SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 UNDERGORUND BROTHERS... under.b.

Go down 
АвторПорака
BaTTle_GiRl

BaTTle_GiRl

Број на мислења : 23
Join date : 2008-05-03
Age : 28
Местолокација : daleku nekade

UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Empty
ПишувањеПредмет: UNDERGORUND BROTHERS... under.b.   UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Icon_minitimeСаб Мај 03, 2008 10:53 pm

Under.B. скратено од Underground Brothers е екипа формирана од (а и ден денес
ја сочинуваат) Алексов Дејан aka Спинин и Дачевски Сашко ака СДФ.
Групата е формирана на почетокот на лето 2005, до крајот на летото е снимано и
првото демо насловено како Тема преку глава, продолжуваат активно со работа
имаат снимано траки во неколку студиа во Скопје... Првата песна во студио е
насловена Градчето на UNDER.B.. и е снимана во Арена рец. инаку имаат
снимано во студио Реалити, а денес успешно соработуваат и снимаат
кај Скит во Скитара рец.
Имаат настапувано во нокните локали по Пробиштип, во Кочани...
Остануваат активно да работат и денес со надеж дека еден ден ќе наснимаат својот
албум во студио со што ќе ја заокружат досегашната работа.

Респект за дечките Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.rap-pine-pam.piczo.com
Spinin
Рапуш
Spinin

Број на мислења : 75
Join date : 2008-03-14

UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Empty
ПишувањеПредмет: Re: UNDERGORUND BROTHERS... under.b.   UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 7:09 pm

ne ne znaat lugjeto mnogu Smile
ina4e eve traki tuka od nas.... hoping for some comm Smile
www.myspace.com/undergroundbrothers

by the way.... dobi li digitalka na igrata?
Вратете се на почетокот Go down
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Empty
ПишувањеПредмет: Re: UNDERGORUND BROTHERS... under.b.   UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 11:37 pm

forumot e eden vid na promo pa zato kje ve zapoznat i tie 6to ne ve znaat po4it under.b.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)

Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 31
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Empty
ПишувањеПредмет: Re: UNDERGORUND BROTHERS... under.b.   UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Icon_minitimeВто Мај 06, 2008 1:38 am

i od mene po4it..celosna podrska samo napred decki...Spinin pozz do sashee:)

_________________
ULICATA E SHKOLA TAA ZNAENJE TI PREDAVA
TE PRAVI CVRST SO SREDEN PRST TE KREVA OD BEDAVA !!![b]

WWW.MYSPACE.COM/KAZNENOPOPRAVNAUSTANOVA
WWW.MYSPACE.COM/SIVDOMBITOLA
Вратете се на почетокот Go down
Gang Man[Freedom Figters]
Рап Шутрак
Gang Man[Freedom Figters]

Број на мислења : 189
Join date : 2008-03-14
Age : 29
Местолокација : Bitola (Arnaut Maale) Oblasta

UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Empty
ПишувањеПредмет: Re: UNDERGORUND BROTHERS... under.b.   UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Icon_minitimeВто Мај 06, 2008 1:39 am

Samo Napred!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/freedomfightersgangmanmadboy
BaTTle_GiRl

BaTTle_GiRl

Број на мислења : 23
Join date : 2008-05-03
Age : 28
Местолокација : daleku nekade

UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Empty
ПишувањеПредмет: Re: UNDERGORUND BROTHERS... under.b.   UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Icon_minitimeВто Мај 06, 2008 10:59 pm

Juve-W.H.F. напиша:
forumot e eden vid na promo pa zato kje ve zapoznat i tie 6to ne ve znaat po4it under.b.
ubavo kazano treba da se znae koj se UNDER.B
btw: za 2 ne dobiv ke se ubijam ne me ni potsetuvaj samo za 2 No
Вратете се на почетокот Go down
http://www.rap-pine-pam.piczo.com
CrnaBtHronika
moderator
CrnaBtHronika

Број на мислења : 62
Join date : 2008-03-14
Age : 30
Местолокација : Karposh (Bitola)

UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Empty
ПишувањеПредмет: Re: UNDERGORUND BROTHERS... under.b.   UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Icon_minitimeПон Јун 02, 2008 3:51 pm

Spinin напиша:
ne ne znaat lugjeto mnogu Smile
ina4e eve traki tuka od nas.... hoping for some comm Smile
www.myspace.com/undergroundbrothers
slusnav vasi traki i mi se bendisaa...dobra stil, dobar tekst i instrumental...pocit do vas ..samo napred..

_________________
Jas ne ja odbrav ovaa igra.

Igrata me odbra mene!


CRNA BT HRONIKA
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Empty
ПишувањеПредмет: Re: UNDERGORUND BROTHERS... under.b.   UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Icon_minitimeПон Јун 02, 2008 8:45 pm

Samo napred!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
curinov@yahoo.com

curinov@yahoo.com

Број на мислења : 16
Join date : 2008-06-30
Age : 37
Местолокација : VeleSS

UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Empty
ПишувањеПредмет: Re: UNDERGORUND BROTHERS... under.b.   UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Icon_minitimeПон Јун 30, 2008 6:51 pm

prvpat slusam za ekipava...
slusnav i me bendisa
cekor vo senkata - zakon, bravo, ne se samo standardni rimi nafrlani tuku taka...postuem
dali vredi - iskrena rabota, postuem
poveke od zbor - matricata ne ja bendisav, ama tekstot mi se sfiga, isto i recitalot na site pesni e dobar, se osekaat emocii, ne e vestacki izrecitirano...postuem isto taka:)
samo taka cepajte
peace
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Empty
ПишувањеПредмет: Re: UNDERGORUND BROTHERS... under.b.   UNDERGORUND BROTHERS... under.b. Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
UNDERGORUND BROTHERS... under.b.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Македонски Рап-
Отиди до: