SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeПет Мај 23, 2008 7:04 pm

Gang Man[Freedom Figters] напиша:
Eve jas se zanimavam so rap muzika ne se stramam da nosam shiroko , no povekje sakam druga garderoba!!!!
ok gang vo prethodniot post drug muabet praeshe sega drugo e rabotata....na primer vo vrska so ovaj post nema da se zadrzam mnogu...kratko i jasno:Ako nejkish nikoj so sila ne mozi da te natera da nosis shiroko...tvoja rabota e toa...
p.s.kako be gang ne nosis siroko koga na site sliki sto sme slikani te gledam vo shiroko si? lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeСаб Мај 24, 2008 5:59 pm

[quotе=] Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???[/quote]

Јас би рекол само ова- Што мислите ако сте МАКЕДОНЕЦ, дали би требали да изгледате како МАКЕДОНЕЦ????!!мало појаснување.
Дали некој знае како изгледа правилно МАКЕДОНЕЦ?
Има правило за ИЗГЛЕД на МАКЕДОНЕЦ?
Има ли ПРАВИЛО за изглед на РАПЕР?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeСаб Мај 24, 2008 6:15 pm

BARDOVCI напиша:
[quotе=] Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???

Јас би рекол само ова- Што мислите ако сте МАКЕДОНЕЦ, дали би требали да изгледате како МАКЕДОНЕЦ????!!мало појаснување.
Дали некој знае како изгледа правилно МАКЕДОНЕЦ?
Има правило за ИЗГЛЕД на МАКЕДОНЕЦ?
Има ли ПРАВИЛО за изглед на РАПЕР?

тоа е твоја теза,ти си металец така?па оти носиш маица од метал групи или пак чизми во лето или пак коса долга??? не е пишано правило тоа,но сепак е одлика на твојот музички правец...па затоа мислам дека е пожелно да се носи,задолжително можеби не,но ако си оригинален,биди оригинален lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeСаб Мај 24, 2008 6:53 pm

Juve-W.H.F. напиша:
BARDOVCI напиша:
[quotе=] Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???

Јас би рекол само ова- Што мислите ако сте МАКЕДОНЕЦ, дали би требали да изгледате како МАКЕДОНЕЦ????!!мало појаснување.
Дали некој знае како изгледа правилно МАКЕДОНЕЦ?
Има правило за ИЗГЛЕД на МАКЕДОНЕЦ?
Има ли ПРАВИЛО за изглед на РАПЕР?

тоа е твоја теза,ти си металец така?па оти носиш маица од метал групи или пак чизми во лето или пак коса долга??? не е пишано правило тоа,но сепак е одлика на твојот музички правец...па затоа мислам дека е пожелно да се носи,задолжително можеби не,но ако си оригинален,биди оригинален lol!Братче, со муабетот од типот на ТИ СИ МЕТАЛЕЦ, јас сум РАПЕР преку глава ми е дојдено, овде не сме дојдени да правиме муабет кој што е туку за РАПОТ. кога зборам за метал си идам на друго место, што значи провери кај сакаш никаде не сум спомнал метал.

Е сеа викаш носиш долга коса, па и кај вас БАНОТ носи долга коса,ама е рапер, али пак е тоа негов оригинален стил.
Маици од бендови многу ретко носам, чизми во лето -послабо. Ако веќе збориме за тоа, носам единствено кожна облека коа сакам да изглеам такаSmile

Рапот има НЕ - ПИШАНО правило за носење широка облека, и слично секој СТИЛОТ на облекување го превзема од некој негов идол, со мали измени и свои креации.

Шо значи добро е да го подржиш стилот али стилот не те праи рапер...
Уште никој не одговорил како треба да изгледа МАКЕДОНЕЦ...
кога ќе одговори тука, ќе дознаеш како изгледа рапер металец и шо знам шоSmile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeСаб Мај 24, 2008 6:57 pm

твое мислење моето не го менуваш king
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeСаб Мај 24, 2008 7:51 pm

Па не ни сакавSmile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeСаб Мај 24, 2008 9:43 pm

znam deka e taka zato tolku objasnuvanja gledam ajt pozz lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
Gang Man[Freedom Figters]
Рап Шутрак
Gang Man[Freedom Figters]

Број на мислења : 189
Join date : 2008-03-14
Age : 29
Местолокација : Bitola (Arnaut Maale) Oblasta

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeПон Мај 26, 2008 12:28 pm

dime_sivdom напиша:
Gang Man[Freedom Figters] напиша:
Eve jas se zanimavam so rap muzika ne se stramam da nosam shiroko , no povekje sakam druga garderoba!!!!
ok gang vo prethodniot post drug muabet praeshe sega drugo e rabotata....na primer vo vrska so ovaj post nema da se zadrzam mnogu...kratko i jasno:Ako nejkish nikoj so sila ne mozi da te natera da nosis shiroko...tvoja rabota e toa...
p.s.kako be gang ne nosis siroko koga na site sliki sto sme slikani te gledam vo shiroko si? lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Zboram dimo opshto na temata ne kazuvav li4no za mene , jas ponekogas i nosam zavisi od film posto garderobata mi e film kako menliva rabota e sfatena za mene!!!!evo li4no !!!!pozzz brateeee lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/freedomfightersgangmanmadboy
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeВто Мај 27, 2008 3:53 am

BARDOVCI напиша:
[quotе=] Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???

Јас би рекол само ова- Што мислите ако сте МАКЕДОНЕЦ, дали би требали да изгледате како МАКЕДОНЕЦ????!!мало појаснување.
Дали некој знае како изгледа правилно МАКЕДОНЕЦ?
Има правило за ИЗГЛЕД на МАКЕДОНЕЦ?
Има ли ПРАВИЛО за изглед на РАПЕР?[/quote]

Abe oti BARDOVCI meshahs stil na muzika so nacionalnost...ete i za ova imam odgovor iako ne treba ni da go komentiram...vo shkotska znaci se nosele mazite vo fustani,vikinzite obleceni so kozi i slemovi so rogovi na glava,vo afrika ima edni pleminja sto ja bushat dolnata usta i stavaat drvo vo oblik na plocrest krug vo dupkata i taka se shetaat goli i bosi samo so po edno livce na polovite organi lol! lol! lol! lol! lol!
pa sega kazi mi koga mislish makedonec, na koj period od istorijata mislish za da znam kako da ti odgovoram???
lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D

Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Left_bar_bleue4/4Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeВто Мај 27, 2008 8:51 pm

BARDOVCI напиша:
Јас би рекол само ова- Што мислите ако сте МАКЕДОНЕЦ, дали би требали да изгледате како МАКЕДОНЕЦ????!!мало појаснување.
Дали некој знае како изгледа правилно МАКЕДОНЕЦ?
Има правило за ИЗГЛЕД на МАКЕДОНЕЦ?
Има ли ПРАВИЛО за изглед на РАПЕР?

epa zar nema pravilo??? spored mene ima..inace zosto e izmislena taa shiroka obleka?! za da se belezi hip-hopot kako posebna kultura..samo so ne e moralno da se upotrebuva..
Вратете се на почетокот Go down
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeСре Мај 28, 2008 1:26 pm

THE_LADY_D напиша:

epa zar nema pravilo??? spored mene ima..inace zosto e izmislena taa shiroka obleka?! za da se belezi hip-hopot kako posebna kultura..samo so ne e moralno da se upotrebuva..


Освен за празници
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
GanG-Lady
Рапуш
GanG-Lady

Број на мислења : 42
Join date : 2008-04-15
Age : 26
Местолокација : ulicataaa

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeСре Мај 28, 2008 3:00 pm

epa jas mislam deka ako si raper treba da se nosisi siroko isto kako i muslimanite so nosat shamija taka i nie treba toa da si go po4ituvame pozzz
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/ganglady
Gang Man[Freedom Figters]
Рап Шутрак
Gang Man[Freedom Figters]

Број на мислења : 189
Join date : 2008-03-14
Age : 29
Местолокација : Bitola (Arnaut Maale) Oblasta

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeЧет Мај 29, 2008 2:57 am

GanG-Lady напиша:
epa jas mislam deka ako si raper treba da se nosisi siroko isto kako i muslimanite so nosat shamija taka i nie treba toa da si go po4ituvame pozzz

Zatoa religijata e do nekade glupa stvar (mislam na bilo koja!!!!)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/freedomfightersgangmanmadboy
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeЧет Мај 29, 2008 3:46 am

Абе сега глупо е да се носи и раперски така кажи lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeЧет Мај 29, 2008 10:49 am

Abe glupa e zemjata sto ne krepi lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
KyanightБрој на мислења : 12
Join date : 2008-05-18
Age : 31

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeСаб Јун 14, 2008 3:44 pm

GanG-Lady напиша:
epa jas mislam deka ako si raper treba da se nosisi siroko isto kako i muslimanite so nosat shamija taka i nie treba toa da si go po4ituvame pozzz


А јас искрено мислам дека споредбава ти е чисто срање. Тие муслимани не носат шамии зашто си ја почитуваат културата тоооолку многу, туку зашто ТАТИЧКО од дома така им вика и зашто ако не носат, во целата муслиманска заедница ќе бидат предмет на потсмев и презир. Кај нив шамијата не е знак на припадност, туку ПОТЧИНЕТОСТ. А во нашата хип хоп култура, ВЛАДЕЕ СЛОБОДА НА ИЗРАЗУВАЊЕ, слободна волја. Секоја чест на нивните исклучоци.
Вратете се на почетокот Go down
Gang Banger

Gang Banger

Број на мислења : 23
Join date : 2008-06-07

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeВто Јун 24, 2008 11:55 pm

Ја па нешто друго сакам да ви кажам. Ја сум од Велес и слушам рап веќе 7-8 години (имам 19). У овие 7-8 години имам само 2-3 пара широки беги фармерки сменето, и тоа првите ми беа "Фифти Сент", Very Happy пошто немаше никакви други, а не е дека не сакам да носам, туку од проста причина: во Велес нема од каде да купиш хип хоп гардероба, треба да одиш во Скопје за пар фармерки. Тоа е, јеби га!
Вратете се на почетокот Go down
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeЧет Јун 26, 2008 8:53 pm

koga nema da ima6 za kupuvanje kje si kreira6 sam kje si napraj6 model i kje odi6 na 6najder i gotova rabota bitna e ljubovta kon toj stil na oblekuvanje,zatoa bi rekol dokolku ima6 zelba kje go ima6 toa 6to go posakuva6...i kaj nas nema6e porano pa taka se snaogjavme...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeСаб Јун 28, 2008 2:51 am

abe ne e stvarta da se nosis vo shiroko so marka na alishta ...ne e ni da se nosis vo shiroko...ali sepak i toa e del od kulturata...so znam sto da recam...sega veke do tolku ako nema...ne morash ali filmot e da ne izgledash kako kremac zs so toa se pluka na hip hop ot nekoj ke reci zosto...???e pa tie se tie sto plukaat na rapot kako muzika i hip hop ot...za radi takvi kako kremcite bogati kopiljaci se imaat napraveno 387389747643986432 pesni i sega uste ako mu se pridruzish da bidish ist kako nego i na izlged togash kade ti e buntovnosta so sto ja iskazuvash???so traka koja nema da ja cue nikoj zs ne se zamara veke so tie raboti???neznam...individualno e mislenjeto...sekoj so filmot...ne plukam za da ne me plukaat...zato ne stavam obleka kako merilo deka si raper...vsusnost i temata e dali ako si raper treba i da izgledash taka a ne e temata dali oblekata te pravi raper...
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Gang Banger

Gang Banger

Број на мислења : 23
Join date : 2008-06-07

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeСаб Јун 28, 2008 8:58 pm

dime_sivdom напиша:
abe ne e stvarta da se nosis vo shiroko so marka na alishta ...ne e ni da se nosis vo shiroko...ali sepak i toa e del od kulturata...so znam sto da recam...sega veke do tolku ako nema...ne morash ali filmot e da ne izgledash kako kremac zs so toa se pluka na hip hop ot nekoj ke reci zosto...???e pa tie se tie sto plukaat na rapot kako muzika i hip hop ot...za radi takvi kako kremcite bogati kopiljaci se imaat napraveno 387389747643986432 pesni i sega uste ako mu se pridruzish da bidish ist kako nego i na izlged togash kade ti e buntovnosta so sto ja iskazuvash???so traka koja nema da ja cue nikoj zs ne se zamara veke so tie raboti???neznam...individualno e mislenjeto...sekoj so filmot...ne plukam za da ne me plukaat...zato ne stavam obleka kako merilo deka si raper...vsusnost i temata e dali ako si raper treba i da izgledash taka a ne e temata dali oblekata te pravi raper...


Ne se sekiraj uopste ne izgledam kako kremac, a ne ni sakam, skraja da e Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeНед Јун 29, 2008 2:49 am

a koj se sekira?
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Gang Banger

Gang Banger

Број на мислења : 23
Join date : 2008-06-07

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeНед Јун 29, 2008 2:51 pm

Pa dobro de taka e zborot ne moras se bukvalno da sfakas, go kazav na sala.
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitimeПон Јун 30, 2008 5:05 pm

ok ali jas opshto zboruvam...ne samo za tebe vo toj post...
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Sponsored content
Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???   Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper??? - Page 3 Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Sto mislite dali ako ste raper treba i da izgledate kako raper???
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: HIP HOP Culture :: Street Fashion-
Отиди до: