SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Misterii

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Misterii   Misterii Icon_minitimeПон Апр 21, 2008 11:58 pm

ovde mozime da si porazgovarame za temi nadvor od rapot na primer za misterii kako sto se NLO,duhovi,vonzemjani...i slichni stvari...dali veruvate i sto mislite okolu toa...dali ste pesimisti po ova prashanje....?

Pozz
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeВто Апр 22, 2008 12:07 am

ej epten jaka tema muce interesna e v kraj vervam vo NLO i takvi stvari,ama ko kje imam ne6to pokonkretno prelistano kje pi6am
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
БАНО
moderator
БАНО

Број на мислења : 220
Join date : 2008-03-14
Age : 110
Местолокација : Arnaut Maala

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeВто Апр 22, 2008 12:09 am

Pogolema misterija od mene NEMA... Smile Smile Smile Smile
Ustvari jas vervam deka ako ima dobro ima i loso,ako ima angeli ima i gjavoli,ako ima zivot vo zemjata ima i nadvor od zemjata,a posebno sum ubeden deka ne sme sami vo univerzumot.
Isto taka veruvam i vo natprirodni sili (samo ne veruvam vo magii i vo vudu kukli) i vo paranormalni raboti isto taka mnogu veruvam (senki,duhovi)

_________________
www.myspace.com/evilllb
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/evilllb
sleepy
moderator
sleepy

Број на мислења : 183
Join date : 2008-03-12
Age : 28

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeВто Апр 22, 2008 12:28 am

jas vervam vo to sho verva bano
Very Happy
Very Happy
Very Happy
me imat uplasheno so to magiite poshto na drugarka mi i se deshafaat takfi nekoj stvari so igli i neznam so..
ama magiite fakat samo ako verfash vo nif ..pa se trudam da ne verfamm..ova ispaga ko da vervam ama jas samo se zafrkavam
Very Happy

_________________
AnD th3 raiN wiLL kiLL uS aLL...
Вратете се на почетокот Go down
martin4ebaby
VIP
martin4ebaby

Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-11
Age : 31
Местолокација : Bitola/Bair

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeВто Апр 22, 2008 2:00 pm

za NLO vervam zs ima mn dokazi mn luge dokazvat deka postoi,vikaat deka imat videno,a za magii ne znam vikaat deka postojat ama jas ne vervam,duhovi definitivno ne ne postojat i jas ne vervam deka postojat... albino cat
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/martinceee
MisKo
Рапуш
MisKo

Број на мислења : 67
Join date : 2008-03-15
Age : 30
Местолокација : Struga Underground

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Misterii   Misterii Icon_minitimeВто Апр 22, 2008 2:19 pm

edna od temite koja dosega ne e resena
sepak veruvam vo site tie raboti
pozz
Вратете се на почетокот Go down
martin4ebaby
VIP
martin4ebaby

Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-11
Age : 31
Местолокација : Bitola/Bair

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeСре Апр 23, 2008 1:31 am

Жена научник останала потполно шокирана откако ги прегледала фотографиите што ги снимила во Лондон. Каролина Славка Муелер, откако ги префрлила направените фотографии од својот мобилен на компјутерот, приметила дека до познатото "Лондонско Око" поминало НЛО.
Фотографиите се снимени додека Каролина патувала низ Лондон рано наутро. Таа и нејзините пријатели, од кои еден пораснал во Лондон се потполно збунети и никако не можат да си објаснат што е тоа на сликата. Тројца пријатели се согласиле дека ниедна зграда не изгледа како тој објект.
Стручњаците кои се занимаваат со проучување на ваквите феномени се премногу збунети. Истражувачот на феноменот НЛО, Крис Мартин, изјавил дека се трудел да пронајде докази дека сликите се лажни.
Не успеав да пронајдам ништо. Сликите се без грешки и го покажуваат патувањето на самиот објект,нагласил Крис Мартин.
Додал дека фотографиите се вистински и не се изманипулирани на било каков начин. Според негово мислење, неверојатни се и покажуваат објект кој е класичен пример за НЛО во облик на летачка чинија која сигурно е под контрола на интелегентни суштества.


Последната промена е направена од martin4ebaby на Сре Апр 23, 2008 1:47 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/martinceee
martin4ebaby
VIP
martin4ebaby

Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-11
Age : 31
Местолокација : Bitola/Bair

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeСре Апр 23, 2008 1:33 am

Научната причина за тоа зошто луѓето некогаш гледаат духови конечно е обелоденета. Тим од стручни лица од Универзитетот во Лондон откриле дека кога гледаме во лошо осветлена просторија, доаѓа со оптичка мамка во нашиот мозок поради која ни се чини дека гледаме работи кои всушност не постојат.
Невронаучниците се убедени дека всушност се што гледаме се случува само во нашата глава и дека не е никакво чудо доколку во лошо осветлена просторија некогаш видиме нешто што не постои.
Тие се изненадиле кога откриле дека нејасната околина има поголемо дејство на она што го гледаме отколку нешто што можеме јасно да го дефинираме на јако светло.
"Се што гледаме на слабо светло е хаулцинација која креира виртуелна реалитетна машина во нашите глави. Во нормални околности тие хаулцинации се потиснати од информациите кои ги примаме преку нашите сетила, но кога она што го гледаме е нејасно, може да видиме било што, па дури и нешто што наликува на дух", објаснува профсорот Мајк Морган од City University во Лондон.
"Илузионистите уште одамна добро го познаваат овој феномен. Кога гледате како фрлаат топка во воздух, а веднаш потоа и друга, па трета која магично ја сменува, се прашувате како ли им успеа. Но се работи за тоа дека најчесто нема трета топка, туку дека нашиот мозок е излажан и по пат на автоматизам мисли дека постои трета топка во воздухот, веднаш по првата и втората", објаснува професорот Заофинг.


Последната промена е направена од martin4ebaby на Сре Апр 23, 2008 1:46 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/martinceee
martin4ebaby
VIP
martin4ebaby

Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-11
Age : 31
Местолокација : Bitola/Bair

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeСре Апр 23, 2008 1:39 am

Околу десетина жители на градот Стивенвил кој се наоѓа во американската сојузна држава Тексас тврдат дека ноќта на 8 јануари виделе неидентификуван летечки објект (НЛО), пренесува CNN.
Објектот бил опишан како блескав, тивок, долг најмалку еден ипол километар и широк околу 800 метри. Летал многу ниско и со огромна брзина.
Помеѓу очевидците имало еден пилот и еден полицаец, кои се колнат дека таа ноќ над пустината околу Стивенвил прелетало "нешто што со 100% сигурност не било направено од човечка (Земска) рака".
Во соопштението од воздухопловната база во Форт Ворт се наведува дека мора да постои логично објаснување или тоа било нешто, некоја светлина, што ја предизвикале два патнички авиона.
Околу 200 НЛО-а се пријавуваат секој месец во Америка, главно во Калифорнија, Колорадо и Тексас. Минатогодишно истражување покажало дека 14 отсто од Американците барем еднаш во животот виделе НЛО.


Последната промена е направена од martin4ebaby на Сре Апр 23, 2008 1:46 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/martinceee
martin4ebaby
VIP
martin4ebaby

Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-11
Age : 31
Местолокација : Bitola/Bair

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeСре Апр 23, 2008 1:45 am

Познатиот британски астрофизичар Стивен Хавкинг многу често размислува за прашањето "Дали сме сами во вселената?". Одговорот е веројатно НЕ, барем тој така смета.
Доколку во вселената постои живот, Хавкинг се прашува зошто до сега не сме фатиле некои вонземски сигнали, нешто како "вонземски кодови". Ова го кажал Хавкинг во склоп на предавањето во Универзитетот Џорџ Вашингтон кое се одржало во понеделникот по повод прославувањето на 50 годинишницата на НАСА.
Тој теоретизирал за тоа дали постои вонземски живот или не. Една од можностите е дека не постои живот на друга врста во универзумот, или можеби постои интелегентен живот, но кога ќе стане доволно способен да испрати сигнали во вселената ќе биде доволно паметен да развие најсовремено нуклеарно оружје.
Хавкинг се одлучил за трета опција. "Примитивниот живот е многу чест, а интелегентниот прилично редок. Некои би рекле дека е веќе време да се појави на Земјата", изјавил тој.
Треба ли да се плашиме од вонземјани? Тврдењата дека постојат вонземјани се чудни или можеби реално неверојатни. Сепак е возможно вонземскиот живот да нема ДНК структура како нашата, Хавкинг предупредува:
"Внимателно кога ќе се сретнете со вонземјанин. Можеби ќе се заразите од болест на која не сте отпорни", рекол 66 годишниот научник, кој боледува од тешка неуродегенеративна болест поради која е парализиран и зборува само преку компјутер.
Toj верува дека доколку човековата раса опстане уште милион години, мора да одиме таму каде што никој не бил, нешто слично како хит филмот Ѕвездените патеки.
Луѓето кои се против трошење пари за истражувања на вселената ги споредил со оние кои се противеле на патувањето на Кристофер Колумбо во 1492 година.
"Откривањето на нов свет, значи голема промена за овој стариот. Замислете само да не сме имале Big Mac сендвич", се пошегувал Стивен
znaci ete to e to Very Happy ova e se so najdov i aj rekov da go spodelam so vas Very Happy znaci vonzemjani postojat,a dugovi nema sansa Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/martinceee
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)

Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 31
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeПет Апр 25, 2008 12:45 am

MASONI???sto mislite za niv ??misterija se i toa kakva...pisete pa ke vi objasni 4I4KO KOKI POSLEM:))

_________________
ULICATA E SHKOLA TAA ZNAENJE TI PREDAVA
TE PRAVI CVRST SO SREDEN PRST TE KREVA OD BEDAVA !!![b]

WWW.MYSPACE.COM/KAZNENOPOPRAVNAUSTANOVA
WWW.MYSPACE.COM/SIVDOMBITOLA
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeПет Апр 25, 2008 1:03 pm

Jas znam mnogu za niv ali ako pocnam da pisham sigurno ke me zapishat vo ginis za najgolem post na forum vo svetot:D:D:D
za onie sto sakat poveke da znaat za masonite i za tajnite drushtva koj go kontroliraat svetot vo bukvalna smisla na zborot neka go nabavat dokumentarniot film "ILUMINATI" malku e podolg okolu 2 saati ali se e jasno vo nego...kazano so fajkti i vistinski snimki na luge koj se tredele da naucat nesto za niv...
za tie sto ne znaele i nashata makedonija e pod kontrola na masonskite zdruzenija zgradata na parlamentot na republika makedonija gledano od gore e pettoagolnik...isto kako i pentagon vo SAD i x drugi...a pettoagolnikot e eden od simbolite ne masonerijata...abe gledajtego "ILUMINATI" i mnogu raboti ke vi bidat pojasni...vaka so postovi nekoj mozi nema da mozi da razberi zs ova e mnogu golema shiroka tema...a zamislete 1% samo se znae za masonite i za toa e napraven dokumentaren od 2 saati a zamislete kajse tie 99%???
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
CyBeRmAsTeR
Admin
CyBeRmAsTeR

Број на мислења : 66
Join date : 2008-03-04
Age : 30
Местолокација : Bitola - BairCrew

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeПет Апр 25, 2008 2:42 pm

Mi davate mene edna mozhnost da napisham edno referatche za ovaa tema Smile))) ? Ako mozhi ... Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeПет Апр 25, 2008 4:43 pm

Vo vrska so sho Master???zs siroka e tamata...ili opshto za misterii???
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
CyBeRmAsTeR
Admin
CyBeRmAsTeR

Број на мислења : 66
Join date : 2008-03-04
Age : 30
Местолокација : Bitola - BairCrew

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeПет Апр 25, 2008 8:07 pm

prven za vonzemjani poslem za drugite "natprirodni sili" shto gi vikaat lugjeto a faktichki se prirodni Smile
Вратете се на почетокот Go down
CyBeRmAsTeR
Admin
CyBeRmAsTeR

Број на мислења : 66
Join date : 2008-03-04
Age : 30
Местолокација : Bitola - BairCrew

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeСаб Мај 03, 2008 7:50 pm

Abe ok e site znaete za masonite... Ali kako masonite zemaat chlenovi kade i zoshto toa mislam treba da go objasnete da vidam kolku znaete a za masonite inache nivnoto dvizhenje e mnogu ednostavno da se objasni ...
Вратете се на почетокот Go down
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)

Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 31
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeНед Мај 04, 2008 4:48 am

CyBeRmAsTeR напиша:
Abe ok e site znaete za masonite... Ali kako masonite zemaat chlenovi kade i zoshto toa mislam treba da go objasnete da vidam kolku znaete a za masonite inache nivnoto dvizhenje e mnogu ednostavno da se objasni ...

bash me interesira tvoeto mislenje za masonitee..ajde ako nemash nesto protiv objasni so znaes za niv..:)pa i jas ke dam poslem...pozz

_________________
ULICATA E SHKOLA TAA ZNAENJE TI PREDAVA
TE PRAVI CVRST SO SREDEN PRST TE KREVA OD BEDAVA !!![b]

WWW.MYSPACE.COM/KAZNENOPOPRAVNAUSTANOVA
WWW.MYSPACE.COM/SIVDOMBITOLA
Вратете се на почетокот Go down
CyBeRmAsTeR
Admin
CyBeRmAsTeR

Број на мислења : 66
Join date : 2008-03-04
Age : 30
Местолокација : Bitola - BairCrew

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 1:02 am

FREESTYLER_KPU напиша:
CyBeRmAsTeR напиша:
Abe ok e site znaete za masonite... Ali kako masonite zemaat chlenovi kade i zoshto toa mislam treba da go objasnete da vidam kolku znaete a za masonite inache nivnoto dvizhenje e mnogu ednostavno da se objasni ...

bash me interesira tvoeto mislenje za masonitee..ajde ako nemash nesto protiv objasni so znaes za niv..:)pa i jas ke dam poslem...pozz
Za masonite mozhe da se kazhe deka povekjeto "normalni" luge koi se vnatre se zemeni so uslovi koi bile nadgleduvani vo koledzi itn itn no nas mislam toa ne ne interesira da vlezime vo glavoto .. masonstvoto e razvieno poslem templarite koe mu ostana skoro celo bogastvo za niv pa man koa kje fatish ti tolkava para i ti mislam kje gledash kako da izmanipulirash so narodot ..
Вратете се на почетокот Go down
Spinin
Рапуш
Spinin

Број на мислења : 75
Join date : 2008-03-14

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 10:37 pm

Masoni... Illuminati...ima za niv isto i vo "Angeli i Demoni" na Den Braun nogu dobra kniga... mnogu moze da se nau4i od tamu i za niv, za 5te nivni simboli, ogan, voda,vozduh,zemja, i sovrsen dijamant (mislam taka bea) ina4e masonite ili free masons na naski slobodni sidari, poteknuvaat od poodamna od krstonsnite vojni povrzani se so templarite(vitezi koi papata po vojnite kje gi progoni od rim) ti begaat megju slobodnite sidari samo zaboraiv koja drzava bese.. i od togas edna od glavnite nivni celi (na masoni i iluminati) e unistuvanje na katoli4kata crkva...iluminatite pak se tajno drustvo vo tajno drustvo t.e. tie se vrvot na masonite(poso masonite imaat povekje redovi i 4inovi) i mn retko se znae koi se, inaku edna od drugite pri4ini sto sakaat iluminatite unistuvanje na vatikan i katoli4kata crkva e toa sto vo minatoto crkvata gi progonuvala nau4nicite kako glaileo galilej, djordano bruno,(tie bile vo iluminatite, site nau4nici i site 4lenovi se so visok koeficient na intelegencija) bidejki nivnite otkritija bile sprotivni na dogma, se veruva deka mnogu iluminati ima i vo CERN vo zeneva.
znam uste ama nemozam da sredam mislite spie mi se kje se dovrsam drugpat ova neka stoi za uvertira:)
pozz
Вратете се на почетокот Go down
БАНО
moderator
БАНО

Број на мислења : 220
Join date : 2008-03-14
Age : 110
Местолокација : Arnaut Maala

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeВто Мај 06, 2008 12:23 am

Aj da ve prasa vas nesto cicko Boban,koj e najpoznat mason vo Makedonija?

_________________
www.myspace.com/evilllb
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/evilllb
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeВто Мај 06, 2008 12:28 am

site znat deka jas sum najpoznat mason 6o pra6anje e toa king lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
CyBeRmAsTeR
Admin
CyBeRmAsTeR

Број на мислења : 66
Join date : 2008-03-04
Age : 30
Местолокација : Bitola - BairCrew

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeВто Мај 06, 2008 8:43 am

Juve-W.H.F. напиша:
site znat deka jas sum najpoznat mason 6o pra6anje e toa king lol! lol! lol!
Tochno taka ... ama man tolku znaat za masonite Smile
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeСре Мај 07, 2008 4:23 pm

so spinnin samo nema da se slozam so toa deka sakale da ja unishtat katolickata crkva...da ne se imash zbuneto malku...ubavo si kaza datiraat od vremeto na krstonosnite vojni...a krstonosnite vojni bea direkktno sponzorirani ili poddrzani od katolickata crkva...i se vodea protiv "nevernicite" taka nareceni spored niv...i dokade sto pominaa zaklaa se sto ne e katolicko vklucuvajki gi i pravolsavnite ne samo muslimanite...toa sto ti si go cital e samo maska...masonite se edni od najmojknite ako ne i najmokni luge vo svetot...cela para e nivna duri si imaat i nivna banknota...ameriknskiot dolar ispishan so nivni simboli i znaci...masonite se direktno sponzorirani od crkvite...ne ste se zaprashale nekogash kade odat parite sto gi ostavame vo crkvite za praznici ili slicno koga ke vlezeme...po 10 den po 50 denari tie se berat na nekoe mesto...ova sto go tvrdam e osnovano ne e samo moe mislenje...zs znam deka nad 90% od crkvite se izgradeni od masonite kaj nas vo bt ima mnogu crkvi kade sto mozat da se sretnat masonski simboli vo niv...znaci tie se gi gradat crkvite za pari da vadat od niv...biznis mu e toa...jas veruvam vo gospod da ne recite ja ovaj sega e ateist ova ona...jas sum pravoslaven ali pari v crkva ne ostavam ne vervam vo popojte ova ona...a vo gospod da si vervam...zs ne pametam nekogash crkvata da dala nesto humanitarno...toshe praveshe koncerti i se a crkvata od tolku pari milijardi ima i denar nema daeno za nikoj...razmisleta malku poveke i ke vidite deka sum vo pravo...
toa e prashanjeto od kade mu e mojkta a mojta e vo parite i odma se nametnuva od kade mu e parite...pa ete vi go odgovorot...od site nas mu se parite...zs ni eden covek ne moze da opstani bez pari a da ne zborame za celi podzemni opshtestva...samo eden podatok kolku mnogu gi ima...vo Velika britanija statisticki gledano na sekoj 6 vraboten vo drzavna administracija (znaci se misli na policija,ministerstva,itn...)eden e mason!pa racunajte kolku gi ima...aj da ne filozofiram pojke zs ke vi bidi maka posle da citate a ima uste mnogu raboti koj treba da se napishat ali aj dr pat...

KISS lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
CyBeRmAsTeR
Admin
CyBeRmAsTeR

Број на мислења : 66
Join date : 2008-03-04
Age : 30
Местолокација : Bitola - BairCrew

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeЧет Мај 08, 2008 12:12 am

[quote="dime_sivdom"]
toa e prashanjeto od kade mu e mojkta a mojta e vo parite i odma se nametnuva od kade mu e parite...pa ete vi go odgovorot...od site nas mu se parite...zs ni eden covek ne moze da opstani bez pari a da ne zborame za celi podzemni opshtestva...samo eden podatok kolku mnogu gi ima...vo Velika britanija statisticki gledano na sekoj 6 vraboten vo drzavna administracija (znaci se misli na policija,ministerstva,itn...)eden e mason!pa racunajte kolku gi ima...aj da ne filozofiram pojke zs ke vi bidi maka posle da citate a ima uste mnogu raboti koj treba da se napishat ali aj dr pat...

Peer edna rabota parite mu se od nas ali detalno mislam treba toa da se objasni ...
Вратете се на почетокот Go down
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitimeЧет Мај 22, 2008 6:21 pm

Абе да ви ебам тастатурата очиве ги истерав со таа Латиница што пишите...Дај малце кирилица..лесно е Alt+Shift
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
Sponsored content
Misterii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Misterii   Misterii Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Misterii
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: РАЗНО :: РАЗНО-
Отиди до: