SIV DOM MAK-РАП Форум


Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

SIV DOM-BITOLA
ДОБРОДОЈДОВТЕ НА SIV DOM МАКРАП ФОРУМОТ ОВДЕ МОЖЕТЕ СЛОБОДНО ДА ГИ ДАВАТЕ ВАШИТЕ МИСЛЕЊА ЗА ХИП ХОП КУЛТУРАТА ВООПШТО
Видете ги мислењата без одговор
 Форум ТемиМислења
Последно мислење

Инфо

 
Нема нови мислења

Инфо

Правила и новости на форумот...
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
1042Нед Ное 09, 2008 7:55 pm
RaP-RiVaL 8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN

Рап Форум

 
Нема нови мислења

Општо

Забелешки,критики(позитивни,негативни)за форумов...
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
5119Пон Сеп 28, 2009 2:25 pm
raper4eto Dali vi se dopagja noviot forum na siv dom
Нема нови мислења

Македонски Рап

Македонски рап групи,артисти,групации
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, CrnaBtHronika
46690Сре Ное 11, 2009 3:16 pm
THE_LADY_D Топ 5 мак рап албуми,компилации
Нема нови мислења

Интернационален Рап

Ваше мислење за странскиот рап:Американски,Балкански,Европски и сл.
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, CrnaBtHronika
42251Вто Фед 14, 2012 7:53 pm
Illegal Rap Illegal - I don't give a fuck
Нема нови мислења

Лирики

Ваши текстови или странски лирики кои ви се допаѓаат
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, KOSTA(FREESTYLER)
78428Сре Jул 11, 2012 12:10 pm
kasper prasanje
Нема нови мислења

Freestyle

Слободен стил
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, KOSTA(FREESTYLER)
28184Пет Сеп 18, 2009 1:47 am
UniversalMC eve neshto i od mene i dadete pofalbi i kritiki
Нема нови мислења

Журки

Манифестации,забави,концерти
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
12184Сре Окт 13, 2010 10:36 pm
alek30 PUBLIC ENEMY LIVE IN SOFIA 27OKT 2010
Нема нови мислења

Продукција

Студиска опрема,софтвер,совети и сл.
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
885Нед Јан 25, 2009 7:53 am
Juve-W.H.F. Sempluvani ili Svireni Instrumentali????
Нема нови мислења

Download

Модератор: БАНО
37205Вто Jул 06, 2010 6:44 pm
Богдан USA RAP DOWNLOAD!!!

HIP HOP Culture

 
Нема нови мислења

HIP HOP

Начин на живеење
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
767Чет Сеп 25, 2008 11:09 pm
Adrenalin666 Vashe razmisluvanje okolu toa sto e Hip Hop kulturata,prashanja,odgovori,debatiranje i tn.(Edukacija)
Нема нови мислења

Dj-ing

Dj-ing еден од најбитните елементи на Хип Хоп културата...
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
642Пон Сеп 28, 2009 4:57 pm
raper4eto Вашите омилени ДЏи ?
Нема нови мислења

Street Fashion

Улична мода,брендови,стилови итн.
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
3153Вто Ное 29, 2011 11:02 pm
MrSpikeMC koj brend na raperska obleka najmnogu vi godi
Нема нови мислења

Grafiti

Екипи за street art,bombing екипи итн...
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom
568Пет Окт 10, 2008 12:43 am
Juve-W.H.F. grafiti- urbana umetnost ili sub-kultura

РАЗНО

 
Нема нови мислења

РАЗНО

Се што ќе ви падне на памет,а не е склоп со ниедна од темите
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, CyBeRmAsTeR, Adrenalin666
30614Вто Мај 14, 2013 2:21 am
Kicobarca oblozuvalnici
Нема нови мислења

Фотографии

Од забави,омилени рап групи и членови на рап групации...
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, sleepy
582Саб Aвг 02, 2008 12:57 am
Adrenalin666 SAF/DJ SEBB/KILLA KISH/Night Club Infinity/ 25.07.2008 BITOLA
Нема нови мислења

Забавно

Вицеви,смс пораки,незгодни ситуации,случки и се што ќе ви падне на памет и мсилите дека би било забавно да го споделите со членовите од форумов...
Модератори: Juve-W.H.F., dime_sivdom, Adrenalin666
11365Вто Ное 29, 2011 10:38 pm
MrSpikeMC Vicevi

Recycle bin

 
Нема нови мислења

Recycle bin

Заклучени теми....
21328Чет Сеп 11, 2008 12:06 pm
dime_sivdom Za Postavuvanje na Vasi Sliki!!!
Siv Dom Форум Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 3907 мислења
Постојат b>319 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е hmm
Севкупно има 2 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 2 Гости
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 28 во Нед Ное 06, 2016 2:50 pm

Регистрирани членови: Никој
Legend :   [Администратор ]   [ Модератор ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен