SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap?

Go down 
АвторПорака
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Empty
ПишувањеПредмет: Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap?   Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Icon_minitimeПон Aвг 25, 2008 8:53 pm

ja otvoram temata za da se razbie monoptonijata sto ja ima na ovoj forum "Makedonski Rap" zoshot gledam samo otvarani temi so ime na grupi i biografii od istite pa da zboruvame malku okolu makedosnkiot rap ne samo da sluzi temata za reklamiranje na rap grupi i grupacii...naslovot na temata e jasen a so toa i tematikata koja ke se obrabotuva tuka...pa ocekuvam mislenja...

pozz
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
martin4ebaby
VIP
martin4ebaby

Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-11
Age : 31
Местолокација : Bitola/Bair

Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap?   Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Icon_minitimeСаб Aвг 30, 2008 12:00 pm

da...mu nedostiga i toa sloga i edinstvo.....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/martinceee
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap?   Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Icon_minitimeСаб Aвг 30, 2008 2:40 pm

samo ljubov mu nedostiga drugo se ima zavist-ljubomora ima,EGO ima,ku4ki ima,6minkeri ima vde4inja mali ima:D itn izli6no da nabrojuvam
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
martin4ebaby
VIP
martin4ebaby

Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-11
Age : 31
Местолокација : Bitola/Bair

Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap?   Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Icon_minitimeСаб Aвг 30, 2008 5:28 pm

da da...se ima samo to so treba nema...site spomnuvat edna ljubov edna ljubov ama kaj e taa ljubov?se e samo ljubomora,licemerstvo,omraza...e taka ne vervam deka ke opstoi
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/martinceee
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D

Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Left_bar_bleue4/4Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap?   Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Icon_minitimeПет Дек 19, 2008 1:05 am

Значи според мене, Хип-Хоп културата е многу развиена во нашава земја последните години за разлика од порано и то само по себе си носи дополнителни позитивности и негативности. Значи покрај усовршувањето на веќе по-познатите и постари македонски артисти шурум земјава кои се повеќе напредуваат и то е голем + за рапот, се појавуват и нови групи. Слушањето на ваквиот жанр на музика е зголемено. Сепак покрај то, развивањето на ова култура има пречки. Огромен и очигледен застој (што веќе на сите ви е/ни е добро познат) е омразата и непочитувањето меѓу себе. Ние се жалиме и кукаме што рапот ни е за никаде во државава а од друга страна се караме и делиме меѓусебно. (не конкретно за секој - секоја чест на исклучоците) Цела та енергија потрошена безвеза покорисна би била доколку се здружи и се искористи за ширење на културата и вистинскиот нејзин правец. Наместо да ги убедваме оние кои мислат за него дека е наркоманска музика, дека има само пцуење во неа, ние се грижиме за то како `ти си немаш појма од рапот, јас сум подобар, откажи се, итн, итн...` Нормално, конфликти имало и ќе има, али ова што се случва моментално е катастрофа. Значи, мое мислење е дека доколку се зголеми меѓусебната почит на раперите рапот нема да стани најслушана музика во Македонија, али колку - толку ќе има поголем напредок, па со заеднички сили ќе можи понатаму да се пробива и развива.
Поздрав!!!

П.С. Гледам дека овде не се дешава ништо,освен во темите за РАЗНО, а ова е Хип-Хоп форум, па ете да го живниме малце. Smile
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap?   Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Icon_minitimeПет Дек 19, 2008 10:19 pm

e fala bogu da vidime mislenje sto drzi mesto...bravo za postot od mene!!!

inaku na rapot kaj nas spored mene mu nedostigaat mnogu raboti kako i sekade taka i kaj nas...ne sme nie edinstveni sto se zalime:))e sega rapot vo drugite zemji e porazvien zatoa sto "korenot bil pravilno zasaden" ili pa ete so dr zborovi temelite na rapot se poinaku postaveni nego li kaj nas...toa e problemot kaj nas...
toa e jas iskreno ne se nadevam mnogu na ovaa mladina sto sega e vo rapot ocekuvam povejke od onie sto doprva ke vleguvaat vo igrata posho se nadevam deka ke se podzaboravat nekoi raboti sto mu stetat na denesniot hip hop..mladite ke bidat mnogu popametni i svoeglavo ke razmisluvaat za razlika od denes kade sekoj ima zazemeno necija strana i brani tugi stavovi nametnati od treta licnost/licnosti koj seuste imaat ogromno vlijanie vrz drugite...
kako sovet ke kazam samo edna stvar posebno za onie koj vleguvaat vo rapot a i onie sto se vejke vlezeni i sakaat da poslushaat sovet(ako ima takvi voopshto) : Rapot e muzika,muzikata e napravena za da se uziva vo nea,ne dozvoluvajte nekoja budala da ve zamara vo traki so negovi kompleksi,vnimatelno birajte pred da si zemete makedonski rap disk za slushanje doma poshto se i seshto moze da se najde vo niv:)))
ili skrateno NE DOZVOLUVAJTE RAPOT DA VE POSEDUVA VAS,POSEDUVAJTE GO VIE NEGO!!! samo taka ke trgne za napred rabotava so muzikata i ako vejke sakate da napravite svoj bend ili svoj proekt bilo da e pesna ili album ili video trudetese da bidete svoi,ne kopirajte nikogo!
pozz
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap?   Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Icon_minitimeНед Јан 25, 2009 7:35 am

NA MAKEDONSKIOT RAP MU NEDOSTIGA SIV DOM!!!! study
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
Sponsored content
Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap?   Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap? Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Dali i shto spored vas mu nedostiga na makedonskiot rap?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Македонски Рап-
Отиди до: