SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Sempluvani ili Svireni Instrumentali????

Go down 
АвторПорака
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Sempluvani ili Svireni Instrumentali???? Empty
ПишувањеПредмет: Sempluvani ili Svireni Instrumentali????   Sempluvani ili Svireni Instrumentali???? Icon_minitimeВто Aвг 19, 2008 8:12 pm

sto mislite koj instrumentali vredat poveke i koj vi se po vkus podobri,svirenite ili sempluvanite????
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D

Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Sempluvani ili Svireni Instrumentali???? Left_bar_bleue4/4Sempluvani ili Svireni Instrumentali???? Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Sempluvani ili Svireni Instrumentali???? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sempluvani ili Svireni Instrumentali????   Sempluvani ili Svireni Instrumentali???? Icon_minitimeПет Дек 19, 2008 3:18 am

Многу јасно дека свирените појке би требало да се почитуваат, дека сепак во нив е вложено труд, време а ваљда и љубов за да се напрат. Не дека и да семплуваш е многу лесно али сепак далеку од свирењето. А што се однесува до то кои на кого појке му се свиѓат сепак се работи за вкус. Дека еден инструментал и да е свирен, сепак не значи дека мора да му се бендисва на некој и обратно : ако некој е семплуван, не значи дека не е добар.
Поздрав!
Вратете се на почетокот Go down
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

Sempluvani ili Svireni Instrumentali???? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sempluvani ili Svireni Instrumentali????   Sempluvani ili Svireni Instrumentali???? Icon_minitimeНед Јан 25, 2009 7:53 am

sekoja matrica koja kje uspee da digni na noze i da ti vlezi vo uvo e dobra 6to e bitno dali e sempluvana ili svirena bitno e da ne se sempluva so vekje iskoristen sempl od rap traka inaku od klasika,jazz,electro pa ajde da re4ime duri i od turbo folk e vekje vo ramki na dozvolenoto:D:D:D sepak edna traka ne se sostoi samo od instrumental biten e i vokalot za da se dobie celina
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
Sponsored content
Sempluvani ili Svireni Instrumentali???? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Sempluvani ili Svireni Instrumentali????   Sempluvani ili Svireni Instrumentali???? Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Sempluvani ili Svireni Instrumentali????
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Продукција-
Отиди до: