SIV DOM MAK-РАП Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)

Go down 
+10
Pizzicato
dime_sivdom
G-GIRL
PileMVP
MisKo
Dzanakk
Stefan_GraFFitI Royal
CrnaBtHronika
nixa_urban-skillz
Juve-W.H.F.
14 posters
АвторПорака
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.


Број на мислења : 348
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Bitola Epicentar

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeПет Мар 14, 2008 3:47 am

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) 61475650
Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) 552168750_e6db213d3f
Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Hip-Hop-Culture-Print-C10088834
Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Puzler
Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) DSCN0481
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
nixa_urban-skillz
Рапуш



Број на мислења : 33
Join date : 2008-03-15
Age : 32

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeСаб Мар 15, 2008 12:32 am

Zakon se, osobeno prviot i posledniot.
pozz.
Вратете се на почетокот Go down
CrnaBtHronika
moderator
CrnaBtHronika


Број на мислења : 62
Join date : 2008-03-14
Age : 34
Местолокација : Karposh (Bitola)

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeСаб Мар 15, 2008 3:13 am

najzakon e onoj so 2pac i so biggi i so eden mal milion raperi...education..kaj go najde be juve? Smile..aj poz
Вратете се на почетокот Go down
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.


Број на мислења : 348
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Bitola Epicentar

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeСаб Мар 15, 2008 7:09 am

4a4kav niz net i tie 6o mi ostavija vpe4atok gi staviv i mene mi e v kraj faca toa grafit4e so biggi i 2pac.
sakam nekoi grafit4inja od Makedonija da se najdat tuka,pa zatoa 4lenovite od drugite gradovi neka pu6taat sli4inja da vidime vo na6iov kraj 6o se raboti:)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
Stefan_GraFFitI Royal

Stefan_GraFFitI Royal


Број на мислења : 10
Join date : 2008-03-17
Age : 28
Местолокација : Bitola,Macedonia

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Graffiti   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeНед Мар 23, 2008 1:21 pm

Site se ubaj ama najubav e onaj so 2 pac i biggi i tamu drugite toj treba 2 dena duri go nacrtas Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/sane1995
Dzanakk

Dzanakk


Број на мислења : 12
Join date : 2008-03-24
Местолокација : Cair

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 3:47 am

Kje Vi Prati Bato Dzanakk Da Vidite vo Cair Kakvi Grafit4inja Ima Cool
Вратете се на почетокот Go down
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.


Број на мислења : 348
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Bitola Epicentar

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 4:07 am

Dzanakk напиша:
Kje Vi Prati Bato Dzanakk Da Vidite vo Cair Kakvi Grafit4inja Ima Cool

o4ekuvame!!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
MisKo
Рапуш
MisKo


Број на мислења : 67
Join date : 2008-03-15
Age : 34
Местолокација : Struga Underground

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 4:45 pm

super se site
se gleda deka e vlozen trud tuka
pozz
Вратете се на почетокот Go down
PileMVP
Рапуш
PileMVP


Број на мислења : 60
Join date : 2008-03-15
Age : 33
Местолокација : Republika Bitola(JeniMale)

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeВто Мар 25, 2008 1:33 am

ne znam grafitite se mnooogu jaki ali toj so e tret e mnogu poseben posto gi ima site so treba da se na slika...site legendi ... I love you
Вратете се на почетокот Go down
G-GIRL
Рапуш
G-GIRL


Број на мислења : 42
Join date : 2008-03-15
Age : 31
Местолокација : Prasaj i ce ti kazam

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeПет Мар 28, 2008 3:40 pm

zakon grafit4inja......jako ce bide da ima i tuka takvi nacrtano ama od mak artistite.....so nivnna licna slika....
ama sekako da bide dozvoleno crtanjeto..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeПет Мар 28, 2008 8:18 pm

ima kaj nas mesta kaj so e dozvoleno kaj rakometnoto igralishte i se e isckrato tamu ali od pred 5-6 godini i od togash nisto novo nema nacrtano...valjda deka nema koj da crta kaj nas...inaku za mesto ima...
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
G-GIRL
Рапуш
G-GIRL


Број на мислења : 42
Join date : 2008-03-15
Age : 31
Местолокација : Prasaj i ce ti kazam

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeВто Апр 01, 2008 4:40 pm

dime_sivdom напиша:
ima kaj nas mesta kaj so e dozvoleno kaj rakometnoto igralishte i se e isckrato tamu ali od pred 5-6 godini i od togash nisto novo nema nacrtano...valjda deka nema koj da crta kaj nas...inaku za mesto ima...
pa vie zemete prefarbajte go zido i skrtajte....heheheheheh
lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Pizzicato
Рапуш
Pizzicato


Број на мислења : 39
Join date : 2008-03-17
Age : 30
Местолокација : DOMA

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: ..   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeЧет Апр 03, 2008 7:50 pm

naj zakon e tretiot so 2pac i biggie smals
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/pizzicato14
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D


Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Left_bar_bleue4/4Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeЧет Апр 03, 2008 8:26 pm

se soglasuvam so tebe Basketball
Вратете се на почетокот Go down
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)


Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 35
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeНед Апр 06, 2008 9:34 pm

dime_sivdom напиша:
ima kaj nas mesta kaj so e dozvoleno kaj rakometnoto igralishte i se e isckrato tamu ali od pred 5-6 godini i od togash nisto novo nema nacrtano...valjda deka nema koj da crta kaj nas...inaku za mesto ima...

ima peer i to kako ima samo nema nekoja inicjativa inaku...se crtaa niz bitola bombi ova opna...i jas imav kef porano rokaav bombi ..ai sega od vreme na vreme mi se raga zelba za crtanje..:)ke naprajme neso..Smile
Вратете се на почетокот Go down
G-GIRL
Рапуш
G-GIRL


Број на мислења : 42
Join date : 2008-03-15
Age : 31
Местолокација : Prasaj i ce ti kazam

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeВто Апр 08, 2008 7:16 pm

FREESTYLER_KPU напиша:
dime_sivdom напиша:
ima kaj nas mesta kaj so e dozvoleno kaj rakometnoto igralishte i se e isckrato tamu ali od pred 5-6 godini i od togash nisto novo nema nacrtano...valjda deka nema koj da crta kaj nas...inaku za mesto ima...

ima peer i to kako ima samo nema nekoja inicjativa inaku...se crtaa niz bitola bombi ova opna...i jas imav kef porano rokaav bombi ..ai sega od vreme na vreme mi se raga zelba za crtanje..:)ke naprajme neso..Smile
e bas treba da se vide toa.....naprajte i sliknite pa stavete na forumov.... Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
nenad(cakar)




Број на мислења : 15
Join date : 2008-05-31

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeНед Јун 08, 2008 2:07 pm

u pravo si G-GIRL posto i kaj nas iam mesta ama nema koj da skrta Very Happy:D:D:D
se zezam be ima ama nogu e rizik toa e problemot
pozdrav
NeGoTiNo GrAdA...
Вратете се на почетокот Go down
Stefan_GraFFitI Royal

Stefan_GraFFitI Royal


Број на мислења : 10
Join date : 2008-03-17
Age : 28
Местолокација : Bitola,Macedonia

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeНед Јун 29, 2008 5:48 pm

Zosto be rizik ako imash madinja ke crtash ako nemas ne crtaj nema rizik voopshto ako te vidat ke begash a da te fatat nema shansi nema rizik tuka vo BT nema rizik dzandarite nemozat ni da te vidat ni da brkat a tamu vo negotino neznam kako e ...Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/sane1995
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D


Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Left_bar_bleue4/4Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeНед Јун 29, 2008 8:43 pm

Jas ke ti kazam u Negotino kako e..Rizik IMA tuka..Gradot e mn mal i site edni so edni se znaat.I mn retko e da skrtnis nesto a nikoj da ne te vidi..Za fakanje nema da te fatat ama ke te nakodosat oti lugevo denes ne znaat so e toa prijatelstvo ili humanost..Gledaat samo sto poveke zlo da nanesat..Stvarno ne svakam kakva im e taa satisfakcija..i na kraj pak zaeban ke bidis..Posto rapot tuka ne e pocituvan (skoro sekade niz MK) ni grafitite ne se.I ne smeis na nikoj da kazis osven na tvojata ekipa zosto koga i da e pak ke bides predaden.jbg..+ Najubavite mesta za grafiti se kaj policiskata stanica Smile ..Ama kako i da e...kolku i da e rizik sepak ke se skrta..Ima veke 3 ama ke ima uste toa 100% Wink ..taka da tuka ne zapirame..pozz
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeПон Јун 30, 2008 5:07 pm

abe vo negotino 3 kujki se...ako ne e eden togash e drug...se se zane tamu koj crta koj shmrka koj izlegva koj vlegva koj koga se vrajka od shetanje...Smile)))
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D


Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Left_bar_bleue4/4Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeПон Јун 30, 2008 6:38 pm

dime_sivdom напиша:
abe vo negotino 3 kujki se...ako ne e eden togash e drug...se se zane tamu koj crta koj shmrka koj izlegva koj vlegva koj koga se vrajka od shetanje...Smile)))

dobro sea ne se bas 3 kukji...ama sepak mal grad e.. bukvalno se se znae..zato rizik ni e koga crtame...
Вратете се на почетокот Go down
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.


Број на мислења : 348
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Bitola Epicentar

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeПон Јун 30, 2008 7:26 pm

metafori4no se izrazi dime lol! aj pratete da vidime 6to ste nacrtale po6to vikate deka crtate t.e deka ve biva za graffiti...4ekam na mojot mail za da gi stavam na forum4evo;)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D


Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Left_bar_bleue4/4Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeПон Јун 30, 2008 8:19 pm

haha znam deka e metaforicno dee Very Happy nasite ne se slikani ...ama ke gi slikam i ke ti gi pratam
Вратете се на почетокот Go down
kent1_kikobt




Број на мислења : 8
Join date : 2008-07-06
Age : 28
Местолокација : bitola

Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitimeПон Jул 07, 2008 12:12 am

mene mi e najjak onaj graffit na vozot
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)   Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се) Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Некои графити кои ми оставиле впечаток(од нет се)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: HIP HOP Culture :: Grafiti-
Отиди до: