAF/DJ SEBB/KILLA KISH/Night Club Infinity/ 25.07.2008 BITOLA
Нема нови мислења

Забавно

Вицеви,смс пораки,незгодни ситуации,случки и се што ќе ви падне на памет и мсилите дека би било забавно да го споделите со членовите од форумов...
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, Adrenalin666
11363Вто Ное 29, 2011 10:38 pm
MrSpikeMC Vicevi

Recycle bin

 
Нема нови мислења

Recycle bin

Заклучени теми....
21328Чет Сеп 11, 2008 12:06 pm
dime_sivdom Za Postavuvanje na Vasi Sliki!!!
Siv Dom Форум Empty
Recently shared images
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 3905 мислења
Постојат b>321 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Guruchogs
Севкупно има 3 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 3 Гости
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 28 во Нед Ное 06, 2016 2:50 pm

Регистрирани членови: Никој
Legend :   [Администратор ]   [ Модератор ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен