SIV DOM MAK-РАП Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 8mi Noemvri Club Gizmo 20 : 30 h HIP HOP NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN

Go down 
4 posters
АвторПорака
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.


Број на мислења : 348
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Bitola Epicentar

8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Empty
ПишувањеПредмет: 8mi Noemvri Club Gizmo 20 : 30 h HIP HOP NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN   8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Icon_minitimeПон Ное 03, 2008 2:03 pm

8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Gizmo_10
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
RaP-RiVaL




Број на мислења : 13
Join date : 2008-03-20

8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Empty
ПишувањеПредмет: Re: 8mi Noemvri Club Gizmo 20 : 30 h HIP HOP NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN   8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Icon_minitimeПон Ное 03, 2008 3:45 pm

А шо ќе се дешава ?Настап некој или онака музика ќе се пушта ?
Вратете се на почетокот Go down
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)


Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 35
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Empty
ПишувањеПредмет: Re: 8mi Noemvri Club Gizmo 20 : 30 h HIP HOP NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN   8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Icon_minitimeПет Ное 07, 2008 1:21 pm

Pa muzika ke se pusta..poso se nema ozvucenje za nastap vo zivo..a i ako si bil prethodnite zurki sigurno vide so se desavase so ozvucenjeto..taka da se resivme na ovaj metod..pustanje muzika..i kuliranje..pozz
Вратете се на почетокот Go down
RaP-RiVaL




Број на мислења : 13
Join date : 2008-03-20

8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Empty
ПишувањеПредмет: Re: 8mi Noemvri Club Gizmo 20 : 30 h HIP HOP NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN   8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Icon_minitimeПет Ное 07, 2008 2:13 pm

KOSTA(FREESTYLER) напиша:
Pa muzika ke se pusta..poso se nema ozvucenje za nastap vo zivo..a i ako si bil prethodnite zurki sigurno vide so se desavase so ozvucenjeto..taka da se resivme na ovaj metod..pustanje muzika..i kuliranje..pozz

Сум бил.
епа ок , ова сабота нема да можам да дојдам така да , добар провод
Вратете се на почетокот Go down
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.


Број на мислења : 348
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Bitola Epicentar

8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Empty
ПишувањеПредмет: Re: 8mi Noemvri Club Gizmo 20 : 30 h HIP HOP NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN   8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Icon_minitimeСаб Ное 08, 2008 5:07 am

RaP-RiVaL напиша:
KOSTA(FREESTYLER) напиша:
Pa muzika ke se pusta..poso se nema ozvucenje za nastap vo zivo..a i ako si bil prethodnite zurki sigurno vide so se desavase so ozvucenjeto..taka da se resivme na ovaj metod..pustanje muzika..i kuliranje..pozz

Сум бил.
епа ок , ова сабота нема да можам да дојдам така да , добар провод


zakon jas kako 6to imam zaprimeteno ti be batec na niedno party nemozi6 da dojdi6 se ne6to zafaten si Very Happy:D:D ali ajde nema gajle vo bitola sekoja nedela imame hip hop zabavi taka da ne si propu6til ni6to Laughing Laughing Laughing kje dojdi6 na slednata pozdrav Very Happy:D:D:D
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
RaP-RiVaL




Број на мислења : 13
Join date : 2008-03-20

8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Empty
ПишувањеПредмет: Re: 8mi Noemvri Club Gizmo 20 : 30 h HIP HOP NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN   8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Icon_minitimeНед Ное 09, 2008 5:38 pm

Juve-W.H.F. напиша:
RaP-RiVaL напиша:
KOSTA(FREESTYLER) напиша:
Pa muzika ke se pusta..poso se nema ozvucenje za nastap vo zivo..a i ako si bil prethodnite zurki sigurno vide so se desavase so ozvucenjeto..taka da se resivme na ovaj metod..pustanje muzika..i kuliranje..pozz

Сум бил.
епа ок , ова сабота нема да можам да дојдам така да , добар провод


zakon jas kako 6to imam zaprimeteno ti be batec na niedno party nemozi6 da dojdi6 se ne6to zafaten si Very Happy:D:D ali ajde nema gajle vo bitola sekoja nedela imame hip hop zabavi taka da ne si propu6til ni6to Laughing Laughing Laughing kje dojdi6 na slednata pozdrav Very Happy:D:D:D

епа лошо си заприметил.
Како и да е моја работа е , на роденден кај другарка бев.и да побитна ми е другарката од рап журката.
Летото на сите журки бев со искљу4ок на Гизмо , бев на одмор.Башка и сам си ме видел на журки.
Нема шо да се правдам , зошто и како.
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Empty
ПишувањеПредмет: Re: 8mi Noemvri Club Gizmo 20 : 30 h HIP HOP NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN   8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Icon_minitimeНед Ное 09, 2008 7:38 pm

individualno si e toa...koj saka ke dojdi...koj nejki ne...nema potreba od pravdanje...ne si bil ne si mozel ili pa ednostavno ete mozi ne sakash da odish...uzivajte si...so sila ne biduva niso ili pa veshtacki...veshtacki vo smisol na vrshenje pritisok za da dojdat luge i vikanje od doma bukvalno...taka da jas ne te okrivuvam niti pa mozam da okrivam nekoj posho ete na primer ne bev ni jas na zurkata:)))i nema da daam opravduvanje zoshto...iako imam opravduvanje...toa si e moja rabota zs bi doshol ili ne bi doshol...a i ne me primami reklamata za da dojdam...posho ne znam so ke se deshava...slusham ke imalo pustanje muzika...a koj ke pusta muzika???nekoj renomiran DJ ili pa ete ako vi zvuci toa renomiran mnogu strucno ke go narecam samo DJ...znaci DJ ke pusta ili ke se tepat dva trojca pred mikseta koj sto muzika da pusti za da iskazi pred javnost sto ima staveno doma na Winapm i kolku gengsta muzika slusha???mislam ne e samo rap zurka dovolno info za da dojdi nekoj ...ete romite sekoja nedela imaat rap zukra vo zodijak ali kakov kvalitet e ta zukra???koj ke pusta muzika nekoj so ima oset ili nekoj kopilj ke se turka pred mixeta???to sakam da go kazam da ne bidam greshno svaten...fintata e so nikoj ne se lazi pojke...ili ke dojdi da si pomini ubo ili pa nesaka dzabe da dojdi...pa makar i free da e za vlez...mislam deka nekoj treba da intervenira na ova pole poseriozno zs situacijata e alarmantna...pajga rejtingot na rap muzikata i posetenosta na rap zabavite e prepolovena...oti decata rastat;)


ako nermashe dovolno kesh za organizacija i DJ mozeshe barem da se vikni DJ sheriff sto momentalno ima zemeno oprema na zavidno nivo sto za rap DJ od bitola se somnevam deka nekoj ima takva oprema...za 500 den.ke pustashe super muzika posho znaj deteto da pusta a i ke go promoviravme malku posho ke mu beshe sefte pustanje na novata oprema...oprema so koshta nekolku stotici evra a tie pari treba da mu se vratat i taman ke mu pomognevme kolku tolku duri da navlezi vo biznisot...stvarno ne mi e svatlivo zoshto ne beshe viknat...ne gledam pricina...:S :S :S Mad Mad Mad
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
RaP-RiVaL




Број на мислења : 13
Join date : 2008-03-20

8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Empty
ПишувањеПредмет: Re: 8mi Noemvri Club Gizmo 20 : 30 h HIP HOP NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN   8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Icon_minitimeНед Ное 09, 2008 7:55 pm

RaP-RiVaL напиша:
Juve-W.H.F. напиша:
RaP-RiVaL напиша:
KOSTA(FREESTYLER) напиша:
Pa muzika ke se pusta..poso se nema ozvucenje za nastap vo zivo..a i ako si bil prethodnite zurki sigurno vide so se desavase so ozvucenjeto..taka da se resivme na ovaj metod..pustanje muzika..i kuliranje..pozz

Сум бил.
епа ок , ова сабота нема да можам да дојдам така да , добар провод


zakon jas kako 6to imam zaprimeteno ti be batec na niedno party nemozi6 da dojdi6 se ne6to zafaten si Very Happy:D:D ali ajde nema gajle vo bitola sekoja nedela imame hip hop zabavi taka da ne si propu6til ni6to Laughing Laughing Laughing kje dojdi6 na slednata pozdrav Very Happy:D:D:D

епа лошо си заприметил.
Како и да е моја работа е , на роденден кај другарка бев.и да побитна ми е другарката од рап журката.
Летото на сите журки бев со искљу4ок на Гизмо , бев на одмор.Башка и сам си ме видел на журки.
Нема шо да се правдам , зошто и како.

За болдираното , мислев дека е мислење на коста , зато реков така.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Empty
ПишувањеПредмет: Re: 8mi Noemvri Club Gizmo 20 : 30 h HIP HOP NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN   8mi Noemvri Club Gizmo  20 : 30 h  HIP  HOP  NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
8mi Noemvri Club Gizmo 20 : 30 h HIP HOP NIGHT !!!vLEZ SLOBODEN
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» SAF/DJ SEBB/KILLA KISH/Night Club Infinity/ 25ti utre
» SAF/DJ SEBB/KILLA KISH/Night Club Infinity/ 25.07.2008 BITOLA
» SAF/DJ SEBB/KILLA KISH/Night Club Infinity/ 25ti utre
» 6ti april hiphop & drum'n'bass @Club Retox(skopje) so Dj slave i Muad'dib

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Инфо :: Инфо-
Отиди до: