SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 AGO-Sonuvam

Go down 
АвторПорака
Pizzicato
Рапуш
Pizzicato

Број на мислења : 39
Join date : 2008-03-17
Age : 26
Местолокација : DOMA

AGO-Sonuvam Empty
ПишувањеПредмет: AGO-Sonuvam   AGO-Sonuvam Icon_minitimeВто Мај 20, 2008 3:20 pm

АГО - Сонувам (1997)

Идеме пак, темен како мрак ладен како зима
во рап индустријата неверници има
многу да ги ебам ѕвоната ѕвонат
мислите мои во длабочини тонат
како јас гневот да го чувам
и како со ветрот заедно да дувам
едноставно некој не ја сваќа суштината
зборот мој се крие во вистината
очиве се склопуваат, ангелите ме чуваат
доаѓам со ветровите кои се посилно дуваат
и сакам да сум градник, паричка на бадник
среќа на несреќен јадник
а на сите поглупи раперишта, педерлана
еееееееееј, не си играјте со Темната Страна
во рапот цела деценија
и зборовите мои сеуште не се сменија
жарта во пеколот згаснува, лутинава нараснува
доаѓам како звукот кој .. закаснува
во оваа ???ме нема??? строфа
ве уривам со ебенава катастрофа
фрлам пропаѓате во темна јама
со насолзени очи сега трчате кај мама
и пак во темнината потонувам
јас повторно.... Сонувааамм..

Сонувааааааааааааааааааааааааааааааамм
јас сонувам, сонуваааааааам...
пак сонувам, соооонууууувааааааам...
јас сонувам, сонууууувааааааааамммм...
Сооооннууууууввааааааммммм...
Соооооооннуууууувваааааааааммммм...

Сонувам и знам дека на крајот останувам сам
со женски млади од гаќи ми се вади
да умрам желба ми е меѓу обилни женски гради
а вие кремчуги што одите на прсти
тупаниците ќе бидат за вас секогаш цврсти
зошто сакате со мене да се давите
со мене да се справите, кажете сега што ќе правите
Па аго сон е.. нееее јас сум брод кој тоне
рап изцелител музички ал капоне
ебен е ________________________________
како струја која тече низ далековод
небото станува темно сино
зошто нема ништо подобро од секс, рап и добро вино
а ти лижи муда, за кучкана луда
доаѓам на вас како електрична баракуда
пази сега, звукот бега, има жега
чекорам над тебе а шупчето ти се стега
ебени пеша се прават главни се да решат
зошто неможат да признаат кога грешат
но кој нив ги ебе
зошто педерите мислат само за себе
злото светот го прогонува
разбудете се реалноста ја

Сонувам!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/pizzicato14
Pizzicato
Рапуш
Pizzicato

Број на мислења : 39
Join date : 2008-03-17
Age : 26
Местолокација : DOMA

AGO-Sonuvam Empty
ПишувањеПредмет: ???   AGO-Sonuvam Icon_minitimeВто Мај 20, 2008 3:42 pm

Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/pizzicato14
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

AGO-Sonuvam Empty
ПишувањеПредмет: Re: AGO-Sonuvam   AGO-Sonuvam Icon_minitimeВто Мај 20, 2008 3:46 pm

ok ja znaeme pesnata:D:D:D:D
stara pesna e site ja imame po doma:D
stavajte nesto po novi traki...sto nikoj gi nema...
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Pizzicato
Рапуш
Pizzicato

Број на мислења : 39
Join date : 2008-03-17
Age : 26
Местолокација : DOMA

AGO-Sonuvam Empty
ПишувањеПредмет: :D   AGO-Sonuvam Icon_minitimeВто Мај 20, 2008 3:50 pm

ok ok
pozz Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/pizzicato14
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

AGO-Sonuvam Empty
ПишувањеПредмет: Re: AGO-Sonuvam   AGO-Sonuvam Icon_minitimeВто Мај 20, 2008 3:56 pm

Wink
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
BaTTle_GiRl

BaTTle_GiRl

Број на мислења : 23
Join date : 2008-05-03
Age : 28
Местолокација : daleku nekade

AGO-Sonuvam Empty
ПишувањеПредмет: Re: AGO-Sonuvam   AGO-Sonuvam Icon_minitimeВто Мај 20, 2008 7:45 pm

dime_sivdom напиша:
ok ja znaeme pesnata:D:D:D:D
stara pesna e site ja imame po doma:D
stavajte nesto po novi traki...sto nikoj gi nema...
ne site jas ja nemav:)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.rap-pine-pam.piczo.com
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

AGO-Sonuvam Empty
ПишувањеПредмет: Re: AGO-Sonuvam   AGO-Sonuvam Icon_minitimeСре Мај 21, 2008 1:28 am

kako be ja nemashe???ok ne znaev deka ima isklucoci...znam samo deka pesnata e stara a tekstot e dobar zboruvav za linkot za download sto e kako prvo ne mu e tuka mestoto vo ovaa tema i kako vtoro da se odi kon toa da se satvaat novi traki za download...poso lugeto sto slushaat mak rap sigurno ja imaat ovaa pesna...to mi beshe muabetot ali ok ako nekoj ja nema kako vo slucajot togash ne se bunam:D
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Sponsored content
AGO-Sonuvam Empty
ПишувањеПредмет: Re: AGO-Sonuvam   AGO-Sonuvam Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
AGO-Sonuvam
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Лирики-
Отиди до: