SIV DOM MAK-РАП Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???

Go down 
+10
Chris D
Gang Man[Freedom Figters]
Demonot
БАНО
PileMVP
Dzanakk
K.B.
atentator
KOSTA(FREESTYLER)
dime_sivdom
14 posters
АвторПорака
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 5:41 pm

naslovot se kazuva nema potreba za dopolnitelno objasnuvanje...
pa cekam komentari.... afro Cool Cool Cool
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)


Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 35
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 7:57 pm

Spored mene D.N.S. na AGO e najdobra produkcija ..raspolaga so mnogu dobra oprema i plus producentot e mn zapoznaen kolu ovaa rabota za razlika od nekoj drugi..nekoj vo sk se producenti a ne znaat ni matrica da ti otsvirat
sve sempluvaat, razbiram jas i sempluvanjeto se koristelo nekogash..ali kakov producent ke bides ti ako ne znaes da otsviris nekoja matrica na klavijatura..isto taka kolku sto znam prva makedonska rap izdavacka kukja e D.N.S..Mozam da kazam deka i edinstvena produkcija(producent) koj sto pomagaat za razvitokot na makedonskiot rap preku kompilaciite koj sto se podgotvuvaat TOM 1..TOM 2...TOM 3...TOM 4...i t.n..znaci ova se kompilacii vo koj artistite se izbrani po pat na konkursi i ispolnuvaat po edna numera.i ete nekoj dokolku nema sredstva a poseduva kvaliteti tomovite se dobro mesto za negova afirmacija..ako ne se lazam sega tom 3 e izdadeno i pusteno vo prodazba ..a TOM 4 seuste se izrabotuva za brzo vreme koga ke dojde vremeto ke izleze i toa..

pozdrav..

Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 9:52 pm

ok koki ali ima mnogu traki od DNS produkcija sto se sempluvani...najdobrite producenti sempluvaat...tuka ne mozes da stavish teresija za kvalitetite na producentite zosto ne e ednostavno da issempluvash instrumentala...najvazno za produkcijata spored mene e da ne e ogranicena vo instrumentalite...zosto kaj nas ima mnogu produkcii sto pravat samo eden vid na instrumentali(nekoj samo tazni,nekoj samo mracni,nekoj R&B,nekoj ulicni,old school...itn...)a sepak mislam deka za eden producent e vazno da go mesha stilot toa sto ke se pobara od nego da znae da go napravi ne zavisno kakov stil na instrumentalka se bara...i ne e produkcijata samo vo instrumetlakite...i aranzmanot ima mnogu vazna uloga...ako ne e i najvazna spored mene....a kaj nas vo makedonija retko koj prodcent obrnuva vnimanie na aranzmanot...a anazmanot ja pravi trakata da zvuci onaka kako sto treba...aranzmanot go dava sepak spored mene ona umetnickoto vo pesnata zosto samo edno pa isto ako e instrumentalot i na momenti ne se prilagoduva na recitalot,slushatelot ne fajka onaj filing kako sto bi go fatil na dobro aranzirana traka... Cool
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
atentator
Рап гуштер
atentator


Број на мислења : 109
Join date : 2008-03-14

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 10:23 pm

Абе за квалитет се разбира ДНС е лудила нема муабет ... ама после 20 години и ние ке имаме члудила звук ехе ... ке биде кај и да е ке слушнете нешто од Нарајана Рекордс со добар квалитет да не се фалам jocolor
Вратете се на почетокот Go down
atentator
Рап гуштер
atentator


Број на мислења : 109
Join date : 2008-03-14

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 10:27 pm

Абе ве молам немој и тука да се фатите кој семплувал а кој не ... Пред се и едното и другото е за почит и ние и вие и сите имаме семплувано ФАКТ кој некој не може да го побие .... али како и да е се знае дека на свирена матрица е кеифот да рокаш ... али сепак брат секој со можностите талентот и квалитетите
Вратете се на почетокот Go down
K.B.
Рап гуштер
K.B.


Број на мислења : 103
Join date : 2008-03-14

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Yo   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 11:05 pm

pa vo mk ima dobri producenti i so podobri studija i site stvari da go zemime pikisipi ima studio nenormalno no 4oek nema pokazano tolku mn od negovat strana a za D.N.S. Ekipa i produkicja e skoro prva vo mak mislam Producentot Ago se pokaza eka ima moznosti i talent za producent pozz
Вратете се на почетокот Go down
Dzanakk

Dzanakk


Број на мислења : 12
Join date : 2008-03-24
Местолокација : Cair

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 11:13 pm

dime_sivdom напиша:
ok koki ali ima mnogu traki od DNS produkcija sto se sempluvani...najdobrite producenti sempluvaat...tuka ne mozes da stavish teresija za kvalitetite na producentite zosto ne e ednostavno da issempluvash instrumentala...najvazno za produkcijata spored mene e da ne e ogranicena vo instrumentalite...zosto kaj nas ima mnogu produkcii sto pravat samo eden vid na instrumentali(nekoj samo tazni,nekoj samo mracni,nekoj R&B,nekoj ulicni,old school...itn...)a sepak mislam deka za eden producent e vazno da go mesha stilot toa sto ke se pobara od nego da znae da go napravi ne zavisno kakov stil na instrumentalka se bara...i ne e produkcijata samo vo instrumetlakite...i aranzmanot ima mnogu vazna uloga...ako ne e i najvazna spored mene....a kaj nas vo makedonija retko koj prodcent obrnuva vnimanie na aranzmanot...a anazmanot ja pravi trakata da zvuci onaka kako sto treba...aranzmanot go dava sepak spored mene ona umetnickoto vo pesnata zosto samo edno pa isto ako e instrumentalot i na momenti ne se prilagoduva na recitalot,slushatelot ne fajka onaj filing kako sto bi go fatil na dobro aranzirana traka... Cool

Jas mislam deka site traki sto se snimeni vo DNS se svireni...ne sum siguren ama mislam deka e taka.

Pozdrav.
Вратете се на почетокот Go down
PileMVP
Рапуш
PileMVP


Број на мислења : 60
Join date : 2008-03-15
Age : 33
Местолокација : Republika Bitola(JeniMale)

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeВто Мар 25, 2008 1:28 am

i jas ja smetam DNS kako najdobra produkcija me bendisva...ama i drugite ne se losi,se e do to dali znajs da sredis vokal itn..pozz cyclops
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeВто Мар 25, 2008 10:21 pm

Dzanakk напиша:
dime_sivdom напиша:
ok koki ali ima mnogu traki od DNS produkcija sto se sempluvani...najdobrite producenti sempluvaat...tuka ne mozes da stavish teresija za kvalitetite na producentite zosto ne e ednostavno da issempluvash instrumentala...najvazno za produkcijata spored mene e da ne e ogranicena vo instrumentalite...zosto kaj nas ima mnogu produkcii sto pravat samo eden vid na instrumentali(nekoj samo tazni,nekoj samo mracni,nekoj R&B,nekoj ulicni,old school...itn...)a sepak mislam deka za eden producent e vazno da go mesha stilot toa sto ke se pobara od nego da znae da go napravi ne zavisno kakov stil na instrumentalka se bara...i ne e produkcijata samo vo instrumetlakite...i aranzmanot ima mnogu vazna uloga...ako ne e i najvazna spored mene....a kaj nas vo makedonija retko koj prodcent obrnuva vnimanie na aranzmanot...a anazmanot ja pravi trakata da zvuci onaka kako sto treba...aranzmanot go dava sepak spored mene ona umetnickoto vo pesnata zosto samo edno pa isto ako e instrumentalot i na momenti ne se prilagoduva na recitalot,slushatelot ne fajka onaj filing kako sto bi go fatil na dobro aranzirana traka... Cool

Jas mislam deka site traki sto se snimeni vo DNS se svireni...ne sum siguren ama mislam deka e taka.

Pozdrav.
ne knele ne e taka brat...ima mnogu koj se sempluvani...ali jas ne ja napagam DNS za toa...naprotiv,postot beshe daden do kosta deka nema veze dale e nesto sempluvano ili ne e vazno e da e dobro posto i da sempluvash ne e taka lesno treba da se ima epten oset za muzika...i deka produkcijata ne se gleda vo toa dali e matricata sempluvana tuku vo krajniot proizvor znaci trakata...spomnav pogore ima aranzmani i dr sranja...inaku ne e losha produkcija taa sto sempluva...toa da se trgne od galva odma...deka pola od straniskite rap hitovi se sempluvani...sempluvanjeto e tolkava umetnost kolku i svirenjeto na matrica...ne e taka ednostavno...ima trud vlozeno nekoj...jas lichno site matrici gi sviram znaci ne sempluvam imam sega nekolku sempluvani ali seuste ne se snimeni...ali nema vrska toa...najvaznoto na producentot e da ja prilagodi matricata na MC-to sto snima vo negovata produkcija...znaci da znae kakov ritam da napravi zavisno od negovoto flow...toa e...

Spored mene Dj.Goce od SAF e najdobar vo ovaa rabota...zboram za produkcija...
ali sekoj so svoeto mislenje...pocituvam tugi mislenja...i nikoj ne napagam...DNS e super produkcija isto taka i ARENATA ali sekoj ima svoj vkus...
PEACE!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
БАНО
moderator
БАНО


Број на мислења : 220
Join date : 2008-03-14
Age : 114
Местолокација : Arnaut Maala

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeСаб Мар 29, 2008 8:11 am

Definitivno D.N.S
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/evilllb
Demonot
Рапуш
Demonot


Број на мислења : 76
Join date : 2008-03-16
Местолокација : Zapadna strana na gradot

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeВто Апр 01, 2008 10:33 pm

DNS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Gang Man[Freedom Figters]
Рап Шутрак
Gang Man[Freedom Figters]


Број на мислења : 189
Join date : 2008-03-14
Age : 33
Местолокација : Bitola (Arnaut Maale) Oblasta

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeСре Апр 02, 2008 1:09 am

DNS!!!!!!Samo mn e mracna!!!! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/freedomfightersgangmanmadboy
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)


Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 35
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeЧет Апр 03, 2008 4:52 pm

Gang Man[Freedom Figters] напиша:
DNS!!!!!!Samo mn e mracna!!!! Very Happy

TI TUSHI LEPENKATA TEBE..:)PRODUKCIJA SI E PRODUKCIJA..MOZI KAKVA SAKA DA TI NAPRAJ PRODUKCIJA KAKVA SAKAS MATRICA MRA4NA, SVETLA...
Вратете се на почетокот Go down
БАНО
moderator
БАНО


Број на мислења : 220
Join date : 2008-03-14
Age : 114
Местолокација : Arnaut Maala

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeЧет Апр 03, 2008 5:04 pm

[/quote]TI TUSHI LEPENKATA TEBE..:)PRODUKCIJA SI E PRODUKCIJA..MOZI KAKVA SAKA DA TI NAPRAJ PRODUKCIJA KAKVA SAKAS MATRICA MRA4NA, SVETLA...[/quote]

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing SVETLA PRODUKCIJA Laughing Laughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/evilllb
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)


Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 35
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeЧет Апр 03, 2008 5:06 pm

EVIL-B напиша:
TI TUSHI LEPENKATA TEBE..:)PRODUKCIJA SI E PRODUKCIJA..MOZI KAKVA SAKA DA TI NAPRAJ PRODUKCIJA KAKVA SAKAS MATRICA MRA4NA, SVETLA...[/quote]

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing SVETLA PRODUKCIJA Laughing Laughing Laughing Laughing[/quote]

Epa spored muabetot na gengo mu odgovoriv vo negov stil,ako veke gi deli produkciite na mra4ni i svetli Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeПет Апр 04, 2008 2:40 am

ok gengo misleshe da kazi deka vo DNS intrumentalite se mnogu mrachni...za kvalitet vika deka e dobra samo sto mnogu mracen stil na muziki sviri Ago...aman te pa i vie ne go ostavate coek da si kazi svoe mislenje...ne se fajkajte za zbor:D:D:D:D:D
jas razbrav sto saka da kazi gegnot...
pod produkcija ne se podrazbira samo kvalitet na snimkata tuku kompletno i na matrica i aranzman itn...imam spomnato vo eden od prethodnite postovi....inaku nikoj ne go usporuva faktot deka DNS e kvalitetna producija afro
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Chris D
Рапуш
Chris D


Број на мислења : 47
Join date : 2008-03-17
Age : 30
Местолокација : Planetata Zemja/Evropa/Balkan/Makedonija/Bitola/Bair/Na Smako Kujkata

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeЧет Апр 10, 2008 4:18 pm

abe DNS si e DNS i nema diskusija deka e najdobra produkcija... ali ne go zaboravajte Goce od SAF... Zord Production ili Records kako mu se vika ne znam tamu... na Das EFX mu ima sredvano traka kako sho slushnaf... thatz that... Smile
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeЧет Апр 10, 2008 11:55 pm

da da...zort produkcija a zakon stvar...stom das EFX mu dale doverba da sreduvaat nivna traka togash znaci deka vredi nesto...spored mene goce od saf(zort produkcija)ima dostognato najmnogu vo makedonija a i saf kako grupa...i vredi da se ispocituva trudot i postignatoto...mene najiskreno zort produkcija najpojke mi fajka uvo...se gleda deka imaat oset za muzika...pravat sekakvi matrici ne se fokusirani samo na eden stil...toa go cenam...
Zort Produkcija No1 vo Makedonija za mene afro
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
MisKo
Рапуш
MisKo


Број на мислења : 67
Join date : 2008-03-15
Age : 34
Местолокација : Struga Underground

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeНед Апр 13, 2008 12:19 am

pa DNS e najdobrata
Вратете се на почетокот Go down
Spinin
Рапуш
Spinin


Број на мислења : 75
Join date : 2008-03-14

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeВто Апр 15, 2008 10:43 pm

goce.... mi se svigja negoviot stila... Smile.... posle dns i arenata tuka nekade mi se.... mn mi se svigja kako e isproduciran ovoj albumot na puka sto bese pred nekoja godina.
Вратете се на почетокот Go down
Pizzicato
Рапуш
Pizzicato


Број на мислења : 39
Join date : 2008-03-17
Age : 30
Местолокација : DOMA

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: ..   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeВто Мај 20, 2008 4:27 pm

DNS
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/pizzicato14
CrnaBtHronika
moderator
CrnaBtHronika


Број на мислења : 62
Join date : 2008-03-14
Age : 34
Местолокација : Karposh (Bitola)

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeЧет Јун 05, 2008 7:46 pm

treba da napomenime deka zborame za rap produkcija vo makedonija..oti produkcija e sirok poim Very Happy .. znaci vaka : DNS, Zort,Arenata..taka bi gi naredil spored mojot vkus...dns zaradi toa sto se zanimava ne samo so klasicen hard core tuku vo studioto na ago imam slusano i drugi stilovi na muzika osven rap, koi sto toj gi produciral..toa mi se bendisva mnogu...plus svireni matrici,odlicna oprema i tn...
potoa zort produkcija...mn dobro sempluvani matrici,dobra selekcija na semplovi i na ritami na urban valkan zvuk...i kvaltetna snimka...
arenata isto taka kvalitetna produkcija so ne nekoja posebna zabeleska .. samo dobar kvalitet bi rekol...ostanato ne mn mi se bendisva...
Вратете се на почетокот Go down
Gang Man[Freedom Figters]
Рап Шутрак
Gang Man[Freedom Figters]


Број на мислења : 189
Join date : 2008-03-14
Age : 33
Местолокација : Bitola (Arnaut Maale) Oblasta

Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitimeСаб Јун 07, 2008 7:41 pm

FREESTYLER_KPU напиша:
EVIL-B напиша:
TI TUSHI LEPENKATA TEBE..:)PRODUKCIJA SI E PRODUKCIJA..MOZI KAKVA SAKA DA TI NAPRAJ PRODUKCIJA KAKVA SAKAS MATRICA MRA4NA, SVETLA...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing SVETLA PRODUKCIJA Laughing Laughing Laughing Laughing[/quote]

Epa spored muabetot na gengo mu odgovoriv vo negov stil,ako veke gi deli produkciite na mra4ni i svetli Laughing Laughing[/quote]

Koki tvojata produkcija bi bila Sutracka za sutraci da mozat da snimaat na pr kao Gengo i ostanatite!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/freedomfightersgangmanmadboy
Sponsored content





Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???   Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija??? Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Spored vas,koja e nadobra rap produkcija vo Makedonija???
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Dj.Goce(S.A.F.)Zort Produkcija
» KOJA PESNA NE VI IZLEGUVA OD PAMET!!!
» Koj makedonski DJ-i se spored vas najdobri?
» Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap?
» Graffiti od Makedonija

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Продукција-
Отиди до: