SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Dzaksy Naksy Baby-Rapus

Go down 
АвторПорака
Pizzicato
Рапуш
Pizzicato

Број на мислења : 39
Join date : 2008-03-17
Age : 26
Местолокација : DOMA

Dzaksy Naksy Baby-Rapus Empty
ПишувањеПредмет: Dzaksy Naksy Baby-Rapus   Dzaksy Naksy Baby-Rapus Icon_minitimeСаб Мај 31, 2008 3:34 am

Аа рапуш
Браво, браво сине гледам стана рапериште
а до вчера во школо беше тешко кремчиште
мене ли ке ми казеш за рап историјата
кога јас на себе ја носам тежината
сум поминал низ многу срања и низ тешки времиња
се секавам кога бевме во градов малкумина
ми се смееа што носам широко
правев демо тогаш немаше студио
колку за информација рокам од 91ва
против сите од 95-та
а вас кој ве ебе
датумите не се важни
важна е љубовта кон рапот што ја имам
и вистината која ја кажувам
иако вас понекогаш ве боли
но тоа е тоа кажаното си стои
и зборот е цврст можеш да провериш персонално
со колку кристал рими сечам моментално

Pх2
сакате да бидете најдобри
аа рапуш
вие сте вистински рапери
аа рапуш
крадете од мене стихови
аа рапуш
фантазирате да бидете познати
аа рапуш

2.
не барам конфликт а ни од тебе почит
само немој да сереш ако немаш мотив
напагам стиркно квази рапери
ако почнеш да сереш
паметно би ти било газот да го кренеш
на мои концерти кој кур си дошол ако само климаш
од такви луге поддршка не ни сакам да имам
имаш рап бенд а страшен си
и сите твои теми и песни се позајмени
од моите луге или од мене не е важно
тоа што ти го претставуваш е ебено лажно
сакаш хит да имаш твои песни да рокаат
лугето во клубови на твои срања да скокаат
еби се егоисто ти си апсолутна нула
за рап ти треба алхемиска формула
па и да имаш твоја продукција пак е џабе
што имаш добар ритам кога звучиш срање

Pх2

3.
кај тебе у маало наши песни слушаат
зошто овие емоции можат да ги почуствуваат
а не гомнари курчење со лоши текстови
чекај, чекај да дојдат до борба допрва предстои
Малограѓански муабети серете љубоморите
идам сам против 100 MC-ња што ќе сторите
не сум вид на човек што виси кај некој дома на постер
јас сум тип на човек што ти фрла молотов коктел
на цела твоја идеологија реш печена
од секоја рима од мене изречена
можам да те предвидам за што ке казеш следно
почни да размислуваш ко човек моронче малолетно
најмалиот од Легијата може да ве здроби
затоа продолжи да правиш тонски проби
студиото што ти го купиле да имаш занимација
да бидеш славен и познат ти е фантазија
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/pizzicato14
CrnaBtHronika
moderator
CrnaBtHronika

Број на мислења : 62
Join date : 2008-03-14
Age : 30
Местолокација : Karposh (Bitola)

Dzaksy Naksy Baby-Rapus Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dzaksy Naksy Baby-Rapus   Dzaksy Naksy Baby-Rapus Icon_minitimeЧет Јун 05, 2008 7:34 pm

eee... Senka - DNS ; Pesocen casovnik - Legijata i Rapus mi bea najslusani pesni na vremeto Smile

_________________
Jas ne ja odbrav ovaa igra.

Igrata me odbra mene!


CRNA BT HRONIKA
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Dzaksy Naksy Baby-Rapus Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dzaksy Naksy Baby-Rapus   Dzaksy Naksy Baby-Rapus Icon_minitimeПет Јун 06, 2008 10:54 am

vo vremeto na rapush ne beshe Dzaksy Naksy Baby...tuku dzaka nakot
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Pizzicato
Рапуш
Pizzicato

Број на мислења : 39
Join date : 2008-03-17
Age : 26
Местолокација : DOMA

Dzaksy Naksy Baby-Rapus Empty
ПишувањеПредмет: ..   Dzaksy Naksy Baby-Rapus Icon_minitimeЧет Јун 12, 2008 11:31 am

ok de vazno za ist coek se raboti... Very Happy pozz
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/pizzicato14
nenad(cakar)Број на мислења : 15
Join date : 2008-05-31

Dzaksy Naksy Baby-Rapus Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dzaksy Naksy Baby-Rapus   Dzaksy Naksy Baby-Rapus Icon_minitimeЧет Јун 12, 2008 10:06 pm

abe pizii... zakon e pesnata kokal porano sum a sokrsuel od slusanje Very Happy:D:D:D:D
pozdrav od
NeGoTiNo GrAdA
Вратете се на почетокот Go down
Pizzicato
Рапуш
Pizzicato

Број на мислења : 39
Join date : 2008-03-17
Age : 26
Местолокација : DOMA

Dzaksy Naksy Baby-Rapus Empty
ПишувањеПредмет: :d   Dzaksy Naksy Baby-Rapus Icon_minitimeСаб Јун 14, 2008 1:13 pm

ti porano si ja otepuval od slusnaje.....jas uste ja otepuvam..dobra traka pozz
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/pizzicato14
KyanightБрој на мислења : 12
Join date : 2008-05-18
Age : 31

Dzaksy Naksy Baby-Rapus Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dzaksy Naksy Baby-Rapus   Dzaksy Naksy Baby-Rapus Icon_minitimeСаб Јун 14, 2008 3:49 pm

Pizzicato напиша:
Аа рапуш
Браво, браво сине гледам стана рапериште
а до вчера во школо беше тешко кремчиште
мене ли ке ми кажеш за рап историјата
кога јас на себе ја носам тежината
сум поминал низ многу срања и низ тешки времиња
се секавам кога бевме во градов малкумина
ми се смееа што носам широко
правев демо тогаш немаше студио
колку за информација рокам од 91ва
против сите од 95-та
а вас кој ве ебе
датумите не се важни
важна е љубовта кон рапот што ја имам
и вистината која ја кажувам
иако вас понекогаш ве боли
но тоа е тоа кажаното си стои
и зборот е цврст можеш да провериш персонално
со колку ФРИСТАЈЛ рими сечам моментално

Pх2
сакате да бидете најдобри
аа рапуш
вие сте вистински рапери
аа рапуш
крадете од мене стихови
аа рапуш
фантазирате да бидете познати
аа рапуш

2.
не барам конфликт а ни од тебе почит
само немој да сереш ако немаш мотив
напагам стиркно квази рапери
ако почнеш да сереш
паметно би ти било газот да го кренеш
на мои концерти кој кур си дошол ако само климаш
од такви луге поддршка не ни сакам да имам
имаш рап бенд а страшен си
и сите твои теми и песни се позајмени
од моите луге или од мене не е важно
тоа што ти го претставуваш е ебено лажно
сакаш хит да имаш твои песни да рокаат
лугето во клубови на твои срања да скокаат
еби се егоисто ти си апсолутна нула
за рап ти треба алхемиска формула
па и да имаш твоја продукција пак е џабе
што имаш добар ритам кога звучиш срање

Pх2

3.
кај тебе у маало наши песни слушаат
зошто овие емоции можат да ги почуствуваат
а не гомнари курчење со лоши текстови
чекај, чекај НАЈДОБРОТО допрва предстои
Малограѓански муабети серете љубоморите
идам сам против 100 MC-ња што ќе сторите
не сум вид на човек што виси кај некој дома на постер
јас сум тип на човек што ти фрла молотов коктел
на цела твоја идеологија реш печена
од секоја рима од мене изВЛЕчена
можам да те предвидам се што ке казеш следно
почни да размислуваш ко човек моронче малолетно
најмалиот од Легијата може да ве здроби
затоа продолжи да правиш тонски проби
во студиото што ти го купиле да имаш занимација
да бидеш славен и познат ти е фантазија


мала корекција, ако не се лажам, вака е...Позд.
Вратете се на почетокот Go down
Pizzicato
Рапуш
Pizzicato

Број на мислења : 39
Join date : 2008-03-17
Age : 26
Местолокација : DOMA

Dzaksy Naksy Baby-Rapus Empty
ПишувањеПредмет: ..   Dzaksy Naksy Baby-Rapus Icon_minitimeСре Јун 18, 2008 1:44 am

hehe..Very Happy pozz
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/pizzicato14
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Dzaksy Naksy Baby-Rapus Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dzaksy Naksy Baby-Rapus   Dzaksy Naksy Baby-Rapus Icon_minitimeНед Јун 22, 2008 11:39 am

Kyanight напиша:
Pizzicato напиша:
Аа рапуш
Браво, браво сине гледам стана рапериште
а до вчера во школо беше тешко кремчиште
мене ли ке ми кажеш за рап историјата
кога јас на себе ја носам тежината
сум поминал низ многу срања и низ тешки времиња
се секавам кога бевме во градов малкумина
ми се смееа што носам широко
правев демо тогаш немаше студио
колку за информација рокам од 91ва
против сите од 95-та
а вас кој ве ебе
датумите не се важни
важна е љубовта кон рапот што ја имам
и вистината која ја кажувам
иако вас понекогаш ве боли
но тоа е тоа кажаното си стои
и зборот е цврст можеш да провериш персонално
со колку ФРИСТАЈЛ рими сечам моментално

Pх2
сакате да бидете најдобри
аа рапуш
вие сте вистински рапери
аа рапуш
крадете од мене стихови
аа рапуш
фантазирате да бидете познати
аа рапуш

2.
не барам конфликт а ни од тебе почит
само немој да сереш ако немаш мотив
напагам стиркно квази рапери
ако почнеш да сереш
паметно би ти било газот да го кренеш
на мои концерти кој кур си дошол ако само климаш
од такви луге поддршка не ни сакам да имам
имаш рап бенд а страшен си
и сите твои теми и песни се позајмени
од моите луге или од мене не е важно
тоа што ти го претставуваш е ебено лажно
сакаш хит да имаш твои песни да рокаат
лугето во клубови на твои срања да скокаат
еби се егоисто ти си апсолутна нула
за рап ти треба алхемиска формула
па и да имаш твоја продукција пак е џабе
што имаш добар ритам кога звучиш срање

Pх2

3.
кај тебе у маало наши песни слушаат
зошто овие емоции можат да ги почуствуваат
а не гомнари курчење со лоши текстови
чекај, чекај НАЈДОБРОТО допрва предстои
Малограѓански муабети серете љубоморите
идам сам против 100 MC-ња што ќе сторите
не сум вид на човек што виси кај некој дома на постер
јас сум тип на човек што ти фрла молотов коктел
на цела твоја идеологија реш печена
од секоја рима од мене изВЛЕчена
можам да те предвидам се што ке казеш следно
почни да размислуваш ко човек моронче малолетно
најмалиот од Легијата може да ве здроби
затоа продолжи да правиш тонски проби
во студиото што ти го купиле да имаш занимација
да бидеш славен и познат ти е фантазија


мала корекција, ако не се лажам, вака е...Позд.

ne ne se lazish ima i uste za koregiranje ali nema veza...vazno site ja znaeme trakata stara e epten...
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
БАНО
moderator
БАНО

Број на мислења : 220
Join date : 2008-03-14
Age : 110
Местолокација : Arnaut Maala

Dzaksy Naksy Baby-Rapus Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dzaksy Naksy Baby-Rapus   Dzaksy Naksy Baby-Rapus Icon_minitimeПет Aвг 22, 2008 4:33 am

Kako ne ti bese maka da go napisis?
Mene bi mi bilo maka da go kopiram i da go pastiram Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
www.myspace.com/evilllb
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/evilllb
Sponsored content
Dzaksy Naksy Baby-Rapus Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dzaksy Naksy Baby-Rapus   Dzaksy Naksy Baby-Rapus Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Dzaksy Naksy Baby-Rapus
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Лирики-
Отиди до: