SIV DOM MAK-РАП Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Vojnikot-Slusni me recitiram zboruvam

Go down 
2 posters
АвторПорака
SOLDIER




Број на мислења : 3
Join date : 2008-05-29

Vojnikot-Slusni me recitiram zboruvam Empty
ПишувањеПредмет: Vojnikot-Slusni me recitiram zboruvam   Vojnikot-Slusni me recitiram zboruvam Icon_minitimeНед Јун 08, 2008 8:02 pm

Sto se slucuva koga nadvor ima sonce a deka tebe se e temno se ti e crno belo a posle se se boris da ti bide zivotot vo boja.Eve pak sum osamen so listot hartija penkalo i jas vo temna soba nikoj ne ni misli na mene tie sto bea do mene sega gi nema HA gledaa samo za korist sega svatif.Majka mi misli deka se e vo red so mene NE!Seuste go nema ke6ot pa ulicite klupite grupite parkovite gradinkite mi sa poznati kako i sekogas posle skitanje go znam patot do doma se plasam na toa sto e realno nema nisto pozitivno nema nisto vo mene samo crna to4ka vo svetov.Dette so porazi!Nesto me tera da ne se vrakam na minato od porano BOLNO,TEMNA SLIKA,NOKNA MORA,mi bese poznato sega e poinaku vremeto izmina sega e bleda slika bez vizija za vo idnina bez nikakov plan nema strategija za ponatamu samo senka koja ni jas ne ja prepoznavam se poglednuvam vo ogledalo STO GLEDAM?4ovek so bolno minato iskreno ne sakam da zboruvam zosto iskreno da kazam boli.Pa se delis od ljugeto od site prostori nemas interes nema vrati otvoreni nadezta zatvorena gavolska nasmevka diktirana mislata me rusi pa popustam sednuvam i placam gonam vo mrakot is4eznuvam preteruvam do krajnost se delam od ljugeto se mislam ist a nepremetno gledas deka si poinakov od drugite.Bez razlika na toa i jas sum 4ovek so druga faca vo gradov pa poleka stanuvam laden srcevo stanuva kamen spomenite plivaat do bezkrajnost momentite donesuvaat solzi na lice pe4at kako ogan.NE!Ne smeam da zapla4am ke izdrzam niz ova.Po doma se redat drolji nema pari siromastija karanici glasovi derenje solzi od majka mi tatko mi ispadnal od kontrola.TESKO E!Zivot e beden ne e vazno kolku e dlabok ke ima promeni sonuvam.HA! Nemozam ni da zaspijam treperam se plasam udiram so umot do nikade nekoj sto stignal so mislite BOLNO NELI?Pa ne sakam veke da dosam se razocaruvam se dupliram vo 2 li4nosti eden dobar eden laden kako G los kako demon dlaboko zloto konstruira nepravda vo dusava ZAKOPANO E VO MENE KAKO VO ZATVOR DOZIVOTNA ROBIJA!Pa ne seri za mene pozadi grb ne sakas da si vo moja koza veruvaj ne e rozovo kako vo tvojot svet pari motori devojki NE! Nemozam da begam od sudbinata ova e moe toa e tvoe zavrti se i ostavi me jas sum toa sto sum toa sto go pisuvam OVDE.Zatoa sfati me slusni go ova ke ima podobro pred SE!Eve zboruvam slusni me recitiram PRODOLZUVAM Exclamation FALA I PO4IT Exclamation Moze komentar4e? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
K.B.
Рап гуштер
K.B.


Број на мислења : 103
Join date : 2008-03-14

Vojnikot-Slusni me recitiram zboruvam Empty
ПишувањеПредмет: yo   Vojnikot-Slusni me recitiram zboruvam Icon_minitimeЧет Jул 31, 2008 11:24 pm

Super e:D
pozz
Вратете се на почетокот Go down
 
Vojnikot-Slusni me recitiram zboruvam
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Soldier-Slusni me

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Лирики-
Отиди до: