SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???   Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Icon_minitimeПон Aвг 18, 2008 11:26 pm

Yeah, и најлошо е што не ги видовSad
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D

Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Left_bar_bleue4/4Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???   Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Icon_minitimeВто Aвг 19, 2008 4:34 pm

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 CE7im9476905-02
ете еден пример како јас се облеквам..Иначе фоткава е од Фонетика..
btw ова не е фалење (да си кажам пред време Smile )...


Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 R8bSf4273834-02
ете уште еден пример

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 WTtLkp631643-02

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 S9LOqM949855-02
Генг-Лејди

Ако најдам од други раперки ке стам..
Вратете се на почетокот Go down
sleepy
moderator
sleepy

Број на мислења : 183
Join date : 2008-03-12
Age : 28

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???   Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Icon_minitimeВто Aвг 19, 2008 9:31 pm

BaTTle_GiRl напиша:
SleePy specijalno za tebe ... ete gi trgnav
OCIGLEDNO E DEKA TI SMETAM USTE OD POCETOK SE NESTO PROTIV MENE

И не ги имитирам машките ... туку си се облакам мене како ми е кеф и како си сакам... Пријатно ми е во дрес.. било маски кај го пишува тоа... Абе облеката најмалку е важна што се толку расправате околу тоа lol!

поласкана сум afro afro afro afro afro afro afro afro
незнам како не го видоф то со големи букви шо било напишано.. cyclops cyclops cyclops cyclops зато ке си го променам и јас мислењето..не ми сметаш а за то колку не е важна се гледа 4 страни со постови..

_________________
AnD th3 raiN wiLL kiLL uS aLL...


Последната промена е направена од sleepy на Сре Aвг 20, 2008 3:41 am. Мислењето е променето 2 пати. (Reason for editing : нечитам убо..ми загинаја наочарите)
Вратете се на почетокот Go down
sleepy
moderator
sleepy

Број на мислења : 183
Join date : 2008-03-12
Age : 28

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???   Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Icon_minitimeВто Aвг 19, 2008 9:41 pm

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 KAT2-A
mene poke mi se sfiga vakof stil.. pozerski e ????

_________________
AnD th3 raiN wiLL kiLL uS aLL...
Вратете се на почетокот Go down
ifan4e_baby
VIP
ifan4e_baby

Број на мислења : 72
Join date : 2008-03-11
Age : 29

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???   Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Icon_minitimeСре Aвг 20, 2008 2:27 am

МмМММмммммм многу ми се бендисва мене овај стил ... многу CooL .. многу сакам ваков и јас .. мислам иако сум кремка сакам вака да си се облечам некогаш ..многу е јако со сукња и можи и патичиња некои така широчки .. мм да да .. алал нека ти е за сликата шо ја најде..Smile))))). позз I love you I love you Very Happy Very Happy Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/ifan4ebaby
Machor
Рап гуштер
Machor

Број на мислења : 105
Join date : 2008-03-13

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???   Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Icon_minitimeСре Aвг 20, 2008 3:17 am

Gang Man[Freedom Figters] напиша:
as obi4no zenskite gi sakam goli!!!! lol! lol! lol!

Зошто се расправате? Ко Генгот е во право на крај.. Smile
Позз Wink
Вратете се на почетокот Go down
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???   Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Icon_minitimeСре Aвг 20, 2008 3:51 am

Мн ти е јака LADY D последната сликаSmile добар стајлинг

Ние во фамилијата сите си имаме андерграунд стил,сеа ќе поставам дел од него да видите.

Стилот на баба ми

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 10832088od1


Коа имав долга коса поеќе блекерски се носев....

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Poqkbb26822602uj9

За на погреби,свадби и други свечености од типот на Емоционални Изливи од плачење/радост/и слично..ова е стилот

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Ss9ejo81033002mo1


Иначе ако сте андерграунд, и сакате да се вртат по вас андерграунд женски ви треба и андерграунд кола. како мојата.

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Eakaer23958802yo8


Последната промена е направена од Adrenalin666 на Саб Јан 31, 2009 7:53 am. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???   Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Icon_minitimeСре Aвг 20, 2008 12:39 pm

lol! lol! lol! lol! se e super a posebno babati i taa "За на погреби,свадби и други свечености од типот на Емоционални Изливи од плачење/радост/и слично..ова е стилот" najzakon se... lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
ifan4e_baby
VIP
ifan4e_baby

Број на мислења : 72
Join date : 2008-03-11
Age : 29

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???   Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Icon_minitimeСре Aвг 20, 2008 1:31 pm

абе мене сепак ми се бендисва стилот на sleepy шо го пушти .. многу најпојке ми се бендиса .. pozz I love you I love you Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/ifan4ebaby
sleepy
moderator
sleepy

Број на мислења : 183
Join date : 2008-03-12
Age : 28

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???   Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Icon_minitimeСре Aвг 20, 2008 3:01 pm

ifan4e_baby напиша:
абе мене сепак ми се бендисва стилот на sleepy шо го пушти .. многу најпојке ми се бендиса .. pozz I love you I love you Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
lalallala:D za primer e stilot be,.nemam videno neshto vakfo na chupe..

_________________
AnD th3 raiN wiLL kiLL uS aLL...
Вратете се на почетокот Go down
ifan4e_baby
VIP
ifan4e_baby

Број на мислења : 72
Join date : 2008-03-11
Age : 29

Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???   Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Icon_minitimeСре Aвг 20, 2008 3:04 pm

мммммммммммм епа ќе видиш наскоро .. Ако ме видиш .. хехехехХеххехехех ... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/ifan4ebaby
Sponsored content
Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???   Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite??? - Page 3 Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Dali zenskite pripadnicki na Hip-Hop kulturata treba da se pridrzuvaat kon Street Fashion standardite???
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: HIP HOP Culture :: Street Fashion-
Отиди до: