SIV DOM MAK-РАП Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P

Go down 
+3
KOSTA(FREESTYLER)
Machor
PileMVP
7 posters
АвторПорака
PileMVP
Рапуш
PileMVP


Број на мислења : 60
Join date : 2008-03-15
Age : 33
Местолокација : Republika Bitola(JeniMale)

ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Empty
ПишувањеПредмет: ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P   ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Icon_minitimeВто Мар 25, 2008 10:15 pm

Osamen nad listot hartija so vo raka penkalo Da go isturam besot sega e momentot sto go 4uvam od detstvoto Se ke bide vo red da se vo svoe vreme Toj den go 4ekam od koga pamtam za sebe Nadezta posledna umira kaj mene umre od porano Nemav zosto da ziveam izgubiv se go izgubiv zivotot Od sekogas na ulica od koga za sebe pamtam Malo dete iskompleksirano zato od se se sramam Porasnat so tatko pijanica i majka umno bolna Koi me maltretiraa sekoj den zarem bolkata ne e dovolna Taka ti ke si re4is a sto bi napravil na moe mesto Bi se samoubil neli toa sranje sum go probal 4esto Nema fajde ne vredi nejkis vo moja koza da te stavam Toa sto go pravis sega sum go pominal no nejkam da se falam Toa e ulicata ako mozes sfatija Se sum pretrpil na nea no da si ko mene aj zaboravija Taa e kako prva pesna kako prvo vino Kako prva ljubov t.e. nesto iskreno Nesto kristalno 4isto sto nikogas nema da go zaboravam Te sakam kazuvam ne znam sto drugo da napravam Nikoj ne ja zasluzuva nikoj kako mene ne ja saka Kakva i da e ja sakam no taa toa ne go sfakja A pak moite drugari ako mozam taka da gi nare4am Centari na vnimanijata e pravilniot zbor sto ke go odberam Zosto koga tie pla4ea jas do niv sedev Ne gi ostaviv pa dali jas sum toj sto gresev Ili pak vaseto ego e pregolemo za da si gi priznaete greskite Dali ova e drugarstvoto sto go vetivte A pak gradskite maski pufli deca nedorasnati Dali tie najdoa da mi se smeat zosto me tepa tatko mi Jas barem sum go osetil toa sto niv doprva gi 4eka Ke vidam koga ke nemaat pari i drugari koga ke presusi taa reka Se se vrakja se se plakja toj stih mi e omilen Na nikoj loso ne mu posakuvam i so poraz sum zadovolen Porano bev toa sto najmnogu go mrazam rob na parite Eve primer po4nav da kradam da bidam kako drugarite Doverbata sto ja imav kaj moite kako titanik potona Sakam da go vratam vremeto da ja popravam greskata Bev kako patnik niz pustina koj bara zaludno oaza Kako prokolnat vojnik kako bezdusna kamikaza Mislev gotovo e so mene nema zosto da ziveam Odfrlen na strana dzabe vozduhot go disam Napraven od luzni osakaten i slep Zivotot mi e crno bel gledano od moj aspekt Sega koga ke re4am nemam pari mi se smeat oti sum siromav A koga me plukaat vo lice kjutam moeto mol4enje gi ubiva Toj sum jas ulicata e mojot dom A vas vi smeta toa zato morate da go srusite mojot son Ova sto go pravam vi e kako sega ova sto go ziveam vi smeta Zarem zaradi toa sto sum vakov moram segde da sum meta Znam ova malkumina go cenat po4it do niv zosto vredat Kremcite nikogas nema da me smenat iako imat pari i se krevat Mene ne mi trebaat pari za da bidam nasmean Gi imam kolku tolku i pak nema da se rastazam Kako dete ne bev srekjen normalno za materijali Dodeka drugarite skitaa po prodavnii jas si igrav pred zgrada so baba mi Koga site setaa jas morav doma da sedam A koga ke izlezev ako ne bev to4en kjotek sledva O4i polni so solzi sam vo soba zatvoren Gi gledam drugarite niz prozor momentot e odvraten Site se vo uli4niot dvor a jas sum doma kaznet Zosto ne dojdov vo to4no vreme i sum go ostavil stanot prazen Porasnat vo malo okolu spricovi okolu tepa4ki sekojdnevie Majki pla4at za svoite deca kolku e losa slikata zamislete Dali trebase da zemam primer da bidam narkoman Majka mi da pla4i za mene da bidam zakopan Zato se odtrgnav od tamu da baram moi istomislenici Ne kako onie do osnovno tatini milenici Tie ziveat vo svetovi vo koj nemozam da se postavam Jas sum porasnal na ulica i tamu ke si ostanam Go gledam svetot od moj realen aspekt onakov kako sto e Ne glumam toa sto ne sum i ne sum razgaleno dete Ne sum nekoja elita a i ne ni sakam da bidam Sakam da ostavam nesto zad sebe pa da mozam srekjen da si umram Zato si odam po svoj film so cel vo zivotot Sakaj za da bidis sakan uzivaj vo momentot Iako e kratok napravigo da bide ve4en I ne veruvaj na sekoj se i sesto sto ke ti re4e Kolku i da mi e tesko jas pak sum nasmean Sakas da bides kako mene a? ne ti prepora4uvam Nekoi lugje se ljubomorni zosto kolku i da e tesko jas se smeam Dodeka nekoj krsi zidovi so glava jas problemot ke go resam Dali sum vo pravo ili gresam ova e mojot stav STREET WARIOR 4EVER ova sum jas biach!!!
Вратете се на почетокот Go down
Machor
Рап гуштер
Machor


Број на мислења : 105
Join date : 2008-03-13

ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Empty
ПишувањеПредмет: Re: ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P   ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Icon_minitimeСре Мар 26, 2008 1:15 am

Vaka malce polesno za citanje e... Smile



Osamen nad listot hartija so vo raka penkalo
Da go isturam besot sega e momentot sto go 4uvam od detstvoto
Se ke bide vo red da se vo svoe vreme
Toj den go 4ekam od koga pamtam za sebe
Nadezta posledna umira kaj mene umre od porano
Nemav zosto da ziveam izgubiv se go izgubiv zivotot
Od sekogas na ulica od koga za sebe pamtam
Malo dete iskompleksirano zato od se se sramam
Porasnat so tatko pijanica i majka umno bolna
Koi me maltretiraa sekoj den zarem bolkata ne e dovolna
Taka ti ke si re4is a sto bi napravil na moe mesto
Bi se samoubil neli toa sranje sum go probal 4esto
Nema fajde ne vredi nejkis vo moja koza da te stavam
Toa sto go pravis sega sum go pominal no nejkam da se falam
Toa e ulicata ako mozes sfatija
Se sum pretrpil na nea no da si ko mene aj zaboravija
Taa e kako prva pesna kako prvo vino
Kako prva ljubov t.e. nesto iskreno
Nesto kristalno 4isto sto nikogas nema da go zaboravam
Te sakam kazuvam ne znam sto drugo da napravam
Nikoj ne ja zasluzuva nikoj kako mene ne ja saka
Kakva i da e ja sakam no taa toa ne go sfakja
A pak moite drugari ako mozam taka da gi nare4am
Centari na vnimanijata e pravilniot zbor sto ke go odberam
Zosto koga tie pla4ea jas do niv sedev
Ne gi ostaviv pa dali jas sum toj sto gresev
Ili pak vaseto ego e pregolemo za da si gi priznaete greskite
Dali ova e drugarstvoto sto go vetivte
A pak gradskite maski pufli deca nedorasnati
Dali tie najdoa da mi se smeat zosto me tepa tatko mi
Jas barem sum go osetil toa sto niv doprva gi 4eka
Ke vidam koga ke nemaat pari i drugari koga ke presusi taa reka
Se se vrakja se se plakja toj stih mi e omilen
Na nikoj loso ne mu posakuvam i so poraz sum zadovolen
Porano bev toa sto najmnogu go mrazam rob na parite
Eve primer po4nav da kradam da bidam kako drugarite
Doverbata sto ja imav kaj moite kako titanik potona
Sakam da go vratam vremeto da ja popravam greskata
Bev kako patnik niz pustina koj bara zaludno oaza
Kako prokolnat vojnik kako bezdusna kamikaza
Mislev gotovo e so mene nema zosto da ziveam
Odfrlen na strana dzabe vozduhot go disam
Napraven od luzni osakaten i slep
Zivotot mi e crno bel gledano od moj aspekt
Sega koga ke re4am nemam pari mi se smeat oti sum siromav
A koga me plukaat vo lice kjutam moeto mol4enje gi ubiva
Toj sum jas ulicata e mojot dom
A vas vi smeta toa zato morate da go srusite mojot son
Ova sto go pravam vi e kako sega ova sto go ziveam vi smeta
Zarem zaradi toa sto sum vakov moram segde da sum meta
Znam ova malkumina go cenat po4it do niv zosto vredat
Kremcite nikogas nema da me smenat iako imat pari i se krevat
Mene ne mi trebaat pari za da bidam nasmean
Gi imam kolku tolku i pak nema da se rastazam
Kako dete ne bev srekjen normalno za materijali
Dodeka drugarite skitaa po prodavnii jas si igrav pred zgrada so baba mi
Koga site setaa jas morav doma da sedam
A koga ke izlezev ako ne bev to4en kjotek sledva
O4i polni so solzi sam vo soba zatvoren
Gi gledam drugarite niz prozor momentot e odvraten
Site se vo uli4niot dvor a jas sum doma kaznet
Zosto ne dojdov vo to4no vreme i sum go ostavil stanot prazen
Porasnat vo malo okolu spricovi okolu tepa4ki sekojdnevie
Majki pla4at za svoite deca kolku e losa slikata zamislete
Dali trebase da zemam primer da bidam narkoman
Majka mi da pla4i za mene da bidam zakopan
Zato se odtrgnav od tamu da baram moi istomislenici
Ne kako onie do osnovno tatini milenici
Tie ziveat vo svetovi vo koj nemozam da se postavam
Jas sum porasnal na ulica i tamu ke si ostanam
Go gledam svetot od moj realen aspekt onakov kako sto e
Ne glumam toa sto ne sum i ne sum razgaleno dete
Ne sum nekoja elita a i ne ni sakam da bidam
Sakam da ostavam nesto zad sebe pa da mozam srekjen da si umram
Zato si odam po svoj film so cel vo zivotot
Sakaj za da bidis sakan uzivaj vo momentot
Iako e kratok napravigo da bide ve4en
I ne veruvaj na sekoj se i sesto sto ke ti re4e
Kolku i da mi e tesko jas pak sum nasmean
Sakas da bides kako mene a? ne ti prepora4uvam
Nekoi lugje se ljubomorni zosto kolku i da e tesko jas se smeam
Dodeka nekoj krsi zidovi so glava jas problemot ke go resam
Dali sum vo pravo ili gresam ova e mojot stav STREET WARIOR 4EVER ova sum jas biach!!!
Вратете се на почетокот Go down
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)


Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 35
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Empty
ПишувањеПредмет: Re: ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P   ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Icon_minitimeСре Мар 26, 2008 2:22 am

mn dobar avtobiografski. text si go iskazal svoeto..sigurno nekoj de4ko od infinity nema da go napisi ovaa :)taka bilo taka i ke bidi rapot e vistinata rapot e tvojot zivot...i vo nego uspevaat t.e kvalitetni se samo luge so imaat so da kazat a tie so imaat da kazat sigurno pominale niz mn sranja za da go poseduvaat toa iskustvo.po4it
Вратете се на почетокот Go down
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.


Број на мислења : 348
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Bitola Epicentar

ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Empty
ПишувањеПредмет: Re: ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P   ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Icon_minitimeСре Мар 26, 2008 5:06 am

cela biografija e ova pile,me rastazi be brat4e:)dobro vo sekoj pogled i ne bi rekol deka me iznenaduva6 po6to otsekoga6 sum znael deka lezi kvalitet vo tebe.ZAKON Pilence bravo bato!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
PileMVP
Рапуш
PileMVP


Број на мислења : 60
Join date : 2008-03-15
Age : 33
Местолокација : Republika Bitola(JeniMale)

ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Empty
ПишувањеПредмет: Re: ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P   ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Icon_minitimeСре Мар 26, 2008 11:34 pm

fala juve fala koki ....to e to moe bese da kazam koj sum i so sum i i4 ama i4 ne e sramam od to kako nekoj drug so praj....poz do dvajcata drunken
Вратете се на почетокот Go down
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.


Број на мислења : 348
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Bitola Epicentar

ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Empty
ПишувањеПредмет: Re: ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P   ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Icon_minitimeЧет Мар 27, 2008 1:58 am

ne be 6o ima lo6o vo toa da si ja kazi6 sopstvenata vistina i da si go opi6i6 zivotot i na drugite ne mu e se rozovo,ako glumat deka se mu e naredeno vo zivotot.si olesna na du6ata kure,u6te da snimi6 da e kompletna traka fali.
pozz
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
sbep_bojan
Рапуш
sbep_bojan


Број на мислења : 71
Join date : 2008-03-21
Age : 32
Местолокација : Bitola nakarshi Konzulato

ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Empty
ПишувањеПредмет: Re: ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P   ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Icon_minitimeЧет Мар 27, 2008 9:35 am

dobar e textot baba..inace iskreno me pogodi v srce, se pronajdov negde...peace..
Вратете се на почетокот Go down
БрАчЕдО ОдОзГоРа
Рап гуштер
БрАчЕдО ОдОзГоРа


Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-13
Age : 31
Местолокација : Од На Баер!!!!

ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Empty
ПишувањеПредмет: Re: ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P   ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Icon_minitimeСаб Мар 29, 2008 1:45 am

dobro be bra4et kako ti stekinat vakvi rabojke super e tekso...alal da ti jeeeeeeeee....pozz baba sato taka da prodolzis so istoto tempo king
Вратете се на почетокот Go down
PileMVP
Рапуш
PileMVP


Број на мислења : 60
Join date : 2008-03-15
Age : 33
Местолокација : Republika Bitola(JeniMale)

ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Empty
ПишувањеПредмет: Re: ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P   ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Icon_minitimeСаб Мар 29, 2008 9:54 pm

hehehe fala fala za pofalbite ali juve bra4et ne znam za snimanje posto go isturiv cel bes so go 4uvav vo mene na tastatura i nema potreba od snimanje ...i sega textot e da me potsekja kaj imam zgreseno za da ne gresam poke i da si gledam samo napred ..Very Happy:D:D pozz
Вратете се на почетокот Go down
HellMan

HellMan


Број на мислења : 6
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Bitola

ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Empty
ПишувањеПредмет: Re: ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P   ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Icon_minitimeНед Мар 30, 2008 6:36 pm

Booooooooo kolku e zkon najminogu skam vakvi tekstovi ISKRENI od se srce so se pisat POZZ
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/hellmanbt
Sponsored content





ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Empty
ПишувањеПредмет: Re: ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P   ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
ova sum jas ako nekoj ne me znaj eve mu sansa da me zapoznaj :P
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Лирики-
Отиди до: