SIV DOM MAK-РАП Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :)

Go down 
3 posters
АвторПорака
SOLDIER




Број на мислења : 3
Join date : 2008-05-29

Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :) Empty
ПишувањеПредмет: Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :)   Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :) Icon_minitimeЧет Мај 29, 2008 11:16 pm

...U4am od greskite u4am od zivotot nemam poim da gubam poveke dosta e dosta iako fakt e deka ziveam tamu dole i vo sreka i vo nesreka ne otstapuvam moram da bidam spremen i vo najloso preku iskren tekst se opisuvam...pisuvam stara navika pred da zaspiam vo 4ad vo umot seuste se vrtat spomeni seuste nisto ne e smeneto nema promeni baram nesto podobro ne baram mnogu a malku dobivam sesto sakam e srekata da mi se nasmevne i mene neli red e?barem malku nasmevka da me vidat site deka i jas sum sreken kako i site kako site luge deca no sepak razlicen od drugite vo nokta gledam se e temno sivo e oblacite gi pokrivaat svezdite i povtorno sam osamen navle4en na poroci trokiram sranja preminuvam na ulica isti gomna jadam sekoj den sekoj bozji den dzvakam problemi a niz nokite se to4at solzi srceto uste 4uka.....ZASEGA IMAM NAPISANO NESTO OVA E SAMO DEL4E...PRO4ITAJTE RESPEKT...FALA Exclamation
Exclamation
Вратете се на почетокот Go down
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)


Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 35
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :)   Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :) Icon_minitimeСаб Мај 31, 2008 2:26 am

Dobra e tematikata a i smislata ,sepak gledaj da go balansiras textot dobro na ritamot, oti vaka ne e nekako sreden
i vezbaaj uste stil na izrazuvanjee za podobro da mu gi dolovis na slusatelot stvarite koj ti sakas da gi iznesis..kapiras?
pozz.
Вратете се на почетокот Go down
psensor

psensor


Број на мислења : 1
Join date : 2010-05-31

Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :)   Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :) Icon_minitimeПон Мај 31, 2010 7:43 pm

Radva
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :)   Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :) Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Soldier-Crno Bel Svet...samo del4e od pesnata sto ja pisuvam i so vreme ke ja snimam.. :)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Slatkaristika-Samo Ostaj Me Da Pisuvam
» Soldier-Slusni me
» URbaN SkilLZ - Nash Svet [Txt + Traka]

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Лирики-
Отиди до: