SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Legijata - Faktor L

Go down 
АвторПорака
MisKo
Рапуш
MisKo

Број на мислења : 67
Join date : 2008-03-15
Age : 30
Местолокација : Struga Underground

Legijata - Faktor L Empty
ПишувањеПредмет: Legijata - Faktor L   Legijata - Faktor L Icon_minitimeСре Jул 02, 2008 3:51 pm

dali nekoj moze da mi go najde tekstot od Faktor L
pls
RESPECT
Вратете се на почетокот Go down
KyanightБрој на мислења : 12
Join date : 2008-05-18
Age : 31

Legijata - Faktor L Empty
ПишувањеПредмет: Re: Legijata - Faktor L   Legijata - Faktor L Icon_minitimeСре Jул 02, 2008 4:15 pm

The point is САМ ДА ГО НАУЧИШ, сепак е на македонски.
Вратете се на почетокот Go down
MisKo
Рапуш
MisKo

Број на мислења : 67
Join date : 2008-03-15
Age : 30
Местолокација : Struga Underground

Legijata - Faktor L Empty
ПишувањеПредмет: Legijata - Faktor L   Legijata - Faktor L Icon_minitimeЧет Jул 03, 2008 3:17 pm

Znam ama ne mi treba mene tekstot jas ja znam na pamet pesnata:D
i nema nisto loso ako ja pobarav PozZ
Вратете се на почетокот Go down
curinov@yahoo.com

curinov@yahoo.com

Број на мислења : 16
Join date : 2008-06-30
Age : 37
Местолокација : VeleSS

Legijata - Faktor L Empty
ПишувањеПредмет: Re: Legijata - Faktor L   Legijata - Faktor L Icon_minitimeЧет Jул 03, 2008 4:32 pm

MisKo напиша:
Znam ama ne mi treba mene tekstot jas ja znam na pamet pesnata:D
i nema nisto loso ako ja pobarav PozZ
a ako ja znaes zosto ne ja napises ti?
ja nemam pesnata, i samo ednas sum ja cul, inace ne e problem, ke ti ja napisev
makar da moram da se slozam so KYA, na mak. e, i razbirliv e...
peace!
Вратете се на почетокот Go down
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D

Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Legijata - Faktor L Left_bar_bleue4/4Legijata - Faktor L Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Legijata - Faktor L Empty
ПишувањеПредмет: Re: Legijata - Faktor L   Legijata - Faktor L Icon_minitimeЧет Jул 03, 2008 6:43 pm

TAZ...?

LD PISTOLERO
Go cuvam rap sranjeto vistinsko pravo,
canabis sativa dillas Vlae crew najzapadno na gradot,
trpi gorcina vokalot od malo dete vo maalo
na skali toplo i ladno,poroci no ne e gadno,
od stalno se fura asfaltot da gori,
posle burna nok i semafori ste kjori jadete fori
se zbori li uste deka green out navodno se meki
ne ste spremni kolku talenti tezat na pleki od MCskilovi,
do pozadini,skrecovi,pa mikrofoni
roknati grafiti tagovi na zidovi od sprej do list i penkalo
str2, ProtivSite Toni Neno Slave Ronin Legijaa

R.O.N.I.N.
Ulicite zboruvaat hejterite miruvaat
ima ekipa sto ko brat za brat se cuvaat
stavite gi lugeto pred kesot i lesno ke svatis
deka trotoarot e na tvoja strana
imas frki bez da platis
dlaboko vo nokta pod kratkite svetla
mala guzva malku koli strplivo cekas
da, ..?..biznis nema izlez kesot go brois
jades .?. samo so eden telefonski povik
taka stoi rabotata ne gi znaes pravilata
go desifriras kodot izlagas od igrata
pa ke padnes vo race na ozoglasena grupa
digni L vo vozduh ako doagas od ulica

DZAKA NAKOT.......?


BLAZEJ.......?


STRuja
Na ova sviknav .......
некад сам ко да дилам зашто повекје
од овој текст имам надеж со секој
стих кажан тажен страјк и блажеј прави
да осеќаш улица плус и музика страсна
од самиот асфалт од калта пак атак брат
стр2 громот прокисна од дамна и врне истура на трака за да разберат и сватат..
дека градов живее од лага и од сакал..
нели е така сте без чест вашата подсвест е под стрес прави да мразите повише
зашто беда може да се долови и допре..
секој е за своите па невработеност броите и зашто никој не е задоволен..
Јa..ова нема никогаш да пројде..
а ако сакаш да си улица тогаш ДОБРЕДОЈДЕ!!!


R.N.S.
znaes li civ e bitov,go sledam isto ko stilot na pitonot,
na listot iskrenost,stihot za neno pisano,
znaes civi ritmovi ni trebale od stalno vokalot na prazno
ako nema beeat od brus i tazzot,znaes civi tekstovi se najdobri vo rapot,
zatoa go mrazis sebe se najde vo text na dzaka nakot,
znaes cif e grafitot i tagot,znaes nikoj ne go roka bolje od str2 majkot
vo zrakot jako vo mrakot si zakopan vo takov pakos na rap samurai
treba da potsetam znaes koj me sledi najdobro
koj e najdobar vo FREESTYLE ot go znaes deteto so ZATNAT NOS
,pa neli znaes se za ova,ne treba da zboram,
ljubomorata tera da serat deram
koga bolat zborovi sto topat celik
otrovni rimi ko streli
na krajot znaes za LEGIJA neli
Вратете се на почетокот Go down
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D

Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Legijata - Faktor L Left_bar_bleue4/4Legijata - Faktor L Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Legijata - Faktor L Empty
ПишувањеПредмет: Re: Legijata - Faktor L   Legijata - Faktor L Icon_minitimeЧет Jул 03, 2008 6:43 pm

Eve vi del....Pa dopolnuvajte...Vo dr delovi neshto razbirav, neshto ne..Za toa ne gi napishav...ajt
Вратете се на почетокот Go down
L|uPcO9h

L|uPcO9h

Број на мислења : 19
Join date : 2008-03-15
Age : 28
Местолокација : Демир-Хисар, кај значајната Ментал Хоспитал!!

Legijata - Faktor L Empty
ПишувањеПредмет: Re: Legijata - Faktor L   Legijata - Faktor L Icon_minitimeПет Jул 04, 2008 4:52 pm

Legijata- Fakrot L

Taz:
Здраво багра како е денешницата
и мафтам на младината, растеме на улицата
без жива беда, натпревар меѓу другари
тапкање во место,сакали за едно евро стари
дали има логика, капираш што ти зобрам
само дваесет, да .... како врба ум и творба
епа така, сите приказни се љубовни
тажни и носталгични без Happy End,сите трагични
и во дефицит на интерес за се
маневрираме со емоции пред телетексите
а другарството дали се почитува ко братсво
студот не прави себични па живееме во единство
дали во буквална смисла, газиме и преку своите
во духовна самотија пулзираат хероите
дали би дозвилил да направам за тебе се
би го сибнал малку небото за да се качиме

LD PISTOLERО:
Го луствувам рап срањето вистинско право
чанабас сатива диллас Влае crew најзападно во градот
трпи горчина вокалот од мало дете во маало
на скали топло и ладно, пороци но не е гадно
од стално се фура асфалтот да гори
после бурна ноќ и семафори сте ќори јадете фори
се збори ли уште Green Out дека наводно се меки
не сте спремни колку таленти тезат на плеки од МC скилови
до позадини, скречови, па микрофони
рокнаи графити, тагови на ѕидови од спреј до лист и пенкало
Стр2, Против Сите,Тини Нено, Славе РОНИН, Легија

R.O.N.I.N:
Улиците зборуваат,хејтерите мируваат
има екипа сто ко брат за брат се чуваат
ставете ги луѓето пред кешот и лесно ќе сватиш
дека тротоарот е на твоја страна
имаш врки без да платиш
длабоко во ноќта под кградските светла
мала гужва малку коли стрпливо чекаш
да средиш бизнис нема излез кешот го броиш
јадеш сакл само со еден телефонски повик
така стои работата не ги знаеш правилата
го дешифрираш кодот излагаш од играта
па ке паднеш во раце на озогласена група
дигни Л во воздуш ако доаѓаш од улица


DZAKA NAKOT:
Скопје е градот, групата, ги знаш римите на памет
ако си од тогаш ајде, крени знак добро најде
во секој блок има таг,што респект е да не го....
за уличен памет, што носи шурикен знаме
копај низ мисливе, богатсво ке најдеш
ко галеб во вода, подај го факелот ајде
дрмам ко струја, сечам ко Славе
во мало велат, напред брате со тебе сме саде
маркиз битот го јаде, мајкот се топи ко пламен
ми нема рамен до раме, премногу бавен
стилов до равен, на полица ставен заборавен за навек срамен
најдиго звуков во формат, рокај го секој ден дома
да осетиш жежи асвалтот во Скопје

BLAZEJ:???????


Struja:
На ова свикнав сме на клупа сива
некад сам ко да дилам зашто повекје
од овој текст имам надеж со секој
стих кажан тажен страјк и блажеј прави
да осеќаш улица плус и музика страсна
од самиот асфалт од калта пак атак брат
стр2 громот прокисна од дамна и врне истура на трака за да разберат и сватат..
дека градов живее од лага и од сакал..
нели е така сте без чест вашата подсвест е под стрес прави да мразите повише
зашто беда може да се долови и допре..
секој е за своите па невработеност броите и зашто никој не е задоволен..
Јa..ова нема никогаш да пројде..
а ако сакаш да си улица тогаш ДОБРЕДОЈДЕ!!!

R.N.S.
Знаеш ли чив е битот? Го следам исто ко стилот на питонот
на листот искреност, стихот за нено пишан
знаеш чиви ритмови ми требале од стално вокалот на празно
ако нема бит од Brus i Tazzot, знаеш чиви текстови се најдобри во рапот
затоа го мразиш се надје себе во текст на џака накот
знаеш чив е графитот и тагот, знаеш никој не го рока боље од Стр2 мајкот
во ракот јако во мракот си закопан во таков пакос на рап самурај треба да потсетам
знаеш кој ме следи најдобро
кој е најдобар у Freestayle-от го знаеш детето со затнат нос
па нели знаеп се за ова, не треба да зборам
љубомората теда да сетат дерам, кога болат зборови што топат челик
отровни рими ко стрели, на крајот знаеш за ЛЕГИЈА нели!!

Ovaj Blazej nisto ne go razbrav... Mislam go razbrav ama ne kolku sto treba... T.e I4
lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D

Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Legijata - Faktor L Left_bar_bleue4/4Legijata - Faktor L Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Legijata - Faktor L Empty
ПишувањеПредмет: Re: Legijata - Faktor L   Legijata - Faktor L Icon_minitimeПет Jул 04, 2008 5:42 pm

Bravo za delovite na Taz I Dzaka....Iskreno ni jas ne razbrav niso od na Blazej delot...jbg to e Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
nixa_urban-skillz
Рапуш


Број на мислења : 33
Join date : 2008-03-15
Age : 28

Legijata - Faktor L Empty
ПишувањеПредмет: Re: Legijata - Faktor L   Legijata - Faktor L Icon_minitimeНед Jул 06, 2008 2:52 pm

link za download...mozi?
Вратете се на почетокот Go down
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D

Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Legijata - Faktor L Left_bar_bleue4/4Legijata - Faktor L Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Legijata - Faktor L Empty
ПишувањеПредмет: Re: Legijata - Faktor L   Legijata - Faktor L Icon_minitimeНед Jул 06, 2008 4:30 pm

Ja baras za download oti ja nemas slusnato ili da ja imas doma?? Ako ja nemas slusnato ima link od spotot vidi ja...A za trakata..no download...sorry Cool
Вратете се на почетокот Go down
nixa_urban-skillz
Рапуш


Број на мислења : 33
Join date : 2008-03-15
Age : 28

Legijata - Faktor L Empty
ПишувањеПредмет: Re: Legijata - Faktor L   Legijata - Faktor L Icon_minitimeПон Jул 07, 2008 1:48 pm

THE_LADY_D напиша:
Ja baras za download oti ja nemas slusnato ili da ja imas doma?? Ako ja nemas slusnato ima link od spotot vidi ja...A za trakata..no download...sorry Cool

ja imam slusnato...t.e go gledav spotot...ja sakav kako mp3..ama nisto
pozz.
Вратете се на почетокот Go down
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D

Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Legijata - Faktor L Left_bar_bleue4/4Legijata - Faktor L Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Legijata - Faktor L Empty
ПишувањеПредмет: Re: Legijata - Faktor L   Legijata - Faktor L Icon_minitimeПон Jул 07, 2008 4:39 pm

Легијата-Фактор Л


Taz:
Здраво багра како е денешницата
и мафтам на младината, растеме на улицата
без жива беда, натпревар меѓу другари
тапкање во место,сакали за едно евро стари
дали има логика, капираш што ти зобрам
само дваесет, a жален како врба ум и творба
епа така, сите приказни се љубовни
тажни и носталгични без Happy End,сите трагични
и во дефицит на интерес за се
маневрираме со емоции пред телетексите
а другарството дали се почитува ко братсво
студот не прави себични па живееме во единство
дали во буквална смисла, газиме и преку своите
во духовна самотија пулсираат хероите
дали би дозвилил да направам за тебе се
би го симнал малку небото за да се качиме


LD Pistolero
Go cuvam rap sranjeto vistinsko pravo,
canabis sativa dillas Vlae crew najzapadno na gradot,
trpi gorcina vokalot od malo dete vo maalo
na skali toplo i ladno,poroci no ne e gadno,
od stalno se fura asfaltot da gori,
posle burna nok i semafori ste kjori jadete fori
se zbori li uste deka green out navodno se meki
ne ste spremni kolku talenti tezat na pleki od MCskilovi,
do pozadini,skrecovi,pa mikrofoni
roknati grafiti tagovi na zidovi od sprej do list i penkalo
str2, ProtivSite Toni Neno Slave Ronin Legijaa


R.O.N.I.N.
Улиците зборуваат,хејтерите мируваат
има екипа што ко брат за брат се чуваат
ставете ги луѓето пред кешот и лесно ќе сватиш
дека тротоарот е на твоја страна
имаш фрки без да платиш
длабоко во ноќта под градските светла
мала гужва малку коли стрпливо чекаш
да средиш бизнис нема излез кешот го броиш
јадеш сакл само со еден телефонски повик
така стои работата не ги знаеш правилата
го дешифрираш кодот излагаш од играта
па ке паднеш во раце на озогласена група
дигни Л во воздуш ако доаѓаш од улица


DZAKA NAKOT
Скопје е градот, групата, ги знаш римите на памет
ако си од тогаш ајде, крени знак добро најде
во секој блок има таг,што респект е да не го....
за уличен памет, што носи Шурикен знаме
копај низ мисливе, богатсво ке најдеш
ко галеб во вода, подај го факелот ајде
дрмам ко струја, сечам ко Славе
во мало велат, напред брате со тебе сме саде
маркиз битот го јаде, мајкот се топи ко пламен
ми нема рамен до раме, премногу бавен
стилов до равен, на полица ставен заборавен за навек срамен
најдиго звуков во формат, рокај го секој ден дома
да осетиш жежи асвалтот во соба


Blazej
a gledaa so potsmev na toa sto sme,
no sekoj grev vi e prosten- nema somnez,
bez zvuk posvez, ti snimas rap no zad nas kasnis,
glas gasni, sme gnasni brat, ladni kako led santi,
ulicive se prepolni so zamki,
no jas gi prepoznav i seuste gi znam niv,
ko svoi dlanki, zapamti gi momentite pominati na niv,
kolku pati si sakal da ne bil siv sekoj zid ti,
sekoja misla siva vo zivotov neisplaniran,
nema balans ni bilans, borba za prestiz,
borba e za suv zivot, na kjor sokak sirok
kaj bilo koj e zilav ko vo filmot, ti treba lek za stres,
biraj si porok no site klecat pod tie koi si stojat na zborot,
i ne za dolgo, vlogot e vraten, dolgot e platen
patem prekuti visak prica, molkot e zlaten.


STRuja
На ова свикнав сме на клупа сива
некад сам ко да дилам зашто повекје
од овој текст имам надеж со секој
стих кажан тажен страјк и блажеј прави
да осеќаш улица плус и музика страсна
од самиот асфалт од калта пак na такт брат
стр2 krovot прокисна од дамна и врне истура на трака за да разберат и сватат..
дека градов живее од лага и од сакал..
нели е така сте без чест вашата подсвест е под стрес прави да мразите повише
зашто беда може да се долови и допре..
секој е за своите па невработеност броите и зашто никој не е задоволен..
Јa..ова нема никогаш да пројде..
а ако сакаш да си улица тогаш ДОБРЕДОЈДЕ!!!

R.N.S.
znaes li civ e bitov,go sledam isto ko stilot na pitonot,
na listot iskrenost,stihot za neno pisano,
znaes civi ritmovi ni trebale od stalno vokalot na prazno
ako nema beeat od brus i tazzot,znaes civi tekstovi se najdobri vo rapot,
zatoa go mrazis sebe se najde vo text na dzaka nakot,
znaes cif e grafitot i tagot,znaes nikoj ne go roka bolje od str2 majkot
vo zrakot jako vo mrakot si zakopan vo takov pakos na rap samurai
treba da potsetam znaes koj me sledi najdobro
koj e najdobar vo FREESTYLE-ot go znaes deteto so ZATNAT NOS
,pa neli znaes se za ova,ne treba da zboram,
ljubomorata tera da serat deram
koga bolat zborovi sto topat celik
ognovi rimi ko streli
na krajot znaes za LEGIJA neliЕве го сеа комплетен и би требало да е точен ко ваков..
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Legijata - Faktor L Empty
ПишувањеПредмет: Re: Legijata - Faktor L   Legijata - Faktor L Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Legijata - Faktor L
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Лирики-
Отиди до: