SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Дневна Доза Заебанции

Go down 
АвторПорака
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeЧет Jул 31, 2008 3:55 am

П.С.Доколку има ваква тема извинување заради мојот слаб видSmile Разгледав не најдов нешто слично на ова па отворам нова.

Иначе овде би требало да ги ставате клиповите кои ви оставиле впечаток, вие сте ги правеле, ве насмеале и така нешто.
Еве нешто од мене што сум направил последниве денови и месеци.ж

Спот- Наташа од трета триЗа најодвратната типка во прилеп= Мартинаприлепско оро

Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeЧет Jул 31, 2008 4:02 am

Eве ова е нешто поново пред 3 дена го напраив

Oвие не излегуват нешто како клип на форум да и глеате ќе мора на youtube.


Погреб забава во прилеп (Кај дедо миSmile

https://www.youtube.com/watch?v=81JQg-4wTO0


За селаните во прилеп

https://www.youtube.com/watch?v=qhrMrdSNG_A


Прилепска Секс Телевизија

Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeЧет Jул 31, 2008 4:17 am

Дневна Доза Заебанции Turbofolkisdeadem6
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeЧет Jул 31, 2008 4:57 am

za to kaj dedo ti iskreno kazano ne si to4en odi proveri se stvarno
Very Happy:D:D lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeЧет Jул 31, 2008 5:06 am

Де бре па ти не сум точен
Таман си е по некоја жица фаќа само спој и нема друго нишо
Windowso ми е ХР, некни нови драјвери си стаив, графичката на очи ја сменив,звучниците ова де ушите со сараунд ги средив и нема зезање ко нов сум сеа.
Да ме продај чоек поеќе од 10 лап-топови ќе земи пари со менеVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeЧет Jул 31, 2008 5:39 am

BARDOVCI напиша:

Да ме продај чоек поеќе од 10 лап-топови ќе земи пари со менеVery Happy

za toa siguren sum unikat si!!!me nasmea stvarno i toa od srce,iako ne e za smeenje 4oekot zamina ali sve4eno si ojde,ako ne za svadbata barem za pogrebot negov be6e ovekove4en so kamera:lol!: lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeСаб Aвг 02, 2008 12:51 am

Еве нешто шо не насмеа стварно од срце.Мора да го видите сите ако сакате добра смеаSmile)))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeСаб Aвг 02, 2008 12:55 am
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeНед Aвг 10, 2008 12:17 am

Додека идев накај охрид во автобусот, и седеше десно од мене, еден тип а до него женска седна.
Они двата не се знаеја меѓу себе, типкава на пола пат заспа и не-намерно ја навали главата накај типот на рамено... ефектот од тоа го овековечив со оваа фотка која ме скина од смеење.

Дневна Доза Заебанции Suratotvoj0006ka8
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeНед Aвг 10, 2008 2:31 am

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

ako si gi slikal ti barem si mozel i facite da im go fatish da vidime sto faci prael tipot dodeka nesakajki od pantalonite napravil shator so 5 zvezdicki

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven


lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeНед Aвг 10, 2008 2:53 am

Jas gi slikav ali nekam faci da stavam, poso ova ide na drugi forumi i na kajgana i na mnogu mesta, pa da bidi sve anonimno i interssno:)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D

Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Дневна Доза Заебанции Left_bar_bleue4/4Дневна Доза Заебанции Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeНед Aвг 10, 2008 2:55 am

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Crash Mc

Crash Mc

Број на мислења : 11
Join date : 2008-08-05
Age : 30
Местолокација : Veles...Uzus

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeНед Aвг 10, 2008 3:34 am

Koj kopac e tipot auuu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy samo so se potprala i se uspala zenskata a mu e kako nogarka od CTX
a ako mu sedne u skot mozam da zamislam deka po kratko ke odi da izvrsi nuzni potrebi vo WC Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/crashmc1
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeЧет Aвг 14, 2008 9:06 pm


Ја планирате ли Иднината?
Знаете ли што ве чека утре? А задутре? А по еден месец 2 часа и 20 мин?
Пак не знајте. Да знаевте, немаше да одите тој ден на училиште заш имаше испрашување, немаше да го возите тој расипан велосипед со скршени сопирачки,немаше да се фатите со тој/таа па да се жалите на издувните гасови што ги испушта на спиење......

Сакате ли да се заштитите од ваквите големи и многу помали непријатности од вашиот живот? Сакате ли да бидите сигурни што ве чека ЕДНАШ ЗА СЕКОГАШ?

Повелете во Кристален Филџан.Нова мода, предвидување на иднината наместо од Кристална топка од Кристален филџан, од кој ќе испиете турско кафе а потоа ќе ви биде предвидена и иднината.
Воедно предвидуваме иднината и од колбас. Мал,Дебел,Пушен,Посен Мрсен, Свински или магарешки предвидуваме на се!

Најевтини пророчки услуги во градов!

Ценовник

Прогнози со можност за грешка од 50-50 (или ќе погоди или не) – 100 денари
Предвидување на една случка - 500 денари
Низа случки кои водат кон добивка или конкретен настан - 1000 денари
Љубов и Секс (со ваши кондоми) -2500 денари
Среќен Пакет: (семејство,работа,здравје,љубов,пари) - 5000 денари
Комплетен Третман -5 900 денариСпецијален попуст за лица со пречки во моралниот развој!!!!!!!!Најдобрите Графити во македонија

1.Семинарот за патување низ времето ке биде одржан завчера.
2.Леватанога и рече на десната меѓу нас е свршено.
3.Ако постои господ зошто црквите имаат громобрани?
4.Бистар е.Му се гледа низ главата
5.Врвнаглупост е кога родениот татко ке ти објасни дека си настанал од мајмун!
6.Човекот е наше најголемо богатство.Рече човекојадецот.
7.МИнерите,падобранците и девиците грешат само еднаш.
8.Пушењето ја скратува цигарата!
9.Да се греши е човечки, а да се префрли вината на друг е уште почовечки.
10.Никој не е бесполезен.Секој може да послужи како лош пример.
11.Денес е се` потешко да си глупак.КОнкуренцијата е се поголема.
12.Цевката е шипка низ која е провлечена дупка.
13.Оваа планета е очигледен доказ дека господ има смисла за хумор.
14.Живеј како секој ден да ти е последен и секоаш ке бидеш во право.
15.НИкогаш не пијам освен кога сум сам или во друштво.
16.Менувам собна ламба за двособна.
17.Љубовта е слепа, затоа вљубените толку се пипаат.
18.Подобро 6 чаша на училиште отколку да не спиеш воопшто.
19.СЕКСОТ Е РЕВОЛУЦИЈА ВО КОЈА САМО НЕВИНИТЕ ПРОЛЕВААТ КРВ!
20.Неверство е кога две погрешни лица ја прават вистинската работа.
21.Жените вкревет се само една силно раширена појава.
22.Ако парите носат среќа,вратете ми ги.
23.Погрешен број.Ние воопшто немаме телефон.
24.Не плукај на подот,плунката може за некој да ти затреба.
25.Биди креативен, смисли некоја глупостWink
26.Баш е добро пивото, не остава дамки од кафе.
27.Вадија раката од моите гаќи,бројам до 100 0000!
28.Чувај го пиштолот во фридижер,за ладното оружје не треба дозвола.
29.Мојот татко не пуши, не пие, не брка жени, и не дише....
30.Ако видиш некој како се одмара, помогни му.
31.Пубертет е кога женскиот глас мутира од НЕ во ДА!!
32.Инцест е игра која може да ја игра целото семејство.
33.Подобро водете љубов,отколку куче.
34.Бев атеист, додека не ми рекоа дека сум бог.
35.Жените се како вазна,додека не ставиш ништо во неа служи како вазна.
36.Невина сум,рече курвата на суд.
37.Инфарктот каков и да е, од срце е.
38.Ние сме она за кое што нашите родители не предупредуваат.
39.Стварноста е илузија предизвикана од недостаток на алкохол.
40.Не инати се со будала,луѓето можи да не ја забележат разликата.
41.Ако немате што да правите, не правете го тоа овде.
42.Животот не треба да се сфаќа сериозно,кој од него жив се извлекол.
43.Подобро е да испадниш будала, отколку од авион.
44.Ако не можиш да му објасниш, збуни го.
45.Мењам цимер што грчи за цимерка што пуши.
46.Жените се делат на вдовици и оние кои работат на тоа.
47.Око за око паста за заби.


Дневна Доза Заебанции Sivdomub5

Дневна Доза Заебанции Picture7dp0

Дневна Доза Заебанции Madmaxskopjerg1

Дневна Доза Заебанции Modelgb6

Дневна Доза Заебанции Vestikx7

Дневна Доза Заебанции 96649962up9

Дневна Доза Заебанции 62582550rv6

Дневна Доза Заебанции 13846343kb8

Дневна Доза Заебанции 66871749yy4

Дневна Доза Заебанции 52565018pk9
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeЧет Aвг 14, 2008 9:12 pm

Пред да почнете со читање, земете некоја таблета лексилиум, ради евентуално добивање на шок, од потресната приказна за двајца другари....,

Па вака, се започна откако се роди во Битола, едно типче по име Целе.
Целе беше многу галено дете,родителите си го гледаа како добитно ливче на бингото на игор Џамбазов.Уште како мал беше ранет со мајчино млеко, а подоцна со кравјо од домашниот имот на татко му.Годините си врвеа, а Целе си растеше.Сега веќе е осмо одделение, учи во Коле Канински, и со нетрпение го очекува крајот на учебната година, нестрпливо ја очекува разделбата од неговите мизерни другари, и да ги заборави лошо варосаните ѕидови на старото школо.Целе уште како мал, имаше навика да се дружи со синови и ќерки на директори од високи компании, (Не Екс директори,нормално)!
Секогаш излегуваше во најКУЛ места во битола, секогаш со презир погледнуваше на Порта Џез и Хард Рок,и обожаваше да се мие со Wash&Go шампон.најголема желба уште како мал му беше кога игра пикадо , да го погоди центарот,кој досега ниту еднаш не успеал, (каква судбина!),никогаш не се возеше со градските автобуси (таму само селјаци се возат) туку си имаше свое такси во кое седеше на предното седиште.
Секогаш нарачуваше пица од познатото место БУРЕ, а во никој случај од останатите пицерии.Имаше “најфраерско” фризурче во цел град, за кое што вистинскиот виновник беше неговиот комшија кој штотуку го заврши курсот за бербер.Кога слушаше музика, слушаше со едно уво, додека пак другото му беше зафатено чепкајќи го со неговата рака, која воедно пак му беше неговата најголема страст да го чепка неговото уво.Накратко тоа беа неговите особини кои го красеа....Полека,но сигурно веќе се приближа крајот на учебната година,целе веќе имаше спремано гардероба со која би блеснал на полуматурата и би ги заслепил со задоволство неговите мизерни другари,кои не беа како него , затоа што не слушаа цеца.Полуматурата им помина скромно,но за целе незаборавно затоа што имаше можност цела ноќ да слуша Цеца.Да напоменам цеца беше неговата најомилена пеачка кој доттогаш ја имаше слушнато (иако немаше поим за ништо друго).
Целе одлучи каде ќе го заврши средното образование,а на тоа прашање веднаш одговори- ЗЕМЈОДЕЛСКО! Се запиша,каде што беа сите негови другари од негов ранг, кои се ценаа во големата репутација што ја стекнале до осмо одделение, и можеше по цел ден да си раскажува пред школскиот двор за сите негови Кул-пијанства по сите кафеани,и слично.
Школската година веќе почна , а целе си најде неколку другарчиња со рејтинг нешто помал од неговиот но доволно да може да се дружат со него.
Но најмногу се дружеше со неговото другарче од клупата (иако беше од оризари) Рампо.Целе и рампо станаа најверни другарчиња,секогаш си позајмуваа стило, дури и лист од средината на тетратката, иако беше голем луксуз да се позајми тоа парче хартија.Открија една заедничка особина, која ги влечеше,која ги одржуваше во живот,и им даваше сила да го поминат целиот ден радосно и весело.Се разбира тоа беше пак цеца, и на рампо му била неговата најомилена пеачка.Секојдневно го слушаа нејзиниот милозвучен глас кој потсеќа на старо фиќо кое вергла постојано,или пак на мелодичниот глас на краставата жаба-Крекачка.
Имаа навика да одат по некогаш до кај бугарите од каде го купуваа нивниот најомилен парфем,парфем чиј мирис би го убил секое хлорофилно растение на растојание од 10 километри , и не би го оставил без здив ниту пак човечкиот род.Се разбира тоа беше тајната на нивниот успех, затоа пак тие беа толку добро парфимирани, што понекогаш човек имаше потреба да се оддалече и еден километар кога разговара со нив.Нивниот изглед се засноваше во добро познатата марка ТРЕНЕРКИ АДИДАС,и скапите патики ШАНГАЈКИ кои дефинитивно не би ги соблекле никогаш.
За време на гозбата, на големиот одмор, додека ги јадеа нивните најомилени главни јадења-Топли пирошки премачкани со кечап и мајонез,долго стоен, ладен и сув, со цел да ги задоволи вкусовите на целе и рампо.Купуваа од двајцата дебели продавачи, кои држат добро позната фирма, само уште нема добиено име.За време на големиот одмор се случуваше да здогледаат некоја згодна девојка,која блескаше на сонцето,се разбира блескаше затоа што само заради доаѓањето во школо,девојките ги миеа нивните раце кои по цел ден беа зацрнети со тутун и кал.Целе и Рампо им намигнуваа на девојките,мрдајќи ги нивните гајтан некубани веѓи и гурелави клепки.Немаше девојка која не би останала без здив, па дури и кравите од блиската штала,понекогаш се огласуваа со силно мукање во знак на благодарност за добро исчистената штала и богатата трпеза со силажа за која беа задолжени Рампо и Целе.Заедно научија и да возат Трактор, што за нив беше сон, но сега веќе е минато.Рампо и Целе беа најдобрите Трактор-Возачи и без проблем би се пријавиле на било кое тракторско Рели кое се одржува во широките ливајѓе во блиските битолски села.
Но тие така безгрижно и лесно врвејќи ги школските не знае што ги очекува во наредниот ден.И дека тоа ќе ги промени нивните животи.
Стигна писмо до директорот на земјоделско, Јоцо БелоБрковски,во кое пишуваше дека некое од локалните села, кое изобилувало со екстремно широки ливајѓе, организира Тракторијада,односно тракторско рели, и дека може да пријави 2 ученици од неговото училиште.Широкото лице на директорот одма направи една голема насмевка,на челото се појавија големи солени (со јодирана сол) капки пот,кои пак се стркалаа врз писмото,и го замаглија последниот дел па и не успеа да го дочита.
Но големата насмевка веднаш се смени во страшно-ајдутска фаца,и се мислеше кој да ги пријави.Веднаш слезе долу кај шталите и наблјудуваше.Баш во тој ден беа на пракса Целе и Рампо, кои пак го изнесуваа гнојот од шталите на нивните најомилени домашни животни кравите.Целе возеше, а рампо беше качен во приколката и пазеше да не испадне ни најмала количина од гнојот.Директорот полека наблудувајќи забележа како Целе прави каскадерски маневри со тракторот, кои пак беа доволни да бидат викнати во канцеларијата на директорот.
Во канцеларијата директорот им го прочита писмото, до каде што можеше да се чита додека останатиот дел беше премачкан со превртен филџан кафе, од кој секојдневно се предвидуваше судбината на директорот.
Целе и Рампо среќни за ова, се ослободија од часови,и целиот ден го поминаа во планови кои најнови финти да ги изведат во ливајѓето.Се разбира тоа не беше проблем за нив, беа полни со финти како лепешка со протеини.Целе и Рампо се појавија на договореното место, со нивниот трактор, се паркираа до останатите натпреварувачи,и го очекуваа извикот на организаторот.Одеднаш се слушна Шибај Бамујааааа! Се слушна тракторско брмчење и се појави огромна количина на чад, од кој сите се закашлаа добро.Откако исчезна чадот не се гледаше веќе ниту еден трактор.
Прв,круг водеа Целе и Рампо,но вториот круг водеше нивниот Не-Пријател од соседното село кој имаше поголем трактор од нивниот.
Третиот и четвртиот круг водеше Целе,за во финалниот круг да заврши како победник.Не му се веруваше ни на директорот, ниту на организаторите,но сепак беше реално.Целе и Рампо победија.
Еуфоријата се зголемуваше, настапапи мала тишина додека организаторот одржа мал мизерен говор што го учел во средно,и на Целе и Рампо им беше доделена Златна Тракторска Гума, која им ја ставија околу врат.
Се слушаа аплаузи, врикотници и тие само останаа со насмеани лица.Ни пред новинарите не знаеа што да кажат.
На ова големо дело, директорот реши да ги почесте во неговата канцеларија, со по една шолја кафе, од кое ќе им ја прочита судбината секретарката.Директорот рече заради победата дека ќе им исполне по една желба, иако не беше волшебник од волшебна ламба, ама беше пак Директор во Земјоделко училиште !
Целе и рампе не размислуваа многу долго за нивната желба па едногласно одговорија-САКАМЕ ДА ЈА ГЛЕДАМЕ ЦЕЦА!!
Директорот се согласи дека ќе им ја исполни желбата а тие пак пресреќни, со тракторската гума што ја добија на натпреварот, се пофалија на нивните школски другарчиња.
Директорот размислуваше и размислуваше, што да прави,но и за него имало спас.Разбра дека цеца имала закажано концерт во Битола за една недела, па им набави 2 карти и им кажа дека само за нив ја донел цеца во битола.Целе и Рампо едноставно не знаеа што да прават.Ова беше крајно адреналински шок за нив, ваква еуфорија и ваква среќа не ги обзела ниту кога прв пат седнаа на трактор, па ниту кога прв пат видоа полугола женска на плажите на преспанско-тињестата област.
Андреналинот растеше, еуфоријата уште поголема, но за нив тоа беше премногу.И како што се вели многу арно не е на арно, па така Целе и Рампо едноставно паднаа во кома.Директорот избезумен повика брза помош, а подоцна по 2 часа од болницата констатираа дека ќе мора да останат во болница на понатамошно лекување, заради нервен шок.Последиците од тоа беа катастрофални , а што беше покатастрофално од нив да не ја изгледаат цеца? Сепак имаше и нешто полошо , а тоа беше кога докторите констатираа дека поголем дел од нивното сеќавање, особено она што им предизвикувало возбуда, ќе биде избришано од нивниот мозок, а она што им предизвикувало гадење ќе им стане највозбудливо и најубаво.Така и се случи.За една недела се вратија Целе и Рампо во школото но многу сменети.Тие имаа болест на речена Цецо-Манијакис,од која се поболува доколку сте преголеми фанови на цеца.И ќе почнете она што сте го мразеле да го сакате, и обратно она што сте го сакале да го мразите и да го заборавите.
Целе и Рампо се појавија во многу поинаква гардероба од нормалната,Адидас Тренерки и Шангајки како што идеа.Беа облечени во Џинс Фармерки, Маниа патики, Тексас Џакет,и големи цвикери за сонце.
Нивната фризура беше поинаква од обичната само од неколку нагоре дигнати влакна.Сега има подолга, испеглана коса,кубани веѓи, и лице премачкано со Бејби Крема за лице.Од далеку се осеќаше мирисот на парфемот Malizzia.Седнаа во школската клупа каде и што се запознаа, и Целе го слече џакетот.Одеднаш нешто чудно блесна од него.А тоа беше една црна маица, испишана со големи застрашувачки букви МЕTALLICA!!
тоа е само ефект од болеста ЦецоМанија,и симптомот беше тоа што го мразеле да почнат да го сакат.А се сеќавате, дека поминувајќи покрај Порта Џез и Хард Рок, осеќаа некакво гадење, и повраќање, и постојано им беше страв да поминат покрај тие два локали, случајно нешто да не ги исплаши, а сега токму тие се она од кое се плашеа порано.
Целе и Рампо – РОКЕРИ? Па и тоа е можно уште откако си ги сменија имињата од Целе во Центар,каде ги запознаа нивните најдобри другарчиња рокери,и Рампо во Рамстор, по бутикот од каде ја купија нивната облека.
Ете како две зрна песок станаа два дијаманти во една пустина.
Сега Центар, и Рамстор се најпознати, во школото, и со нетрпение го очекуваат крајот на Срдното образование, со цел да заминат Скопје каде би продолжиле да се дружат со нивните другарчиња рокери.
Па да не заборавиме и за останатите, фирмата од која купуваа пирошки конечно доби име-Земи едно-плати две, кравите некое време очајуваа за нивните најомилени чистачи, се додека не се појави нов работник во шталата, траткторот ја доби и златната гума која ја освоија на натпреварот,а се разбира училиштето беше за прв пат во историјата на молерството, варосано со Дреџ боја , која беше одбрана по вкусот на директорот, со цел да го привлече вниманието на многу млади полуматуранти, од оризари, па до Брусничка.Па тоа е се…и сите среќно слушаа Metallica….,

П.С. Поуката сами извлечете ја.......ме мрзи да ја барам kaј е напишана
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeЧет Aвг 14, 2008 9:12 pm

Каде во средно образование- Предлог

Па штотуку завршивте осмо, или вашите браќа сестри брачеди и другари, а не им текнуе каде да идат.
Па као за почеток ќе ви го претставам Срање училиштето
Кузман Шапкарев битола Средно земјоделско школо.

Имате смерови да бидете-
Одгледувач на кравиSmile
Управувач со земјоделски машини
Ветеринар
Цвеќар
и мн срање струки

На прв поглед уште коа ќе стигнете до училиштето кое се наоѓа во најлошиот дел од биотла, обиколено со милјарда стоваришта,механичарски работилнци,гробишта (веднаш до школото),мермерна индустрија,штала со свињи крави која е прекриена со еден куп лепешки од времето на тито кога кравите јадеа банани а луѓето се качуваа по дрвја.
Ебено незнам колку младиќи и младиќици се зезнале у тоа школо што дошле али сепак заминале на некој начин.
На прв поглед школо ветува многу,уште првиот ден кога ќе стигнете ќе можете да ги видите нај-смачканите фаци што постојат во светот што на момент ќе помислите ова е оддел за рекламации на кондоми. Сите се кој со големи уши, кој смачкан во суратот, кој келеш,кој без очи,кој без раце,кој со психички пореметувања па земјоделско го примиле.
Значи така би изгледал вашиот клас во поголем дел.Доколку сте вие од град значи тоа би биле единствените претставници на градот, додека целото училиште изобилува со луѓе од блиската и подалечната деформирана Чернобилско- Битолска селска област.
Уште на првиот час ќе примите безброј закани од вашиот класен-гнасен професор, дека не смеете да стаате гел на коса,(а камо па долга коса да имате као јас што имав) морате примерно да се облекувате (како што се навикнати да глеат ученици/ки по тренерки и папучи), не смеете да имате обетки,нити да чкртате по скапано-распаднатите клупи врз кои седел можеби и гоце делчев на времето кога бил учител
.Исто така ќе можете да ја забележите таблата, која ееее некогаш на времето била зелена но сега е замаглена, заматена и испишана со Сите прекари на главните селски фаци - РАМПЕ, ЦЕЛЕ-КРаВАРИ, Љујзим-Лажани и сл.
Воедно ви препорачувам да внимавате каде газите,особено доколку сте на полошиот-втори спрат каде што доколку ја затворите малку посилно вратата,голема е веројатноста да ви падне таванот на глава.Исто така,не ви препорачувам да седнете на столче се додека не го испитате убаво дали е исправно,дали би ја издржало вашата тежина,дали би се согласиле сите ситни животинчиња што го гризат да го делат столчето со вас, а воедно внимавајте доколку седите на последните клупи,голема е веројатноста да настрадате од наезда од глувци.
Доколку ви се иде во WC,не ви препорачувам да го користите за време на одморите, само заради тоа што е зафатено од преголем број на пушачи,освен тоа исто така е и Боксерски ринг, во кој се одржуваат најголем број тепачки, за кои валјда причината е ако немате да му дадете цигара на тие што ви бараат.
Истовремено ви препорачувам да внимавате и каде газите додека сте низ учичишниот двор, преполн е со кравји измет, истечено масло од трактори, отпадоци,кифли, и други срања.
Воедно можете да налетате на било каква погребна опрема,заради што гробиштата се веднаш до училиштето,па големи се шансите да нагазите на череп,раце, нозе од мртовци разнесени од кучиња скитници,венци, ковчези, крстови и слични срања.
За време на големиот одмор ви препорачувам да си носите од дома јадење,затоа што не постои никаква продавница во радиус од еден киломтер, најблиску е бензиската пумпа,а пред школото можете да видите како се распродаваат кифли по цена од земи едно плати две три, а истите не можат ни кучињата да ги јадат.Воедно,праксата, како за секој ветеринар што се одржува во ветеринарна станица и се запознава со лекови и слични срања, е занемарена во ова школо, така да ќе ви биде доделена работа или да ја чистите шталата, преполна со измет,или да ги нахраните лудите крави кои клоцаат као од бардовци излезени,или пак да пасите крави во блиските ЛИВАЈЃЕ,а големи се шансите да ви избега некоја крава за која вие ќе платите оштета од 500 евра па далје.
Воедно на крајот од годината ќе ви бидат доделени 30 работни денови од летото со кои ќе си го упропастите цело лето, и ќе морате 30 дена да идите во школото на пракса, да пасите крави, да чистите гомна или пак да ги молзите кравите.Страшно нели?
Ипак доколку сте љубител на алкохолот ќе можете да дегустирате домашна ракија со сите професори а на чело со директорот,а доколку пак вие донесете ракија би имале 2-ка што во земјоделско 2-ката е ценета као 5-ка.
за крај, ви престојат многу бројни неволји со неандерталската селска маса, доколку случањо сте малце поразлични од другите тогаш црно ви се пишува.Доколку имате поинаков стил на облакање,не излагате по кафеани,не слушате турбо народњаци,не искршите барем 150 прозорци во школото вие не сте нормален.
Не би рекол ништо друго освен ако го згрешите школото...СРЕЌНО.би знаеле од прилика што ве чека.
LICNA KARTA NA VELESANEC

Име и презиме: Исто како дедо му.
Прекар: Улав, Смрден, Пеер, Умрен, Ташак, Сељак.
Хороскопски знак: Семкар, подзнак Драпајмадиња.
Адреса: Или Благој Ѓорев или нагоре по ридот.
Професија: Шо и да е за пет иљади.
Општествен статус: Незадоволен граѓанин од владата.
Хоби: Кладење, Гледање плакати кој умрел.
Брачен статус: Среќно неоженет.
Деца: Едно ко ниедно.
Домашно милениче: Галапчиња.
Станбен статус: Хармонична симбиоза со родителите.
Вечна амбиција: Да добијам документи за на брод.
Надежи: Годинава да биде поарно.
Најчеста фраза: „Абе умрел Андре на Ленка...“
Непоправлива навика: Плукање по улица
Дневна маршута:
Дома – Работа – Дома
Дома – На школо – Дома
Дома – Кладилница – Дома
(Кладилница се комбинира со претходните две)
Дневна – Спална – Дневна (само за најупорните)
Вечерна шема:
30 круга од Панини до кај Семкарот (за под 18 год.)
Рандом избор на комплекс кафичи + PUB, Glamour, AS, Nocturno
Трошоци: Повеќе од заработката.
Комплекси: Нека цркне комшијата па да му ја земам козата
Најпосакуван велешанец: Тој со мерцедесот
Најпосакувана велешанка: Таа со деколтето и миничот на минус 20


Извадок од весник:

Постојат повеке видови Г:
1.Г.дух - знаеш дека си се посрал. на тоалет хартијата има Г. но нема во шољата.
2.Тефлонско Г. - Кога ќе се исереш толку си чист и ти и тоалетната хартија просто не можеш да поверуваш.Мораш да се задлабочиш во ВЦ шољата за да се увериш дека си серел.
3.Лепливо Г. - Те потсетува на жежок катран. Го бришес задникот 12 пати и пак не е чист.На крајот ја туркаш тоалет хартијата во гаќите за да не ѓи замачкаш.Ваквото Г. остава трајни трагови во ВЦ шољата.
4.Нерешително Г. - Само што си го избришал задникот ,сфакаш дека ќе мораш повторно.
5.Тврдоглаво Г. - Вакво Г. сигурно го убило Елвис.Не излегува се додека не се испотиш и поцрвениш од силни напрегања.
6.Г-тег - Кога ке се исереш полесен си за 5 килограми.
7.Нестрпливо Г. - Подобро би ти било да стигнеш до ВЦ-то за десет секунди.Обично ја појавува главата уште пред да седнеш на шољата.
8.Кинг Конг Г. - Ова Г. е толку големо што нема да потоне освен ако не го "раситниш" на ситни парчиња. Ова обично се случува во туѓа куќа.
9.Г-капач - Кога ова Г. ќе падне во водата прави огромен водоскок така што ти го наводнува задникот.
10.Г-желба - Седиш целиот напрегнат прднуваш неколку пати но Г. нема.
11.Г-змија - Ова Г е прилично меко и дебело како твојот палец и долго барем половина метар.
12.Г-пловак - Дури и по третото пуштање вода тоа уште плови по површината.Човече! Како да се ослободам од него? Ова особено се случува во туѓа куќа.
13.Г од мексиканска храна - Знаеш дека повторно ке почнеш да јадеш кога ке престане да те пече задникот.
14.Г-желка - Вакво Г. само уплашено ке ѕирне од задникот и брзо се враќа назад.
15.Банџи-Г. - Вакво Г. некое време виси од твојот задник пред да падне.
16.Бавно Г. - Мораш да седиш на шољата толку долго што ке ти се вкочанат нозете.
17.Г. Џек Мевосек - Вакво Г. се залепува на влакната на задникот а потоа нагло ти ги откинува.
18.Г. за журки - Огромно Г. што сереш на журка.Тогаш пушташ вода и вџашено гледаш како нивото на водата постепено расте.
19.Распрснувачко Г. - Г. што излетува во милонити делови од секундата. Потсетува на лавина или на ракетен погон и ја прска целата ВЦ шоља.
20.Ветровито Г. - Тоа настанува кога ке седнеш на шољата и прдиш толку долго и силно што веќе не ти се сере.
21.Ходник-Г. - Ова Г. се јавува по долго трчање до дома и ке те натера да се исереш во ходникот пред сопствената врата.
22.Срање - Сереш така брзо и го бришеш задникот така нервозно што ти снемува тоалетна хартија па велиш "Срање"!
23.Г. без крај - Ова Г. тече како лудо и токму кога ке завршиш и ке почнеш да го бришиш задникот "проработува" стомакот и почнуваат да паѓаат уште
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeЧет Aвг 14, 2008 9:14 pm


Ја планирате ли Иднината?
Знаете ли што ве чека утре? А задутре? А по еден месец 2 часа и 20 мин?
Пак не знајте. Да знаевте, немаше да одите тој ден на училиште заш имаше испрашување, немаше да го возите тој расипан велосипед со скршени сопирачки,немаше да се фатите со тој/таа па да се жалите на издувните гасови што ги испушта на спиење......

Сакате ли да се заштитите од ваквите големи и многу помали непријатности од вашиот живот? Сакате ли да бидите сигурни што ве чека ЕДНАШ ЗА СЕКОГАШ?

Повелете во Кристален Филџан.Нова мода, предвидување на иднината наместо од Кристална топка од Кристален филџан, од кој ќе испиете турско кафе а потоа ќе ви биде предвидена и иднината.
Воедно предвидуваме иднината и од колбас. Мал,Дебел,Пушен,Посен Мрсен, Свински или магарешки предвидуваме на се!

Најевтини пророчки услуги во градов!

Ценовник

Прогнози со можност за грешка од 50-50 (или ќе погоди или не) – 100 денари
Предвидување на една случка - 500 денари
Низа случки кои водат кон добивка или конкретен настан - 1000 денари
Љубов и Секс (со ваши кондоми) -2500 денари
Среќен Пакет: (семејство,работа,здравје,љубов,пари) - 5000 денари
Комплетен Третман -5 900 денариСпецијален попуст за лица со пречки во моралниот развој!!!!!!!!Најдобрите Графити во македонија

1.Семинарот за патување низ времето ке биде одржан завчера.
2.Леватанога и рече на десната меѓу нас е свршено.
3.Ако постои господ зошто црквите имаат громобрани?
4.Бистар е.Му се гледа низ главата
5.Врвнаглупост е кога родениот татко ке ти објасни дека си настанал од мајмун!
6.Човекот е наше најголемо богатство.Рече човекојадецот.
7.МИнерите,падобранците и девиците грешат само еднаш.
8.Пушењето ја скратува цигарата!
9.Да се греши е човечки, а да се префрли вината на друг е уште почовечки.
10.Никој не е бесполезен.Секој може да послужи како лош пример.
11.Денес е се` потешко да си глупак.КОнкуренцијата е се поголема.
12.Цевката е шипка низ која е провлечена дупка.
13.Оваа планета е очигледен доказ дека господ има смисла за хумор.
14.Живеј како секој ден да ти е последен и секоаш ке бидеш во право.
15.НИкогаш не пијам освен кога сум сам или во друштво.
16.Менувам собна ламба за двособна.
17.Љубовта е слепа, затоа вљубените толку се пипаат.
18.Подобро 6 чаша на училиште отколку да не спиеш воопшто.
19.СЕКСОТ Е РЕВОЛУЦИЈА ВО КОЈА САМО НЕВИНИТЕ ПРОЛЕВААТ КРВ!
20.Неверство е кога две погрешни лица ја прават вистинската работа.
21.Жените вкревет се само една силно раширена појава.
22.Ако парите носат среќа,вратете ми ги.
23.Погрешен број.Ние воопшто немаме телефон.
24.Не плукај на подот,плунката може за некој да ти затреба.
25.Биди креативен, смисли некоја глупостWink
26.Баш е добро пивото, не остава дамки од кафе.
27.Вадија раката од моите гаќи,бројам до 100 0000!
28.Чувај го пиштолот во фридижер,за ладното оружје не треба дозвола.
29.Мојот татко не пуши, не пие, не брка жени, и не дише....
30.Ако видиш некој како се одмара, помогни му.
31.Пубертет е кога женскиот глас мутира од НЕ во ДА!!
32.Инцест е игра која може да ја игра целото семејство.
33.Подобро водете љубов,отколку куче.
34.Бев атеист, додека не ми рекоа дека сум бог.
35.Жените се како вазна,додека не ставиш ништо во неа служи како вазна.
36.Невина сум,рече курвата на суд.
37.Инфарктот каков и да е, од срце е.
38.Ние сме она за кое што нашите родители не предупредуваат.
39.Стварноста е илузија предизвикана од недостаток на алкохол.
40.Не инати се со будала,луѓето можи да не ја забележат разликата.
41.Ако немате што да правите, не правете го тоа овде.
42.Животот не треба да се сфаќа сериозно,кој од него жив се извлекол.
43.Подобро е да испадниш будала, отколку од авион.
44.Ако не можиш да му објасниш, збуни го.
45.Мењам цимер што грчи за цимерка што пуши.
46.Жените се делат на вдовици и оние кои работат на тоа.
47.Око за око паста за заби.


Дневна Доза Заебанции Sivdomub5

Дневна Доза Заебанции Picture7dp0

Дневна Доза Заебанции Madmaxskopjerg1

Дневна Доза Заебанции Modelgb6

Дневна Доза Заебанции Vestikx7

Дневна Доза Заебанции 96649962up9

Дневна Доза Заебанции 62582550rv6

Дневна Доза Заебанции 13846343kb8

Дневна Доза Заебанции 66871749yy4

Дневна Доза Заебанции 52565018pk9
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeЧет Aвг 14, 2008 9:16 pm

Пред да почнете со читање, земете некоја таблета лексилиум, ради евентуално добивање на шок, од потресната приказна за двајца другари....,

Па вака, се започна откако се роди во Битола, едно типче по име Целе.
Целе беше многу галено дете,родителите си го гледаа како добитно ливче на бингото на игор Џамбазов.Уште како мал беше ранет со мајчино млеко, а подоцна со кравјо од домашниот имот на татко му.Годините си врвеа, а Целе си растеше.Сега веќе е осмо одделение, учи во Коле Канински, и со нетрпение го очекува крајот на учебната година, нестрпливо ја очекува разделбата од неговите мизерни другари, и да ги заборави лошо варосаните ѕидови на старото школо.Целе уште како мал, имаше навика да се дружи со синови и ќерки на директори од високи компании, (Не Екс директори,нормално)!
Секогаш излегуваше во најКУЛ места во битола, секогаш со презир погледнуваше на Порта Џез и Хард Рок,и обожаваше да се мие со Wash&Go шампон.најголема желба уште како мал му беше кога игра пикадо , да го погоди центарот,кој досега ниту еднаш не успеал, (каква судбина!),никогаш не се возеше со градските автобуси (таму само селјаци се возат) туку си имаше свое такси во кое седеше на предното седиште.
Секогаш нарачуваше пица од познатото место БУРЕ, а во никој случај од останатите пицерии.Имаше “најфраерско” фризурче во цел град, за кое што вистинскиот виновник беше неговиот комшија кој штотуку го заврши курсот за бербер.Кога слушаше музика, слушаше со едно уво, додека пак другото му беше зафатено чепкајќи го со неговата рака, која воедно пак му беше неговата најголема страст да го чепка неговото уво.Накратко тоа беа неговите особини кои го красеа....Полека,но сигурно веќе се приближа крајот на учебната година,целе веќе имаше спремано гардероба со која би блеснал на полуматурата и би ги заслепил со задоволство неговите мизерни другари,кои не беа како него , затоа што не слушаа цеца.Полуматурата им помина скромно,но за целе незаборавно затоа што имаше можност цела ноќ да слуша Цеца.Да напоменам цеца беше неговата најомилена пеачка кој доттогаш ја имаше слушнато (иако немаше поим за ништо друго).
Целе одлучи каде ќе го заврши средното образование,а на тоа прашање веднаш одговори- ЗЕМЈОДЕЛСКО! Се запиша,каде што беа сите негови другари од негов ранг, кои се ценаа во големата репутација што ја стекнале до осмо одделение, и можеше по цел ден да си раскажува пред школскиот двор за сите негови Кул-пијанства по сите кафеани,и слично.
Школската година веќе почна , а целе си најде неколку другарчиња со рејтинг нешто помал од неговиот но доволно да може да се дружат со него.
Но најмногу се дружеше со неговото другарче од клупата (иако беше од оризари) Рампо.Целе и рампо станаа најверни другарчиња,секогаш си позајмуваа стило, дури и лист од средината на тетратката, иако беше голем луксуз да се позајми тоа парче хартија.Открија една заедничка особина, која ги влечеше,која ги одржуваше во живот,и им даваше сила да го поминат целиот ден радосно и весело.Се разбира тоа беше пак цеца, и на рампо му била неговата најомилена пеачка.Секојдневно го слушаа нејзиниот милозвучен глас кој потсеќа на старо фиќо кое вергла постојано,или пак на мелодичниот глас на краставата жаба-Крекачка.
Имаа навика да одат по некогаш до кај бугарите од каде го купуваа нивниот најомилен парфем,парфем чиј мирис би го убил секое хлорофилно растение на растојание од 10 километри , и не би го оставил без здив ниту пак човечкиот род.Се разбира тоа беше тајната на нивниот успех, затоа пак тие беа толку добро парфимирани, што понекогаш човек имаше потреба да се оддалече и еден километар кога разговара со нив.Нивниот изглед се засноваше во добро познатата марка ТРЕНЕРКИ АДИДАС,и скапите патики ШАНГАЈКИ кои дефинитивно не би ги соблекле никогаш.
За време на гозбата, на големиот одмор, додека ги јадеа нивните најомилени главни јадења-Топли пирошки премачкани со кечап и мајонез,долго стоен, ладен и сув, со цел да ги задоволи вкусовите на целе и рампо.Купуваа од двајцата дебели продавачи, кои држат добро позната фирма, само уште нема добиено име.За време на големиот одмор се случуваше да здогледаат некоја згодна девојка,која блескаше на сонцето,се разбира блескаше затоа што само заради доаѓањето во школо,девојките ги миеа нивните раце кои по цел ден беа зацрнети со тутун и кал.Целе и Рампо им намигнуваа на девојките,мрдајќи ги нивните гајтан некубани веѓи и гурелави клепки.Немаше девојка која не би останала без здив, па дури и кравите од блиската штала,понекогаш се огласуваа со силно мукање во знак на благодарност за добро исчистената штала и богатата трпеза со силажа за која беа задолжени Рампо и Целе.Заедно научија и да возат Трактор, што за нив беше сон, но сега веќе е минато.Рампо и Целе беа најдобрите Трактор-Возачи и без проблем би се пријавиле на било кое тракторско Рели кое се одржува во широките ливајѓе во блиските битолски села.
Но тие така безгрижно и лесно врвејќи ги школските не знае што ги очекува во наредниот ден.И дека тоа ќе ги промени нивните животи.
Стигна писмо до директорот на земјоделско, Јоцо БелоБрковски,во кое пишуваше дека некое од локалните села, кое изобилувало со екстремно широки ливајѓе, организира Тракторијада,односно тракторско рели, и дека може да пријави 2 ученици од неговото училиште.Широкото лице на директорот одма направи една голема насмевка,на челото се појавија големи солени (со јодирана сол) капки пот,кои пак се стркалаа врз писмото,и го замаглија последниот дел па и не успеа да го дочита.
Но големата насмевка веднаш се смени во страшно-ајдутска фаца,и се мислеше кој да ги пријави.Веднаш слезе долу кај шталите и наблјудуваше.Баш во тој ден беа на пракса Целе и Рампо, кои пак го изнесуваа гнојот од шталите на нивните најомилени домашни животни кравите.Целе возеше, а рампо беше качен во приколката и пазеше да не испадне ни најмала количина од гнојот.Директорот полека наблудувајќи забележа како Целе прави каскадерски маневри со тракторот, кои пак беа доволни да бидат викнати во канцеларијата на директорот.
Во канцеларијата директорот им го прочита писмото, до каде што можеше да се чита додека останатиот дел беше премачкан со превртен филџан кафе, од кој секојдневно се предвидуваше судбината на директорот.
Целе и Рампо среќни за ова, се ослободија од часови,и целиот ден го поминаа во планови кои најнови финти да ги изведат во ливајѓето.Се разбира тоа не беше проблем за нив, беа полни со финти како лепешка со протеини.Целе и Рампо се појавија на договореното место, со нивниот трактор, се паркираа до останатите натпреварувачи,и го очекуваа извикот на организаторот.Одеднаш се слушна Шибај Бамујааааа! Се слушна тракторско брмчење и се појави огромна количина на чад, од кој сите се закашлаа добро.Откако исчезна чадот не се гледаше веќе ниту еден трактор.
Прв,круг водеа Целе и Рампо,но вториот круг водеше нивниот Не-Пријател од соседното село кој имаше поголем трактор од нивниот.
Третиот и четвртиот круг водеше Целе,за во финалниот круг да заврши како победник.Не му се веруваше ни на директорот, ниту на организаторите,но сепак беше реално.Целе и Рампо победија.
Еуфоријата се зголемуваше, настапапи мала тишина додека организаторот одржа мал мизерен говор што го учел во средно,и на Целе и Рампо им беше доделена Златна Тракторска Гума, која им ја ставија околу врат.
Се слушаа аплаузи, врикотници и тие само останаа со насмеани лица.Ни пред новинарите не знаеа што да кажат.
На ова големо дело, директорот реши да ги почесте во неговата канцеларија, со по една шолја кафе, од кое ќе им ја прочита судбината секретарката.Директорот рече заради победата дека ќе им исполне по една желба, иако не беше волшебник од волшебна ламба, ама беше пак Директор во Земјоделко училиште !
Целе и рампе не размислуваа многу долго за нивната желба па едногласно одговорија-САКАМЕ ДА ЈА ГЛЕДАМЕ ЦЕЦА!!
Директорот се согласи дека ќе им ја исполни желбата а тие пак пресреќни, со тракторската гума што ја добија на натпреварот, се пофалија на нивните школски другарчиња.
Директорот размислуваше и размислуваше, што да прави,но и за него имало спас.Разбра дека цеца имала закажано концерт во Битола за една недела, па им набави 2 карти и им кажа дека само за нив ја донел цеца во битола.Целе и Рампо едноставно не знаеа што да прават.Ова беше крајно адреналински шок за нив, ваква еуфорија и ваква среќа не ги обзела ниту кога прв пат седнаа на трактор, па ниту кога прв пат видоа полугола женска на плажите на преспанско-тињестата област.
Андреналинот растеше, еуфоријата уште поголема, но за нив тоа беше премногу.И како што се вели многу арно не е на арно, па така Целе и Рампо едноставно паднаа во кома.Директорот избезумен повика брза помош, а подоцна по 2 часа од болницата констатираа дека ќе мора да останат во болница на понатамошно лекување, заради нервен шок.Последиците од тоа беа катастрофални , а што беше покатастрофално од нив да не ја изгледаат цеца? Сепак имаше и нешто полошо , а тоа беше кога докторите констатираа дека поголем дел од нивното сеќавање, особено она што им предизвикувало возбуда, ќе биде избришано од нивниот мозок, а она што им предизвикувало гадење ќе им стане највозбудливо и најубаво.Така и се случи.За една недела се вратија Целе и Рампо во школото но многу сменети.Тие имаа болест на речена Цецо-Манијакис,од која се поболува доколку сте преголеми фанови на цеца.И ќе почнете она што сте го мразеле да го сакате, и обратно она што сте го сакале да го мразите и да го заборавите.
Целе и Рампо се појавија во многу поинаква гардероба од нормалната,Адидас Тренерки и Шангајки како што идеа.Беа облечени во Џинс Фармерки, Маниа патики, Тексас Џакет,и големи цвикери за сонце.
Нивната фризура беше поинаква од обичната само од неколку нагоре дигнати влакна.Сега има подолга, испеглана коса,кубани веѓи, и лице премачкано со Бејби Крема за лице.Од далеку се осеќаше мирисот на парфемот Malizzia.Седнаа во школската клупа каде и што се запознаа, и Целе го слече џакетот.Одеднаш нешто чудно блесна од него.А тоа беше една црна маица, испишана со големи застрашувачки букви МЕTALLICA!!
тоа е само ефект од болеста ЦецоМанија,и симптомот беше тоа што го мразеле да почнат да го сакат.А се сеќавате, дека поминувајќи покрај Порта Џез и Хард Рок, осеќаа некакво гадење, и повраќање, и постојано им беше страв да поминат покрај тие два локали, случајно нешто да не ги исплаши, а сега токму тие се она од кое се плашеа порано.
Целе и Рампо – РОКЕРИ? Па и тоа е можно уште откако си ги сменија имињата од Целе во Центар,каде ги запознаа нивните најдобри другарчиња рокери,и Рампо во Рамстор, по бутикот од каде ја купија нивната облека.
Ете како две зрна песок станаа два дијаманти во една пустина.
Сега Центар, и Рамстор се најпознати, во школото, и со нетрпение го очекуваат крајот на Срдното образование, со цел да заминат Скопје каде би продолжиле да се дружат со нивните другарчиња рокери.
Па да не заборавиме и за останатите, фирмата од која купуваа пирошки конечно доби име-Земи едно-плати две, кравите некое време очајуваа за нивните најомилени чистачи, се додека не се појави нов работник во шталата, траткторот ја доби и златната гума која ја освоија на натпреварот,а се разбира училиштето беше за прв пат во историјата на молерството, варосано со Дреџ боја , која беше одбрана по вкусот на директорот, со цел да го привлече вниманието на многу млади полуматуранти, од оризари, па до Брусничка.Па тоа е се…и сите среќно слушаа Metallica….,

П.С. Поуката сами извлечете ја.......ме мрзи да ја барам kaј е напишана
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeЧет Aвг 14, 2008 11:00 pm

f kraj jaki zaebancii mislam alal da ti e batka kako ne ti e maka da pi6i6 ili pastira6 od nekade inaku postovite se stvarno lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeЧет Aвг 14, 2008 11:28 pm

Не ги пишам на форуми само ги пастирам а дома во слободно време пишувам вакви срањеа па земјоделско учев мора да се има од некаде инспирација за ова....

П.С. Абе сликине стај си ги на почетна страна од форумон....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeСаб Aвг 23, 2008 11:36 am

Еве од овие ретардиве можи имате слушнато за ним Македонски Синови али живи легенди се кога станува за новиот стил наречен- КОмедија-Рап. јас се мрднав од умот ова е срање рап помешан со комични елементи.
П.С.Пази на текстот и акцентот!!!Најјакиот дел ми е ова:
Конечно доаѓа ритамот под кулите
можи да не гледате и ко оклепани
да се пулите,титули си делите,
што не се од ЗЛАТО,
во споредба со РАПО,викајте ме ТАТО,
ЗАТО,вечерва рапувам ко НАВИЈАН,
полн сум со рими и изгледам ко РАЗВИЈАН,
Одам по улица врчам ко виулица,
не сум од Бардовци.......
2 песна.
Крем Банана

Оваа е у пичку матер уште на интрото ВЕТУВА!

Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeСаб Aвг 23, 2008 11:38 am

3 песна.
Притвор за педерите.

Спотот на песната е стварно законSmile ама тексот е гз...
4.Песна
Че Бидиш Позната
Текстов да го слушните у пичку матер е .Најјакиот досега!

Рефренот е:
Знам сакаш да се муваш со мене,
и да трај до 5 на сабалје
а јас немам галје и Че ти прифатам,
моите родители на гости Че ги испратам,
и така цела вечер.....

Пхуихаууиахиаууиахуихаихуа!


И за крај најболји цури у свет

Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitimeСаб Aвг 23, 2008 9:06 pm

abe jas ne sum ja posetil do sega ovaa tema...se otepav od smeenje ko vidov tie slikite ...bravo sekoja cest!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Sponsored content
Дневна Доза Заебанции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дневна Доза Заебанции   Дневна Доза Заебанции Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Дневна Доза Заебанции
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: РАЗНО :: РАЗНО-
Отиди до: