SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Life... ? hah..

Go down 
АвторПорака
Machor
Рап гуштер
Machor

Број на мислења : 105
Join date : 2008-03-13

Life... ? hah.. Empty
ПишувањеПредмет: Life... ? hah..   Life... ? hah.. Icon_minitimeНед Мар 23, 2008 8:45 pm

Улицата е нашата школа, таа не научи и ни создаде проблеми
Се плашам од тоа што следи, од тоа што зад мене демни
Многу добра правам, нема другари, од сите сум искористен
И така ми треба, зошто што и да се деси, јас пак сум наивен
Каде да се свртам, спомените болат а сликите се темни крвави
Дали животот е срање мислам или само така jaс се поставив
Сепак имам нешто, нештото за коешто ме гледаш тука уште
Пуштам Hits From The Bong и сум пуштен, опуштен
За да бидам надвор од овој свет, иако тоа кратко трае
Кога се враќам назад, повторно сум во истиот кафеез
И не верувам во бог, животот ме тера да мислам дека го нема
Останувам тука, и само во самиот себе имам верба
Нема назад, реков уште од кога почнавме со срањево
Имаш проблеми 300, нема врема да мислиш дали празен e мевот
Имав расправии, кавги, тепачки, некаде ме чекаат знам
Излегувам спремен за fight, а незнам дали пак ќе се вратам
Повеќе не живеам за никој, не сум истиот – се сменив
Имам сила да останам до крај, после сите срања и проблеми


Последната промена е направена од Machor на Нед Мар 23, 2008 8:57 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
sbep_bojan
Рапуш
sbep_bojan

Број на мислења : 71
Join date : 2008-03-21
Age : 27
Местолокација : Bitola nakarshi Konzulato

Life... ? hah.. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Life... ? hah..   Life... ? hah.. Icon_minitimeНед Мар 23, 2008 8:49 pm

Мачор брате cool текс братеее..добар е...закон..
Вратете се на почетокот Go down
Machor
Рап гуштер
Machor

Број на мислења : 105
Join date : 2008-03-13

Life... ? hah.. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Life... ? hah..   Life... ? hah.. Icon_minitimeНед Мар 23, 2008 8:56 pm

sbep_bojan напиша:
Мачор брате cool текс братеее..добар е...закон..

Falaaa braaat.. Smile pozzzz
pocit
Вратете се на почетокот Go down
BeKo

BeKo

Број на мислења : 7
Join date : 2008-03-13
Age : 26
Местолокација : Bitola-Karaorman

Life... ? hah.. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Life... ? hah..   Life... ? hah.. Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 12:35 am

Brate super e txt samo napred pocit od b.v.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/u/bitolabekoo
Sponsored content
Life... ? hah.. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Life... ? hah..   Life... ? hah.. Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Life... ? hah..
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Лирики-
Отиди до: