SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica)

Go down 
АвторПорака
raper4etoБрој на мислења : 15
Join date : 2009-09-25
Age : 27
Местолокација : Фамилија Аердром

S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica) Empty
ПишувањеПредмет: S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica)   S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica) Icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 2:40 pm

Бранко

Ти треба срце, не глуми улица,
ти не би издржал на истата ни минутка на -5,
минус во џеб, бетон-текст, улично хенеси генџ.
Си полн кеш - OK, конташ?
Се е во ред - не си улица, си дома,
спреј чанта, глеј пази на џандар,
но немаш муда, сине ти не си вандал.
Си актер лош, си униформиран уличар,
си лошо информиран за култура улична,
па кој кур тука твориш?
Ма нема место тука за твојот обид!
Немаш ти личност, не носиш ништо,
дури и Конан повеќе кажува во филмот битно,
излези дете од филм под итно,
смени тематика на битот!

Реф x2

Ти си хардкор МС, штом праиш на битот лом?
улица, текст, мама те гушка за топол сон.
Имаш топол дом, не мрзни надвор - скот
биди ти поп дива, батали хип-хоп.


Марко

Ти си бандит ко Монтана, си лежел апсана имаш дарба,
урбан херој, револуционер ко Che Guevarra,
сегде шамараш, не си ни Мишо шамара,
Барон го праи кешот, а ти го имаш одамна.
Не си ни партал, пошто збориш, имаш се,
ти следи кола од твоите за 18ти роденден.
и нема лошо во тоа, но од каде уличар,
во влада тато работи, мајка ти позната глумица.
А сакаш музика да снимаш, имаш тираж...
Дете, биди свој, не СТР2 да емитираш.
Па иритираш секој што знае те пцуе,
главно прашање за детево е КОЈ КУР МУ Е ?
Што мислиш, улица е добро звање?
Глумите нешто што не сте и затоа звучите срање!
Не сум хард, ни улица, но сум тука,
а ти песнава ја слушаш и сфаќаш колку си брука!

Реф x2

Ти си хардкор МС, штом праиш на битот лом?
улица, текст, мама те гушка за топол сон.
Имаш топол дом, не мрзни надвор - скот
биди ти поп дива, батали хип-хоп.
Вратете се на почетокот Go down
Martin a.k.a. DzVeR

Martin a.k.a. DzVeR

Број на мислења : 26
Join date : 2008-03-18
Age : 24
Местолокација : Да знаеф ке ви кажеф али незнам!

S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica) Empty
ПишувањеПредмет: Re: S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica)   S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica) Icon_minitimeСаб Окт 24, 2009 1:59 pm

јака песна...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/mackadzver
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica) Empty
ПишувањеПредмет: Re: S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica)   S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica) Icon_minitimeЧет Ное 05, 2009 1:18 am

ajde tekstot mozebi e ok ama ligaenjeto ne mu 4ini epten ligu6ki stil 6o me nervira me vadi od takt breeee Smile))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
Sponsored content
S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica) Empty
ПишувањеПредмет: Re: S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica)   S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica) Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
S.V.P. - Тi Treba Srce (Ne Glumi Ulica)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Лирики-
Отиди до: