SIV DOM MAK-РАП Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Zurki vo bt

Go down 
+14
PileMVP
atentator
barbi_bt
mastik
G@D
K.B.
martin4ebaby
dime_sivdom
БАНО
pepi2254
CrnaBtHronika
Machor
Gang Man[Freedom Figters]
Juve-W.H.F.
18 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.


Број на мислења : 348
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Bitola Epicentar

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeПет Мар 14, 2008 3:35 am

na koja rap zurka ste prisustvuvale i koja vi ostavila najmnogu vpe4atok.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
Gang Man[Freedom Figters]
Рап Шутрак
Gang Man[Freedom Figters]


Број на мислења : 189
Join date : 2008-03-14
Age : 33
Местолокација : Bitola (Arnaut Maale) Oblasta

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeПет Мар 14, 2008 9:12 pm

KOja ne brateeee!!!! Very Happy Cool
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/freedomfightersgangmanmadboy
Machor
Рап гуштер
Machor


Број на мислења : 105
Join date : 2008-03-13

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeПет Мар 14, 2008 10:09 pm

Posledno bev na promocijata na FF jako e bese fkraj... posebno koa ja pustija Playerite Od Parkot... i posle Koki ko redese...
Druga pred nea bev gore Brusnicka na igraiste... Niktofobia, Udarna... Mamli... ko bea... i tamu jako bese, ama sonceto ne ispece... Smile
I mn. mi e krivo so ne dojdov na taa Imperator vasata so bese... kasno bese... nemoev... nemase kaj da ostanam vecerta bt... to e...
pozzz
Вратете се на почетокот Go down
CrnaBtHronika
moderator
CrnaBtHronika


Број на мислења : 62
Join date : 2008-03-14
Age : 34
Местолокација : Karposh (Bitola)

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeСаб Мар 15, 2008 3:10 am

jas ne sum prisustvuval dosega na zurka i ne znam kako e ama mnogu mi ekef da dojdam...ej siv dom, aj sledniot pat ziti se kazete mi ko ke ima zurka i ke dojdam ako mi dajte gratisi...jas pisam i tekstoj mozi da izrecitiram nesto ? Very Happy
p.s. majtapot nastrana najdobra nasa zurka vo bitola,spored mene 13 avgust (mislam deka bese) 2005godina vo diskoto na olimpiski bazen...najbrojna i najubaj luge Smile..toa e eden ubav izvadok od mojata arhiva..Respect
Вратете се на почетокот Go down
pepi2254

pepi2254


Број на мислења : 14
Join date : 2008-03-15

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeСаб Мар 15, 2008 4:10 am

mene najuba zurka so sum bil mi bila na igraornata ilinden so se drzese vo domot na kulturata i bese mn jako i plus imase mn golema sutka uste pred da pocni zurkata pred samata vrata site se sutkaja oti sakaja da vlezat pobrzo i sutkata se namalvase kako so vlegvaja vnatre i bese mn zabavno se zurkavme site i mladi i stari ......
Вратете се на почетокот Go down
БАНО
moderator
БАНО


Број на мислења : 220
Join date : 2008-03-14
Age : 114
Местолокација : Arnaut Maala

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeСаб Мар 15, 2008 6:25 am

Od tie zurki vo Bitola se soglasuvam so CrnaBtHronika deka taa vo diskoto pred Olimpiskiot Bazen bese ekstra.Mislam deka taa bese i naj posetena do sega vo Bitola,a ostaj toa i mene mi bese debitantski nastap na bina.Do togas imav 2,3 audio traki ali nastap na bina ne do togas.I pamtam 4 pesna bese Nema igranje so mene(Evil-B feat Dime).
I sega se kacvam na bina gledam 250,300 luge pod mene i jas blocked vo glata,jazikot mi se vrza kako pandelka zbor ne mozev da kazam.Arno Dime prv recitira vo pesnata pa imav 2 minuti da se prilagodam malce na atmosverata.
Imalo i drugi dobri zurki ama mene ovaa najdolgo ke mi ostane vo sekavanje.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/evilllb
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeСаб Мар 15, 2008 8:25 pm

spomeni spomeni...sekavanja minati vreminja...to e...jebesh ga...toa bea vremina decinja a ne sega po 100 dushi publika od koj site raperista teshki site grupi imaat site se najdobri nema pocit nema nisto samo gomna...
bez navreda ali vistinata ja kazvam...ova ne e problem samo vo Bt tuku niz cela MK...
bez respect nema rap...svatete...site lani vikaja naprajte zurka ...e ete vi zurka naprajvme i site raperishta(so isklucok na tie sto bea tamu)gi zatvorija doma posto kasno bila zurkata ili imaa popametna rabota...kako vi Bt sekoj den zurki da se deshavaat...
ali toa e...jbg...
izvinete so zamarav... Sleep

inaku da se vratam na temata...mene najdobri zurki do sega kaj sto sum nastapuval taka vo spomen mi e taa od 13 avgust 2005 vo Bt...i za nadvor od bt tuka ke napisham deka taa 2003 vo Stip mi se bendisa...super si pominav...a i 2006 vo ohrid beshe zakon...ima i drugi ali sea ne mi teknuva....
aaaaa....daaaa...
ke zaboraev i bes fest vo Skopje (Castro)29.3. 2007...i tamu mnogu zakon beshe...

abe segde zakon beshe!
Very Happy:D:D

to e...jbg.. zurka si e zurka...nema losha zurka...ima samo losh nastap:afro:
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
martin4ebaby
VIP
martin4ebaby


Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-11
Age : 35
Местолокација : Bitola/Bair

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeСре Мар 19, 2008 2:36 am

mmmmm da imalo mn zurku od vas Siv Dom ubaj vkraj jako sum si pominvala... cat
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/martinceee
K.B.
Рап гуштер
K.B.


Број на мислења : 103
Join date : 2008-03-14

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Yo   Zurki vo bt Icon_minitimeСре Мар 19, 2008 6:34 pm

aaa ima snimeno videoo neso od nekoi zurki kaj ste bile da mi pustite brakjaa aa?? :Dpozz
Вратете се на почетокот Go down
G@D




Број на мислења : 4
Join date : 2008-03-14
Age : 31
Местолокација : Bitola

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeЧет Мар 20, 2008 12:08 am

dime_sivdom напиша:
spomeni spomeni...sekavanja minati vreminja...to e...jebesh ga...toa bea vremina decinja a ne sega po 100 dushi publika od koj site raperista teshki site grupi imaat site se najdobri nema pocit nema nisto samo gomna...
bez navreda ali vistinata ja kazvam...ova ne e problem samo vo Bt tuku niz cela MK...
bez respect nema rap...svatete...site lani vikaja naprajte zurka ...e ete vi zurka naprajvme i site raperishta(so isklucok na tie sto bea tamu)gi zatvorija doma posto kasno bila zurkata ili imaa popametna rabota...kako vi Bt sekoj den zurki da se deshavaat...
ali toa e...jbg...
izvinete so zamarav... Sleep

Ne sum nekoj raper...samo sum vas golem fan slusam vasa muzika...ne se razbiram mn od rapot ama sepak bev na taa zurka vo imperator (na olimp. baz.) sedev do kaj 2 ili 2 30 duri ne zavrsija sivdom so nastap....malce poslusav neso od pikisipi i zaminav....btw mn malce luge imase i zurkata zapo4na 1 4as pokasno Neutral Neutral

Ali ne smeam da propustam da kazam deka se isplatese toa....navistina bese super i iako bevme malce pesnite gi peevme zaedno vo eden ist glas....(kolku so se sekavam xD:P)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.dt-gaming.net
mastik

mastik


Број на мислења : 18
Join date : 2008-03-20
Местолокација : Битола

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeЧет Мар 20, 2008 12:42 am

Spored mene najinteresna bese zurkata vo zodiak imase dosta atmosfera...
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeЧет Мар 20, 2008 1:23 am

G@D напиша:
dime_sivdom напиша:
spomeni spomeni...sekavanja minati vreminja...to e...jebesh ga...toa bea vremina decinja a ne sega po 100 dushi publika od koj site raperista teshki site grupi imaat site se najdobri nema pocit nema nisto samo gomna...
bez navreda ali vistinata ja kazvam...ova ne e problem samo vo Bt tuku niz cela MK...
bez respect nema rap...svatete...site lani vikaja naprajte zurka ...e ete vi zurka naprajvme i site raperishta(so isklucok na tie sto bea tamu)gi zatvorija doma posto kasno bila zurkata ili imaa popametna rabota...kako vi Bt sekoj den zurki da se deshavaat...
ali toa e...jbg...
izvinete so zamarav... Sleep

Ne sum nekoj raper...samo sum vas golem fan slusam vasa muzika...ne se razbiram mn od rapot ama sepak bev na taa zurka vo imperator (na olimp. baz.) sedev do kaj 2 ili 2 30 duri ne zavrsija sivdom so nastap....malce poslusav neso od pikisipi i zaminav....btw mn malce luge imase i zurkata zapo4na 1 4as pokasno Neutral Neutral

Ali ne smeam da propustam da kazam deka se isplatese toa....navistina bese super i iako bevme malce pesnite gi peevme zaedno vo eden ist glas....(kolku so se sekavam xD:P)

milo mi e sto beshe tamu...se razbira celta na zurkite e pred se da se zabavuvash i opustish ali malku luge idat na zurka so taa cel...inaku taa zurka sto zapocna na polnok ne beshe organizirana od Siv Dom i nie bevme gosti kako i pikisipi pa taka da organizacijata ne beshe nasha inaku ne bi ja napravile da pocnuva na polnok zs sepak ova e bt...se znae bt shemata vo 00:00 site doma....mene zborot mi beshe za raperishtata sto se zalat deka nemalo zurka vo bt...inaku sekoja cest ako si bil tamu...
jas, nema rap zurka vo bt kade sto ne sum bil...i toa ne mora da sum nastapuval sum bil i na zurki kade sto ne sme nastapuvale...mene mi e vazno taa vecer da iscooliram da slusham dobra muzika i da krenam nekoe pivce...Very Happy:D:D

ajde pozdrav! afro
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
barbi_bt

barbi_bt


Број на мислења : 3
Join date : 2008-03-16

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeЧет Мар 20, 2008 3:33 pm

Very Happy хехе па журките во бт и општо во мк биле најзакон! Very Happy па посекако кога се на сцена СИВ ДОМ Very Happy мwaA поЗз до сите Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeЧет Мар 20, 2008 3:34 pm

fala monice...golema da rastish:D:D:D:D:D:D lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
barbi_bt

barbi_bt


Број на мислења : 3
Join date : 2008-03-16

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeСаб Мар 22, 2008 12:11 pm

ahuahauahuauhahua aj ke rastam:D:D:D:D:Dahauhahuauhahu poZzz:D
Вратете се на почетокот Go down
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.


Број на мислења : 348
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Bitola Epicentar

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeНед Мар 23, 2008 5:43 am

aj de4ki ko kje se projavi edinstvo i po4ituvanje megju raperanata vo bt mozi i pak da ima zurki sega za sega nema takvo ne6to da ima barem ne od na6a strana.taka da ostanuva da ziveeme srekjno od spomenite i zelba za zurka:))
ne mi e samo jasno pomladive generacii i da ima zurka bi do6le samo da potvrdat fizi4ko prisustvo bez zelba da se zurkaat i zabavuvaat da e do artistite ne e i tupac da e ziv nema da mu napraj kejf:))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
atentator
Рап гуштер
atentator


Број на мислења : 109
Join date : 2008-03-14

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 10:18 pm

абе до сеа сум бил на две журки во Бт од кој едната не се одржа поради мавање катанец на тоа клубчето (УРБАН МИСЛАМ ДЕКА БЕШЕ--- ТИЕ ШО НЕ ДАВАЛЕ ФИСКАЛНИ jocolor jocolor jocolor ) ама после во паркот шубо сме поминале рокање рокање лудила беше

А исто бев и на тоа базентот шо ви е пики сипи кој беше и таму лудила си поминав иако не ми се свигаше изборот на песните на пики сипи .... па затоа беа Сив Дом за да напрај атмосфера

Почит се надевам дека ке ве посетиме и на некоја друга журка
Вратете се на почетокот Go down
PileMVP
Рапуш
PileMVP


Број на мислења : 60
Join date : 2008-03-15
Age : 33
Местолокација : Republika Bitola(JeniMale)

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeВто Мар 25, 2008 1:27 am

sum bil skoro na site i sum si pominal mnooooooooooooogu jako ....respect za tatkomi koki,vujkomi Boban,4i4o nikol4e i dedovcite kako postari dzimi i traj4e...fala za se i....pozz afro
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeСре Мар 26, 2008 2:38 am

PileMVP напиша:
sum bil skoro na site i sum si pominal mnooooooooooooogu jako ....respect za tatkomi koki,vujkomi Boban,4i4o nikol4e i dedovcite kako postari dzimi i traj4e...fala za se i....pozz afro
pile ne zaebavaj be koj dedovci...ne sme tolku stari ebate lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.


Број на мислења : 348
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Bitola Epicentar

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeСре Мар 26, 2008 5:15 am

dime_sivdom напиша:
PileMVP напиша:
sum bil skoro na site i sum si pominal mnooooooooooooogu jako ....respect za tatkomi koki,vujkomi Boban,4i4o nikol4e i dedovcite kako postari dzimi i traj4e...fala za se i....pozz afro
pile ne zaebavaj be koj dedovci...ne sme tolku stari ebate lol!

ubo si kaza pileto rzaci sme vo Bt rapot:)))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeСре Мар 26, 2008 5:10 pm

Juve-W.H.F. напиша:
dime_sivdom напиша:
PileMVP напиша:
sum bil skoro na site i sum si pominal mnooooooooooooogu jako ....respect za tatkomi koki,vujkomi Boban,4i4o nikol4e i dedovcite kako postari dzimi i traj4e...fala za se i....pozz afro
pile ne zaebavaj be koj dedovci...ne sme tolku stari ebate lol!

ubo si kaza pileto rzaci sme vo Bt rapot:)))
hahahaha rzaci beeee.... lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
ifan4e_baby
VIP
ifan4e_baby


Број на мислења : 72
Join date : 2008-03-11
Age : 33

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeСре Мар 26, 2008 8:59 pm

Very Happy Па јас да кажам ... не сум била на многу журки на Сив Дом .. Али бев на два настапи нивни и СУПЕр Сум ПОМиНаЛа .. Требаше да одам и УрБан ама се случи несреќа ...Ама ќе има и други пригоди...ЗНаЧи за, ете на тие два настпи шо сум присуствувала сум поминала супер...И се знај дека ТИе шо се THE BEST сегде и секогаш се THE BEST --- позз до Сив ДОм и KISSSS до MY SWeAtHeaRT - JUvE .... Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/ifan4ebaby
Monster Beats Records

Monster Beats Records


Број на мислења : 3
Join date : 2008-04-06

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Zurka vo BT   Zurki vo bt Icon_minitimeПет Апр 25, 2008 1:25 am

Pa jas mislam deka treba da se napravi jaka zurka ova leto....

so mislite vie? Cool
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeПет Апр 25, 2008 12:43 pm

vaka...
davajte idei za mesto i ke se potrudime letovo da se napravi nesto....jbg mal ni e gradot be luge nema nekoj lokal se e sranje...samo zodijak ostanva a zodojak nikoj ne bi ni vlegov bnatre celo e demolirano nisto nema ostanato vnatre Wc-a nema ako mu se primoca na nekoj a nema ni vrati na Wc-ata ako saka nekoe cupe da moca toa ke bide raj za manjacite lol! lol! lol!
mislam deka letovo samo nadvor da se napravi vo zodijak mozi inaku za vnatre nema uslovi...
ako imate nekoj predlog za lokal kazete ke odime ke probame da se dogovorime...
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)


Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 35
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitimeСаб Апр 26, 2008 4:10 am

abee ne idat na zurki...od ljubomoraa raperitee..toa e koga site si imat vrezano deka site mozat da pravat rap ..a so toa se kreva egoto i mislat konkurenti se ..i demek koj se ovie da mu odam na zurka..pa neka ne idat ni pravime ni da idat..jasno e toa deka sekogas ke te cenaat pojke vo drugite gradovi od kolku vo tvojot a odgovorot najdetego vo sebe..ajdee bidete pozdraveni i so ve ebaam..prodolzete so glata v dzid da oditee..mrsh
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Zurki vo bt Empty
ПишувањеПредмет: Re: Zurki vo bt   Zurki vo bt Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Zurki vo bt
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Zurki na Siv Dom nadvor od Bitola

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Журки-
Отиди до: