SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 KoLuMnA za Religijata

Go down 
АвторПорака
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

KoLuMnA za Religijata Empty
ПишувањеПредмет: KoLuMnA za Religijata   KoLuMnA za Religijata Icon_minitimeВто Јун 24, 2008 4:46 am

Десетте заповеди на андергаунд Музиката и начинот на живот

1.Ти си Андергаунд човек и да немаш други врски освен андерграунд.
2.Не прави идоли од комерцијалните срања што вртат на МТV, оние што се на PINK,ниту од тие што ги даваат на Planet.
3.Не го изговарај со д`ткање името на UNDERGROUNDОТ ,ниту со полна уста јадење.
4.Шест дена рокај, мрдни ги од умот комшиите,и сите блиски, а седмиот посвети го на свирки.
5.Почитувај ги постарите бендови.
6.Убивај (комарци мрави муви и турбо фолкери)
7.Не кради туѓи траки.
8.Не лажи (освен кога мораш на пр. дека не си напушен а уствари си скроз)
9.Не посакувај ништо што е туѓо (освен она што ти се свиѓа)
10.Не прави прељуба кога се ебеш со металка, а го дркаш на памела андерсон.Овие 10 заповеди се составени во храмот на металот Хард Рок кај оризо во битола,и се донесени од следните богови:
Богот на металот, заедно со

своите колеги Алах,Богоројца,Исус Кристос, Светлечкиот петар,и Mr.Light Show Илија или такозвани СВЕТИ Илија,Буда,Шива,Зевс,и Директорот На Бардовци.Сите тие заедно се согласија дека андерграундот ќе мора да живее и се договорија повеќе никој да не го сере името на андерграундот се додека сонцето свети , месечината сјај,Те сакам бамуја знај андергаунд во срце, камен во бубрег,трава у фолија.
Кој ќе ги прекрши овие правила ќе биде казнет со законите и машините за мачење со најнова технологија и кинеско производство кои засега ги користат само во рајот.
За секоја прекршочна пријава, Оризот од битола ќе ве опомени со по еден розев картон.Доколку имате 3 опомени од оризот со розев картон, вие веќе сте емо, и ќе бидете подложени на тешки маки,и идите на суд.
А со секое лудо и откачено дело ќе добиете по еден црн картон од оризот кој ќе ви служи за упис во рајот или во пеколот после матурирањето на планетата земја и откако ќе го добиете алманахот во IN MEMORIAM (матурирале)
За сите оние кои претеруваат со емото, Идите кај Алах на антиЕмотивен третман.
За сите оние кои крадат туѓу траки, као да се нивни идите кај Буда да ве научи што е твое а што не.
За сите оние останати што ќе ги прекршат било какви правила
идите во рајот кај партијата на христијаните (прва црква,втор влез лево од кај клозетите до шанкот) и ќе бидете ставени на тешки маки, секој ден да го чистите вецето додека не го исчистите и вашиот грев.

И за сите заинтересирани за тоа каде да го поминат летниот одмор еве една специјална понуда.

Директорот на бардовци (адреналински шок) , во склоп со Христос, Алах буда и останатата компанија ви организира незаборавно патување низ рајот пеколот и понатаму.
Низ рајот ќе бидете запознати со сета природа што ја има таму,ќе имате можност да дегустирате марихуана одгледана во рајски водопади, а воедно ќе можете да мирисате цвеќина од кои ќе се надувате до гз.
Во пеколот ќе бидете пречекани од сексипилни вампирки,кои ќе ви ја соблечат вашата кожна јакна, ќе ви го испушат по еднаш и можете да се приклучите на забавата на која ќе настапуваат верувале или не, Metallica/Therion/Nuclear Assault/ a предгрупа ќе бидат Исус и неговите другарчиња кои ќе го расположат женскиот дел од публиката со нежни христијански баладички за да им покаже колку тој ги сака сите чеда божји.
После тоа забавата продолжва со горе споменатите бендови, а за крај ќе погледнете мало шоу од страна на најдобрите вампирки во пеколот.
После тоа идите со буда у продавница за будилници и го вежбате бизнисот едно 2 месеци и се усовршувате до перфекција што мислите дека можете сите веро маркети да ги контролирате.
После тоа одите на бесплатни часови кај Алах,а воедно добивате по една електрична гитара од галичките.Известување.
Голема наградна игра за сите христијанчина
Со секоја купена свеќа, станувате дел од наградната игра
Рај и Пекол. Погледнете под фитиљот на свеќата,и пронајдете го кодот. доколку е впишан под фитиљот на свеќата, испратете го на било кој небесен оператор 666 или 777.
Исто така, доколку имате недобитна (недогорена свеќа)
испратете 50 недогорени свеќи на адреса
Дојди Еби замини и ич не плати број 69 локал/се налокал
и бидете дел од големото извелекување на недогорени свеќи.
Главна награда- Harley Davidson и добра пичка на задно седиште


Голема наградна игра за сите муслиманчиња

Со секој направен сунет станувате дел од наградна игра Рај И Пекол
Погледнете под вашето куре пред оџата да го напраи сунет,и пронајдетете го кодот и испратете го на еден од двата небесни оператори- 666 или 777
Доколку имате недобитно (не пресечено куре) испратете 50 не-сунетисани пениси на адреса
Алах дал Ахал зел турам му го цел број 2 локал/не пие алкохол
и бидете дел од големото извлекување на Летечко килимче плетено од баба ми, со добра цура на задниот дел.


2 del

Кокошкино ЛудилоМожеби сите сте слушнале за таканаречената состојба во седечка позиција ЛУДИЛО.Е арно ама американциве ни драпаат јајца па направија ремикс во Кокошкино Лудило.
Сигурно се прашувате што е тоа?
Ни јас незнам точно како е , само знам дека коа ќе пробаш да го инсталираш во било кој Кокошсистем, прво ги брише сите пердуви од кокошката, ги форматира јајцата, а кај петлите го менува гласот, од познатото Кукуригуууу, во Муууууууу.Арно ама на македонците знајте како што се им иде од рака така им тргна и во овој бизнис па успеаа да направат Антивирусна Програма за кокошките, која сеуште не е пуштена во промет се испробува на врапчиња, па ви препорачуваме доколку чувате кокошки рачно да го избришите вирусот во оделот
C://Levo_Krilo/Utroba/Jajca_na_Nedelata/1_jajce/DELETE

Ова е најлесниот начин како да се заштитите од овој вирус а и вашите мили галеничиња- кокошки.

Вести од кокошарникот

Оддел Петли
Репортер- Јас

Од кокошарникот лично ве известуваме дека некоја чудна болест почна да ги фаќа петлите наречена ТурбоФолкосифилис, од која петлите почнуваат да пеат песни од типот- Где си моја Лјубави, Зашто су ти косе побелеле друже, Пијем на екс, и Лепи громе мој.
За оваа невкусна појава се сомнева дека се одговорни некои познати фаци кои ќе останат во анонимност засега. истата болест беше пренесена на луѓето а сега ја гледаме во мутирана форма, инсталирана кај петлите.

Заштита и превенција

Доколку забележите дека вашиот петел веќе не ве разбудува со обичното Ace of Spades, или Fear of Daaaark, Fear of dark, тогаш ви преостанува да го направите ова:
C://Levo_Krilo/Glasovni_Drajveri/Uninstal
За потоа да направите инвезрија на D://Jajcata_na_petelot/Winnamp.exe/Instal
Важно: На прашањето - Do you want to restart system now? да одговорите со No,I just wanna Rock,за воедно да можете да ја поддесите Плеј-Листата на вашиот петел....
Среќно........
Македонска Телефонијадааа

Нафиксана телефонија

Исклучен заради неплатени сметки
Сеуште користиш телефон со бројчаник на вртење
Баба ти вика силно кога збори со некој од подалеку
Цело мало разбира дека ти звони телефонот
Се имаш зезано барем на сите комшии во малото
Почнуваш разговор со : ДА?
Завршуваш разговор со карање,викање, пцовки и силно треснување на слушалица.
Секогаш коа ќе кренеш, не е за тебе, а воедно тој што го бараат баш пред малку заминал на голема нужда.
Кога ќе дојде сметката за телефон поголема е од таа за струја.


Мобилна Телефонија

Твојот мобилен е најнов модел,а штом излезе понов го продаваш со цел да бидеш во мода.
На рингтон имаш “НАЈВЕЧИ ХИТОВИ”
Секогаш имаш кредит само за "титкање"
Доколку не ти врати некој кога му титкаш,значи ти е лут или скаран
Во именикот имаш барем 20 броеви запишани како НЕПОЗНАТ и имаш намера да дознаеш кој е
Во твојот именик имаш околу 300 броеви , од кои важни ти се само 5
Кога одиш по улица мобилниот мора да ти е во рака, или да пуштиш највечи Ју-Хитови
Не можеш ни да испиеш кафе а да не го ставиш мобилниот на маса
Мобилниот ти е постојано при рака
На секое титкање одговараш во рок од 10 секунди (можеш и да напредуваш)
Кога планираш да се јавиш титкаш 3-4 пати за да ти се јават.
Ставаш кредит од 100 денари -редовно
Секој туѓ телефон мора да го провериш со изговор- Да видам што слики имаш
На позадина имаш гола женска а во твојот фолдер со слики имаш екстра Плеј-бој галерија.
Твоите видео клипови се со еротска содржина
Секогаш продаваш/купуваш/менуваш телефон
Недостапен си единствено кога НЕМАШ ТЕЛЕФОН
Ги чуваш СМС пораките со пријатна содржина испратени од лани
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D

Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
KoLuMnA za Religijata Left_bar_bleue4/4KoLuMnA za Religijata Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
KoLuMnA za Religijata Empty
ПишувањеПредмет: Re: KoLuMnA za Religijata   KoLuMnA za Religijata Icon_minitimeВто Јун 24, 2008 12:13 pm

hahaha lud si tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

KoLuMnA za Religijata Empty
ПишувањеПредмет: Re: KoLuMnA za Religijata   KoLuMnA za Religijata Icon_minitimeСре Јун 25, 2008 1:32 pm

dobro ti e ova za mobinite cista realnost lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

KoLuMnA za Religijata Empty
ПишувањеПредмет: Re: KoLuMnA za Religijata   KoLuMnA za Religijata Icon_minitimeЧет Јун 26, 2008 8:56 pm

sepak religijata na orizot ima epten malku podanici lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
Sponsored content
KoLuMnA za Religijata Empty
ПишувањеПредмет: Re: KoLuMnA za Religijata   KoLuMnA za Religijata Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
KoLuMnA za Religijata
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: РАЗНО :: РАЗНО-
Отиди до: