SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 HOROSKOP!

Go down 
АвторПорака
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)

Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 31
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitimeЧет Апр 03, 2008 5:38 pm

Dali veruvate vo predskazuvanjeto na Horoskopskite znaci,koj sto ja odreduvaat vasata bliska ili podalecna idnina so pomosh na astroloshkite znaci.i sostojbata na sonceto i mese4inata?Sakam da vidam vashi mislenja okolu ovaa tema..

pozdrav Exclamation
Вратете се на почетокот Go down
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D

Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
HOROSKOP! Left_bar_bleue4/4HOROSKOP! Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: Re: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitimeЧет Апр 03, 2008 8:30 pm

jas ne veruvam ama imam navika da 4itam od 4ista razonoda lol!
a ponekoas baba probuva da me razubedi deka imaat vlijanie dzvezdite, mese4inata...sepak..se e mozno... Wink
Вратете се на почетокот Go down
martin4ebaby
VIP
martin4ebaby

Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-11
Age : 31
Местолокација : Bitola/Bair

HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: Re: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitimeЧет Апр 03, 2008 10:03 pm

i jas go citam onaka zaradi zanimacija ama mnogu pati mi se godi toj horoskopot a ne deka mn mn vervam ama cesto se godi...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/martinceee
ELENA

ELENA

Број на мислења : 14
Join date : 2008-03-17

HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: Re: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitimeЧет Апр 03, 2008 11:52 pm

Читав хороскоп порано ама ретко да ми се совпаднеше нешто.
Затоа не читам и не вервам во него.
Не треба хороскопот да ми „кажува“ кои потези да ги направам во животот
треба сама да си знам.
sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
Вратете се на почетокот Go down
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)

Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 31
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: Re: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitimeПет Апр 04, 2008 5:32 pm

abe jas nejkev da slusnam za takvi stvari porano..spored mene bea prazni muabeti tie horoskopite , dva tri pati onaka od radoznalost procitaav,i nekoj raboti (skoro site) se sovpadnaja i so znam poslem toa mislam deka ima nekoja vistina vo toa sto go pisuvaat i prognoziraat..pozz
Вратете се на почетокот Go down
БАНО
moderator
БАНО

Број на мислења : 220
Join date : 2008-03-14
Age : 110
Местолокација : Arnaut Maala

HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: Re: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitimeПет Апр 04, 2008 5:44 pm

Незнам оти ама јас ич не вервам во такви работи.Каде бе жити све ке купам Тин Шема и сега таму некоја типка немала нешто поинтересно да напиши за тираж и сега као хороскоп две страни (и опет иста прича) Вашата среќа е во подем,изненадувања на финасиско поле,нови предизвици во љубовта...бла бла

_________________
www.myspace.com/evilllb
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/evilllb
G-GIRL
Рапуш
G-GIRL

Број на мислења : 42
Join date : 2008-03-15
Age : 27
Местолокација : Prasaj i ce ti kazam

HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: Re: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitimeПет Апр 04, 2008 7:08 pm

ma ic ne veruam....ima nekolku pati koga mi se slucila nekoja slucajnost....ali retko......ali sepak gi citam od radoznalost..... lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)

Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 31
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: Re: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitimeПет Апр 04, 2008 7:12 pm

EVIL-B напиша:
Незнам оти ама јас ич не вервам во такви работи.Каде бе жити све ке купам Тин Шема и сега таму некоја типка немала нешто поинтересно да напиши за тираж и сега као хороскоп две страни (и опет иста прича) Вашата среќа е во подем,изненадувања на финасиско поле,нови предизвици во љубовта...бла бла

na internet imash vistinski horoskop..toa so vesnicite i takvite slicni izdaniaa ,jasno e deka toa im sluzi kolku da se popolni spisanieto..
Вратете се на почетокот Go down
Gang Man[Freedom Figters]
Рап Шутрак
Gang Man[Freedom Figters]

Број на мислења : 189
Join date : 2008-03-14
Age : 29
Местолокација : Bitola (Arnaut Maale) Oblasta

HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: Re: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitimeПет Апр 04, 2008 8:22 pm

Pokje vervam vo astrologija nego vo religija!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/freedomfightersgangmanmadboy
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: Re: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitimeПон Окт 27, 2008 6:00 pm

a ovaj "the secret" e igran film ili dokumentaren film?da znajme so da barame po DVD-tekite i kazi so produkcija e ako e Americka tesko e za vervanje... lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
Adrenalin666
moderator
Adrenalin666

Број на мислења : 172
Join date : 2008-05-22
Age : 32
Местолокација : Сонцето Светит Месечината Сјај, Те Сакам Ебамуја Знај..Ж`та кавадаречка-засекгоаш моја!!

HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: Re: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitimeСаб Дек 13, 2008 5:36 am

----Овен----
- Во третата недела од овој месец немојте да пружате алишта на балкон. На женските личности од овој знак им се препорачува да не излегуваат од дома цела втора и трета недела поради опасност од силување. Здравјето без некои поголеми операции. Пазете се од запек. Доколку често поминувате на црвено светло, имате големи шанси да остварите блиска средба со еден униформисан овен. Поволни денови за промена на полот се 15-ти и 25-ти.


----Бик----
- Како најтврдоглави од сите знаци, овој период не им се препорачува удирање со глава во многу тврди површини. На работа следи унапредување доколку сте доволно паметни и рефлексивни на „брз“ начин да го задоволите шефот. Машките бикови овој период имаат големи шанси да запознаат една Девица доколку отидат во некое забавиште. Поради силните ветрови редовно носете жолта капа со врвки. Поволни денови за бањање во градските фонтани се 10-ти и 19-ти.


----Близнаци----
- Периодов сте многу импулсивни и сакате на брз начин да ги средите вашите проблеми. Е па не иде така. Месечината ви е во 29-тата куќа каде има многу луѓе и гужва и тешко се излегува од неа. Причекајте да излезе па се ќе оди полесно. На љубовен план ќе имате мали недоразбирања со вашите домашни миленичиња. Девојки, во третата недела избегнувајте машки со бели чорапи . Поволни денови за калемење на дрвата пред зграда се 5-ти и 17-ти во месецот.


----Рак----
- Добро проверете дали ви се сигурни сите осигурачи во вашата куќа. Може да се изненадите во некој момент кога најмалку ќе очекувате да прегорат. На љубовен план ова се вашите најсреќни моменти од вашиот живот. Доколку сте во брак се мисли на моментите со вашата љубовница/љубовник.Пазете се од диви свињи и црвени слонови. Машките треба да избегнуваат јавни куќи со стара градба - постои опасност од земјотрес. Поволни денови за одење по голема нужда се 8-ми и 11-ти.


----Лав----
- На женските припаднички на овој знак не им препорачуваме да се фарбаат плави периодов. Се пушти трач дека „Фитофарм“ го зезнале 12% хидроген оваа серија. Избегнувајте улици со калдрма во првата недела. Машките нека се пазат од гасеници и бубашваби. Играјте лото во втората недела - имате големи шанси за добивка доколку ги извлечат вашите броеви. Поволни денови за фрлање на ѓубре од дома се 13 и 24-ти во месецов, меѓутоа избегнувајте контејнери родени во знак на Риби.----Девица----
- Дојде крај на вашата невиност. Вашиот партнер е премногу возбуден од вашето разголено тело на овие жешки температури.Поволни денови за бањање на вашето милениче се среда и ноќта помеѓу сабота и недела. Сторете го тоа, во спротивно постои опасност од буви во голем број. Исечете ги ноктите на нозете. Пазете се од зелени кучиња - скитници. Поволни денови за кршење јајца се 2, 4, 22 и 30-ти.


----Вага----
- На ваш оригинален начин добро измерете колку шеќер ќе ставите во кафето на вашиот партнер. На работа ве чека возбудлив период полн со бурни настани и патувања. Понесете си стик против муви бидејќи добро знаете дека сте многу осетливи на нив. Намалете ги малку цигарите. Свртете се на алкохолот. Ѕвездите ви се наклонети да запознаете некој рак, затоа гњурете подлабоко кога ќе отидете на море. Поволни денови за добивање мензис за женските и пролив за машките се 7, 13 и 24-ти.


----Шкорпија----
- Многу интересен и примамлив период за вас. Ќе дадете отказ од работа, ќе раскинете со партнерот или ќе се разведете доколку сте во брак и ќе избегате далеку каде ќе се вработите не можам да кажам што точно ама главна преокупација ќе ви биде да задоволувате луѓе. Вашите кондури овој период се под влијание на Сатурн, така да постои опасност од жуљање. Избегнувајте да кликате на маусот во првата недела - работете со тастатура. Поволен ден доколку сте наумиле да извршите самоубиство е 8-ми.


----Стрелец----
- Овој месец сте расположени спасувачки. Ќе спасите три риби од давење и едно врапче како сака да скокне од прозорот од вашата кујна на третиот спрат. Дојде време да почнете да ја пишувате книгата „Зошто си ме мајко родила“ која одамна планирате да ја напишете. Појдете некаде, близу некое мочуриште да се инспирирате. Пазете се од метеори и комети. Поволни денови за проаѓање на црвено без опасност се 12-ти и 23-ти.


----Јарец----
- Добро време да го зачистите тенкот што ви стои во гаража. Никогаш не се знае какви времиња ќе надојдат.
Автобусот со кој се возите овој период е под влијание на Уран, така да ви препорачувам секогаш да се симнувате една станица порано. Женските доколку ги нападне некој манијак ноќно време, немојте да бегате ако манијакот е Водолија - може да се претвори во трајна врска. Поволни денови за садење лубеници се 5-ти и 21-ви .


----Водолија----
-Овој месец постои голема веројатност вашиот саат да откаже - проверете ја батеријата. Избегнувајте читање вицови од www.nestotocka....com во втората недела - постои опасност да ви прсне желудникот од смеење. Машките нека ги вртат почесто броевите на 0500 - постои шанса да го најдат својот животен сопатник. За женските овој период е створен за јадење трули вишни. Поволни денови за фаќање вирус на компјутерот се 17-ти и 18-ти.

----Риби----

Веќе 5-та неплатена сметка за вода.Немојте никако да се изложувате на сонце.Проверете дали се е во ред со вашата психа. Машките претставници нека избегнуваат мочање со лева рака, а женските да не какаат напорно.
Поволен период за средба со својата "ајкула" на 12-ти а женските нека внимаваат,ова е поволен период да влезат в тавчле. Како и да е, гответе со брилијант.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.prijateli.com.mk/u/PunkTheRock
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: Re: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitimeВто Дек 16, 2008 10:07 pm

za lav i za ribi najsmea ti e horoskopot!!! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
MaR

MaR

Број на мислења : 18
Join date : 2008-08-14
Age : 28
Местолокација : negde

HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: Re: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitimeСаб Јун 13, 2009 9:18 am

Ne veruvam u horoskop, porano go citav za zanimacija, sega i toa ne go praem
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
HOROSKOP! Empty
ПишувањеПредмет: Re: HOROSKOP!   HOROSKOP! Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
HOROSKOP!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: РАЗНО :: РАЗНО-
Отиди до: