SIV DOM MAK-РАП Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 unikatnost na bitolskite rap formacii

Go down 
3 posters
АвторПорака
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.


Број на мислења : 348
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Bitola Epicentar

unikatnost na bitolskite rap formacii Empty
ПишувањеПредмет: unikatnost na bitolskite rap formacii   unikatnost na bitolskite rap formacii Icon_minitimeПет Окт 10, 2008 12:00 am

me interesira 6to mislite kolku bitolskite grupi se unikatni vo svoeto tvorenje i stilot koj go prikazuvaat...

(bi sakal da naglasam deka mozat mislenja da davaat samo onie koi ja poznavaat situacijata vo koja se naogja bt-rapot)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

unikatnost na bitolskite rap formacii Empty
ПишувањеПредмет: Re: unikatnost na bitolskite rap formacii   unikatnost na bitolskite rap formacii Icon_minitimeВто Ное 11, 2008 6:29 pm

haha..interesno prashanje...unikatnost...pa stramota e da se otvori temata so vakov naslov...trebashe spored mene naslovot da glasi sto mislite kolku kopiraat bitolskite rap formacii a ne kolku se unikatni....Smile))
pozledno copy so vidov(slushnav)beshe kopirana matricata od epicentar bitola:)))))i toa ne da recish od ovie decata malite sto se najmladite...nego od malku povozdrasni...stramota e be...rezil...neznam so da reci coek pojke...da mi recea ke mu ja daev matricata da me zamolea...a ne vaka da me zasmevaat:)))))))))))))))))))))))))) pa duri i na nastap izlegoa i slusham vo album ke ja stavale...svashta Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

jas za whf mozam da zboram kako grupa posho sum vo nea....do sega nemame iskopirano ni eden sempl ni eden ton ni eden stih bilo od stranski a da ne zborame pa od makedonski rap...Smile)))za matricite jas tvrdam deka nema ni edna copy od nekoja druga...ni melodicno ni ritmicki...ete zatoa unikatnosta se ceni a normalno ke ima luge sto nemaat inspiracija i unikatnost vo sebe za da iskopiraat odma od unikatnite:)))no unikatot se ceni ne copy-to;)
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D


Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
unikatnost na bitolskite rap formacii Left_bar_bleue4/4unikatnost na bitolskite rap formacii Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
unikatnost na bitolskite rap formacii Empty
ПишувањеПредмет: Re: unikatnost na bitolskite rap formacii   unikatnost na bitolskite rap formacii Icon_minitimeВто Ное 11, 2008 8:36 pm

Која постара група?? Shocked
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

unikatnost na bitolskite rap formacii Empty
ПишувањеПредмет: Re: unikatnost na bitolskite rap formacii   unikatnost na bitolskite rap formacii Icon_minitimeСре Ное 12, 2008 8:04 pm

abe ne za grupata...grupata niti znam kolku e stara niti me interesira...rabotata e sto clenovite se malku postari..mislam ne se po 15 godini pa da recish aj deca se...Smile)...rezil... afro

p.s. ako ja najdam ke ja stavam za download pa slushnete i procenete sami...Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D


Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
unikatnost na bitolskite rap formacii Left_bar_bleue4/4unikatnost na bitolskite rap formacii Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
unikatnost na bitolskite rap formacii Empty
ПишувањеПредмет: Re: unikatnost na bitolskite rap formacii   unikatnost na bitolskite rap formacii Icon_minitimeЧет Ное 13, 2008 12:58 am

Да де и јас на то мислев али лошо се изразив Smile Ок, баш ме интересира да слушнам шо копија е Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom


Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 38
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

unikatnost na bitolskite rap formacii Empty
ПишувањеПредмет: Re: unikatnost na bitolskite rap formacii   unikatnost na bitolskite rap formacii Icon_minitimeЧет Ное 13, 2008 3:00 am

abe kopija kako kopija...kakva mozi da bidi...fejk:)))ke slushnite za brzo...ke se potrudam da ja najdam...i ke ja stavam tuka na temata...Smile)
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Sponsored content





unikatnost na bitolskite rap formacii Empty
ПишувањеПредмет: Re: unikatnost na bitolskite rap formacii   unikatnost na bitolskite rap formacii Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
unikatnost na bitolskite rap formacii
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Македонски Рап-
Отиди до: