SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)

Go down 
АвторПорака
sbep_bojan
Рапуш
sbep_bojan

Број на мислења : 71
Join date : 2008-03-21
Age : 28
Местолокација : Bitola nakarshi Konzulato

Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 2:43 am

me fati kef da vidam so mislenje mozi da se kazi za mene Smile

Нема ништо посебно освен нафурани магариња
Шо прајш бе брат? –Еве едуцирам младина..
Зад вратата остави ја облеката состави ја
Дуксерица и панталончиња од рапери ме преплавија
Има луѓе не поштоваат ни надеж за прошка
Има и друг вид копиљиња што те серат до коска
Ако размислиш рапот не е место туку игра
Има норми и правила само вистинските ја играт
А за серење и газови лижење сме прваци
Зависи ти колку разбираш и колку си сватил
Во стил на паметњаковци рушите рекорд за патњи
Но ние не сме ко вас работиме на друг начин
Немате ни решение ни електрична сонда
Па наравно e така кога ти дома пиеш вода
Пукаш од лјубомора кога ти ке ме видиш
Знаеш се е константно никад нема да ме стигниш
Учам од мојте луѓе апсолутна пропорција
Знаеш не те лажам тебе јас сум човек од порција
Отпорен на биф и дисови и останати срања
Немам страв од другите те јадам ко попај спанаќ
На крајот сум среќен што и припаѓам на оваа нација
А сепак заебан поставен сум во погрешна релација


Последната промена е направена од sbep_bojan на Чет Мар 27, 2008 12:41 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)

Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 31
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 5:46 am

nice text..ima neso unikatno vo nego:)
Вратете се на почетокот Go down
БрАчЕдО ОдОзГоРа
Рап гуштер
БрАчЕдО ОдОзГоРа

Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-13
Age : 27
Местолокација : Од На Баер!!!!

Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 7:18 pm

ubaf baba tekstot...ima dobra poraka...Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
sbep_bojan
Рапуш
sbep_bojan

Број на мислења : 71
Join date : 2008-03-21
Age : 28
Местолокација : Bitola nakarshi Konzulato

Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitimeПон Мар 24, 2008 10:38 pm

fala na poddrskata bra4edi da vi se mnozat i vas Wink ......
Вратете се на почетокот Go down
Gang Man[Freedom Figters]
Рап Шутрак
Gang Man[Freedom Figters]

Број на мислења : 189
Join date : 2008-03-14
Age : 29
Местолокација : Bitola (Arnaut Maale) Oblasta

Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitimeВто Мар 25, 2008 2:48 am

dobro e bravo koslavv Very Happy Laughing Cool
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/freedomfightersgangmanmadboy
PileMVP
Рапуш
PileMVP

Број на мислења : 60
Join date : 2008-03-15
Age : 29
Местолокација : Republika Bitola(JeniMale)

Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitimeВто Мар 25, 2008 8:43 pm

lele lele boki sin mi so praj lele....zakon sine se ok od mene pozz.. Exclamation
Вратете се на почетокот Go down
sbep_bojan
Рапуш
sbep_bojan

Број на мислења : 71
Join date : 2008-03-21
Age : 28
Местолокација : Bitola nakarshi Konzulato

Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitimeВто Мар 25, 2008 10:33 pm

fala na poddrskata momci.....fala bra4editemi od parkot... Smile Smile Smile Smile Smile


Последната промена е направена од sbep_bojan на Вто Мар 25, 2008 10:56 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
sbep_bojan
Рапуш
sbep_bojan

Број на мислења : 71
Join date : 2008-03-21
Age : 28
Местолокација : Bitola nakarshi Konzulato

Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitimeВто Мар 25, 2008 10:49 pm

eve..da pustam eden pozdrav do mojte stari ''dobri drugari''... Very HappyОд мал да шеташ сам на патот оставен од сите
Некои кои биле HC се изгубиле со дните
Работите, кои ми се случувале во животот
Даваат добра причина да барам спас во виното
Но тој пат не е за мене, не сакам да се пијанам
Зошто многу сум осетлив и несакам да те повредам
За мојте луге давам живот ако пипаш со прст по нив
зошто знам исто би постапиле додека јас сум жив
во превод Мелон што за нив би значело пријател
правиш се што можиш им даваш надеж и ке ги заебеш
пази на чиј грб се потпираш можеш и ти да наебеш
но не е ништо лесно како што замислуваш
има уште некој грам надеж кој ме истиснува, ме поттикнува
да продолжам да живеам со нив,
иако некој ми забил нож во грб но тој не е крив
крив сум јас што наслепо му верувам, па заеби
за такви луге можам збор-два да кажам
прво заеби за корист, после вели нема да лажам
не му вервај на секој кој ке стигнеш
прво сери за тебе а после газот ти го лиже
зборот боли до коска за луге будали
да испратам и поздрав до моите другари стари
не мислев дека сте педери но такви испаднавте
се што кажав е вистина овој текст е завршен
Вратете се на почетокот Go down
PileMVP
Рапуш
PileMVP

Број на мислења : 60
Join date : 2008-03-15
Age : 29
Местолокација : Republika Bitola(JeniMale)

Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitimeСаб Мар 29, 2008 9:57 pm

ej da be ...texto e super posto ima mnooogu lugje takvi i jas sum gi iskusil mnogu ali pak koj gi eba brate jas pak sum srekjen i bez niv..pozz RazzVery Happy tongue
Вратете се на почетокот Go down
sbep_bojan
Рапуш
sbep_bojan

Број на мислења : 71
Join date : 2008-03-21
Age : 28
Местолокација : Bitola nakarshi Konzulato

Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitimeНед Мар 30, 2008 2:37 am

PileMVP напиша:
ej da be ...texto e super posto ima mnooogu lugje takvi i jas sum gi iskusil mnogu ali pak koj gi eba brate jas pak sum srekjen i bez niv..pozz RazzVery Happy tongue

ej brat iskreno da ti kazam kuro me boli za nif...hehe..ke mu trebam ke me barat, i jas ke mu recam brate mandarini da prodavat na pazar...:S go ebaf muabeto..hehe..nema veze..ait momci pocit...
Вратете се на почетокот Go down
Chris D
Рапуш
Chris D

Број на мислења : 47
Join date : 2008-03-17
Age : 26
Местолокација : Planetata Zemja/Evropa/Balkan/Makedonija/Bitola/Bair/Na Smako Kujkata

Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitimeВто Апр 01, 2008 10:33 pm

bravo boki 13ka... Very Happy:D:D samo taka prodolzi... btw... brat... ne mislish deka e krajno vreme da po4nish da razmisluvash Very Happy:D:D
Вратете се на почетокот Go down
Machor
Рап гуштер
Machor

Број на мислења : 105
Join date : 2008-03-13

Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitimeСре Апр 02, 2008 10:50 am

zakon tekstovi Smile pozdraaav Smile Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
sbep_bojan
Рапуш
sbep_bojan

Број на мислења : 71
Join date : 2008-03-21
Age : 28
Местолокација : Bitola nakarshi Konzulato

Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitimeЧет Апр 03, 2008 1:56 pm

fala vi bra4edi mi.....Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)   Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :) Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Bojan/Boki/SbepoT/BigSmoke - liriki -kladof uste eden za prijatel4injata stari :)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Лирики-
Отиди до: