SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Детски Глупости

Go down 
АвторПорака
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Детски Глупости Empty
ПишувањеПредмет: Детски Глупости   Детски Глупости Icon_minitimeСре Aвг 27, 2008 2:14 am

Сигурно ко мали сте правеле некој зезнати работи па не е лошо убавите спомени овде да ги плесните.

Јас ко мал со другар ми ке заврзевме лента преку улица, од касети,кој знај колкуи касети сјебав така, и ќе се скриеме негде и слушаме кај шо се заплеткуваат луѓево и се газевме од смеаVery Happy
Некоаш ќе стаевме јаже оптегнато на земја и ќе чекаме да помини некој и дигни го јажето бап типоот на земјаSmile

Најјако е ова. Еднаш зедовме нафта,бензин и се шо нис е најде лесно запаливо од одма, ина крпи стари потуривме од нафтата и ги наредивме кај мене на улица една до една,во должина можи 40 метри.И чекаме да помини некој и поминуват двајца само и ние од позади палиме крпата и се вивнаа за секунда сите нагоре.Луѓево почнаа да скокаат да бегат ни е се изгазивме од смеаVery Happy

А еднаш пак бев кај баба ми некој ден да седам она седе џенем на другиот крај од градот.,И она има една комшивка и се пишува впродавница. И другар ми беше со мене и идиме до продавница и викаме,баба паца не прати да ни даеш тоа тоа тоа тоа и тоа, и да ја пишиш.Продавачов нема проблем и зедовме благо ова она можи за 1000 денари беше си заминавме ко ништо да не билоSmile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
БАНО
moderator
БАНО

Број на мислења : 220
Join date : 2008-03-14
Age : 110
Местолокација : Arnaut Maala

Детски Глупости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски Глупости   Детски Глупости Icon_minitimeЧет Aвг 28, 2008 11:20 am

Ima mnogu ali ne gi pamtam site...znam od pojakite "biseri" bea
Drugar mi ko se mana so tocako v kontinjer...e to nema da go zaboram Smile Smile
Pa na eden mu rekoja abe umre Ace znajs? (za drugar mu Ace) i ovaj fati taksi sleze do crkva svejki da kupi i mu ojde doma,i otvora majka mu i tipot mu vika "aj bog da ga prosti" i majka mu zamrznala na vrata...i mu vika koj umre be? I ovaj kako be koj umre Ace umre...i majka mu abe kako umre sea so tatko mu v selo zamina.......i ovaj si gi duvnal svejkite i zaminal Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

p.s Ako se setam uste nekoja ke vi napisam

_________________
www.myspace.com/evilllb
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/evilllb
martin4ebaby
VIP
martin4ebaby

Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-11
Age : 31
Местолокација : Bitola/Bair

Детски Глупости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски Глупости   Детски Глупости Icon_minitimeСаб Aвг 30, 2008 12:47 pm

ne znam jas ne praev mn gluposti kakao dete mirna bev mn i stramezliva...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/martinceee
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Детски Глупости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски Глупости   Детски Глупости Icon_minitimeПон Сеп 01, 2008 6:21 pm

martin4ebaby напиша:
ne znam jas ne praev mn gluposti kakao dete mirna bev mn i stramezliva...

БравосSmile))))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
martin4ebaby
VIP
martin4ebaby

Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-11
Age : 31
Местолокација : Bitola/Bair

Детски Глупости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски Глупости   Детски Глупости Icon_minitimeВто Сеп 02, 2008 10:55 am

hehhehehehehehehhehehe Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/martinceee
CyBeRmAsTeR
Admin
CyBeRmAsTeR

Број на мислења : 66
Join date : 2008-03-04
Age : 30
Местолокација : Bitola - BairCrew

Детски Глупости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски Глупости   Детски Глупости Icon_minitimeПет Окт 17, 2008 1:20 pm

EVIL-B напиша:
Ima mnogu ali ne gi pamtam site...znam od pojakite "biseri" bea
Drugar mi ko se mana so tocako v kontinjer...e to nema da go zaboram Smile Smile
Pa na eden mu rekoja abe umre Ace znajs? (za drugar mu Ace) i ovaj fati taksi sleze do crkva svejki da kupi i mu ojde doma,i otvora majka mu i tipot mu vika "aj bog da ga prosti" i majka mu zamrznala na vrata...i mu vika koj umre be? I ovaj kako be koj umre Ace umre...i majka mu abe kako umre sea so tatko mu v selo zamina.......i ovaj si gi duvnal svejkite i zaminal Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

p.s Ako se setam uste nekoja ke vi napisam
Jas od banot nema da go zaboravam toa ko gi napravi machinjata so ciglata kakao Smile))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Вратете се на почетокот Go down
БАНО
moderator
БАНО

Број на мислења : 220
Join date : 2008-03-14
Age : 110
Местолокација : Arnaut Maala

Детски Глупости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски Глупости   Детски Глупости Icon_minitimeСаб Окт 25, 2008 4:49 am

hahahahahahahahahaha...jaka stvar bese stvarno king

_________________
www.myspace.com/evilllb
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/evilllb
Sponsored content
Детски Глупости Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски Глупости   Детски Глупости Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Детски Глупости
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: РАЗНО :: РАЗНО-
Отиди до: