SIV DOM MAK-РАП Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD

Go down 
3 posters
АвторПорака
STIHOVEN_KALIBAR
VIP
STIHOVEN_KALIBAR


Број на мислења : 26
Join date : 2008-03-14
Местолокација : Skopje Devetiot krug na pekolot

SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Empty
ПишувањеПредмет: SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD   SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Icon_minitimeСре Мар 26, 2008 2:40 pm

Spirit Blokovski-Oblici od oblaka

Eden od podobrite srpski hip hop artisti so odlichni i duboki stihovi clen na CARSKI REZ Grupacijata

PROVERENO

Daunlod na linkov



http://www.carskirez.com/audio/blokovski-oblici_od_oblaka.rar


Последната промена е направена од STIHOVEN_KALIBAR на Сре Апр 09, 2008 3:33 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/stihovenkalibar
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)


Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 35
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Empty
ПишувањеПредмет: Re: SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD   SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Icon_minitimeЧет Мар 27, 2008 1:30 am

liricki interesen ..ima isto taka dobri hardcore ritmovi..ali ne e nesto extra prosecen MC mi e..
ima mn podobri od nego na balkanot ..mu fali nekako povekjee zar vo recitiranjeto poveke cuvstva..i masteringot na albumot ne mi se bendisvaa..mn iskompresirani se vokalitee..pozdraav
Вратете се на почетокот Go down
STIHOVEN_KALIBAR
VIP
STIHOVEN_KALIBAR


Број на мислења : 26
Join date : 2008-03-14
Местолокација : Skopje Devetiot krug na pekolot

SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Empty
ПишувањеПредмет: Re: SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD   SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Icon_minitimeВто Апр 29, 2008 3:28 pm

FREESTYLER_KPU напиша:
liricki interesen ..ima isto taka dobri hardcore ritmovi..ali ne e nesto extra prosecen MC mi e..
ima mn podobri od nego na balkanot ..mu fali nekako povekjee zar vo recitiranjeto poveke cuvstva..i


hahaha me iznasmea sega...nemal custva blokovski u pesnite hahahaha....a koj ima custva u pesnite barem u Makedonija nabroj mi 5 grupi ....Blokovski e 5 nivoa na povisoko nivo od 90 posto mk raperi..........Ako on nema custva u pesnite neznam koj ima...Preku kur od makedonski betl lajna....slushajte filozofija malce
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/stihovenkalibar
БАНО
moderator
БАНО


Број на мислења : 220
Join date : 2008-03-14
Age : 114
Местолокација : Arnaut Maala

SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Empty
ПишувањеПредмет: Re: SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD   SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Icon_minitimeВто Апр 29, 2008 7:30 pm

Tiopt po nacija e Srbin pa taka da nema osnova da go sporedis so mak rap kako prvo,sporedi go so nekoj od zemjata od koja poteknuva primer (stram mi e za go napisam zborot sporedba) so De Niro ... e ako mi recis deka ima poveke emocii od De Niro ke skoknam od najvisokata zgrada vo Makedonija.
A ako stanuva zbor za intelekt i filozofija eve go Marchelo ... i od nego moze ima po pametni tekstovi taka?
Freestyler napisa deka spirit e prosecen mc...za mene ne e ni toa...ne bi go slusal i da e posleden rap artist vo svetot...aj sea pozz kume Smile


Последната промена е направена од EVIL-B на Вто Апр 29, 2008 7:35 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : :))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/evilllb
STIHOVEN_KALIBAR
VIP
STIHOVEN_KALIBAR


Број на мислења : 26
Join date : 2008-03-14
Местолокација : Skopje Devetiot krug na pekolot

SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Empty
ПишувањеПредмет: Re: SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD   SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Icon_minitimeВто Апр 29, 2008 8:30 pm

Sekoj ima pravo da slusha shto saka i nikoj ne ti nametnue sho ke slushash...ako sakas i puff daddy i 50 cent slushaj go ama ich kur ne mi chue.....Toa shto ja go mislam za Blokovski e druga rabota i nemozes da me razubedis vo toa kako shto ni ja nemozam da te razubedam vo sprotivnoto...sekoja cest za marcelo ama sporedbata so Blokovski e neadekvatna zatoa shto se raboti za sosema razlicni stilovi.....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/stihovenkalibar
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)


Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 35
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Empty
ПишувањеПредмет: Re: SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD   SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Icon_minitimeВто Апр 29, 2008 8:37 pm

STIHOVEN_KALIBAR напиша:
FREESTYLER_KPU напиша:
liricki interesen ..ima isto taka dobri hardcore ritmovi..ali ne e nesto extra prosecen MC mi e..
ima mn podobri od nego na balkanot ..mu fali nekako povekjee zar vo recitiranjeto poveke cuvstva..i


hahaha me iznasmea sega...nemal custva blokovski u pesnite hahahaha....a koj ima custva u pesnite barem u Makedonija nabroj mi 5 grupi ....Blokovski e 5 nivoa na povisoko nivo od 90 posto mk raperi..........Ako on nema custva u pesnite neznam koj ima...Preku kur od makedonski betl lajna....slushajte filozofija malce

Znajs sto e poimot "FORUM".? Za da se debatira za postavenite temi...ti ja otvori ovaa tema za da davame komentari jas od pocit kon tebe zedov go spustiv albumot i dadov mislenje...a sega ti tukaa mi glumis seznajko...sekoj si ima pravo na svoe mislenjee komentarot ne ti drzi mesto ama ich..Jas si go dadov svoeto mislenje i treba da go pocituvas...ako tebe ti se bendisva mene ne mi praj posebno kef. i dobro napomenav deka nema zar vo recitiranjeto a ne deka negovite textovi ne budat cuvstva...pozz
Вратете се на почетокот Go down
STIHOVEN_KALIBAR
VIP
STIHOVEN_KALIBAR


Број на мислења : 26
Join date : 2008-03-14
Местолокација : Skopje Devetiot krug na pekolot

SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Empty
ПишувањеПредмет: Re: SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD   SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Icon_minitimeВто Апр 29, 2008 8:42 pm

Ja ti dadov samo sugestija i moe mislenje a za vkusovite ne treba da se razgovara neli??? Za nevkusovite pa ich Very Happy Muabettot mi beshe toa shto nemoze da se napravi paralela pomegju ovie likovi sho gi spomna so Blokovski ili toa ti e isto kako mene da me soreduvas so RNS (se raboti za sosema razlicni stilovi na recitiranje)....Marcelo recitira so 800 na saat a blokovski posmireno.....inaku koj shto saka neka si slusha...pozzzz farao
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/stihovenkalibar
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)


Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 35
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Empty
ПишувањеПредмет: Re: SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD   SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Icon_minitimeВто Апр 29, 2008 8:52 pm

STIHOVEN_KALIBAR напиша:
Ja ti dadov samo sugestija i moe mislenje a za vkusovite ne treba da se razgovara neli??? Za nevkusovite pa ich Very Happy Muabettot mi beshe toa shto nemoze da se napravi paralela pomegju ovie likovi sho gi spomna so Blokovski ili toa ti e isto kako mene da me soreduvas so RNS (se raboti za sosema razlicni stilovi na recitiranje)....inaku koj shto saka neka si slusha...pozzzz farao

Se razbira deka sekoj si ima svoj stil i svoj vkus ,kako so sekoj si ima svoe mislenje...jas znam da cenam sekoj so se potrudil da napravi neso za razlika od nekoj dzabolebari so kisnat po forumi i pukaat kritiki na nekoj so napravil neso vredno i so pridonel poveke od niv..toa e toa..pozz Laughing
Вратете се на почетокот Go down
STIHOVEN_KALIBAR
VIP
STIHOVEN_KALIBAR


Број на мислења : 26
Join date : 2008-03-14
Местолокација : Skopje Devetiot krug na pekolot

SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Empty
ПишувањеПредмет: Re: SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD   SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Icon_minitimeВто Апр 29, 2008 8:55 pm

Ama najinteresni kriticari na forumite se onie kopiljacite so 15 godini sho uste cicaat od cickata na majka im i ne napraile pesna u zivot ama se eksperti po site prashanja i znaat da iserat sve zivo i divo:D Se slagas so mene sigurno afro
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/stihovenkalibar
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)


Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 35
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Empty
ПишувањеПредмет: Re: SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD   SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Icon_minitimeВто Апр 29, 2008 9:12 pm

STIHOVEN_KALIBAR напиша:
Ama najinteresni kriticari na forumite se onie kopiljacite so 15 godini sho uste cicaat od cickata na majka im i ne napraile pesna u zivot ama se eksperti po site prashanja i znaat da iserat sve zivo i divo:D Se slagas so mene sigurno afro

Se slagam ali mislam toa e rezultat na toa so site mislat deka e mn lesno da snimaat pesni i deka poslem prva pesna se raperi..i odma im raste egoto vikaat sto e toj poveke od mene..i te gledat kako konkurencija, toa e rezultat na pregolemite meinstrim vlijanie koj sto kazuvaat gluposti vo pesnite i na ovie malisanite lesno Laughing im se gleda pa aj ke prajme i nie...i mislam deka toa pricinata so nekoj luge gledaat taka na rapot ,i pogresno go svakaat..Treba da se vrati vistinskoto na scenata da se pravaat buntovnicki pesni kako so bilo porano..pozz
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Empty
ПишувањеПредмет: Re: SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD   SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
SPIRIT BLOKOVSKI-Oblici od oblaka DOWNLOAD
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Download-
Отиди до: