SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 VIDO

Go down 
АвторПорака
KOSTA(FREESTYLER)
moderator
KOSTA(FREESTYLER)

Број на мислења : 216
Join date : 2008-03-12
Age : 31
Местолокација : Bitola (Arnaut Mala)

VIDO Empty
ПишувањеПредмет: VIDO   VIDO Icon_minitimeВто Апр 01, 2008 7:41 pm

Видо има 25 години и e еден од најпознатите рап артисти во Македонија. Роден е во Скопје 1982 година, во населбата Чаир. На 11 годишна возраст се сели во скопската населба Ново Лисиче, каде доаѓа до првиот допир со хип хоп музиката преку касетите на тогашниот најдобар хип хоп бенд - (Чиста Околина).
За кусо време почнува да снима свои демо снимки на домашниот касетофон. По 3 години се формира групата (Пука Козметика) во која Видо членува и го има својот прв настап во живо. Подоцна членува во бендот (Поинаков Стил) со кој снима албум кој не е издаден. Со овој бенд има многу настапи низ скопските клубови кои во тоа време организираат хип хоп настани. Нивните траки се едни од највртените на тогашната и единствена хип хоп емисија (Црна Хроника) на скопското радио 103.
(Поинаков Стил) влегува во (Кланот Исток) со кој ќе се сними албум и пред неговото издавање ќе дојде до несогласувања при што ќе резултира со напуштање на (Кланот Исток) заедно со уште еден член од (Поинаков Стил) (Боро OG).
Тие по напуштањето заедно ќе учествуваат во формирањето на (G-Madda Funk) продукција, продукција која воведува свежина на македонската хип хоп сцена.
Има учествувано во повеќе проекти од кои издадени се: (Godfather I) компилација и (Парадокс - Потреба за Рап) LP. Истко така има гостувано на неколку албуми.
Негови позначајни настапи сo (Кланот Исток) се: Balkan hip hop fest - No borders (Софија, БГ 2003), настап на концертот на Jeru The Damaja (Софија БГ 2004). Како соло артист, член на (G-Madda Funk) продукцијата и голема подршка од (Sure Shotz Entertainment - Dj Shorty P a.k.a. Panco) настапува на концертот на Jeru The Damaja (Скопје, МК 2005), Taxirat Street Beats (Скопје, МК 2005), Guru from Gangstarr (Скопје, МК 2006), EXIT 2006 (Нови Сад, СРБ 2006), Bes Fest (Скопје, МК 2007) и многу други.

http://www.zshare.net/download/9902521f1b1804/
>>Razlicen Svet-VIDO<<. mozete da ja spustite..top trakica,..pozz

ocekuvam komentari..
Вратете се на почетокот Go down
sleepy
moderator
sleepy

Број на мислења : 183
Join date : 2008-03-12
Age : 28

VIDO Empty
ПишувањеПредмет: Re: VIDO   VIDO Icon_minitimeВто Апр 01, 2008 7:44 pm

pesnata e nenormalna..preuba eeeeeee...se zaljubif vo pesnata..
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
malku i se pronajdof..

_________________
AnD th3 raiN wiLL kiLL uS aLL...
Вратете се на почетокот Go down
Juve-W.H.F.
Admin
Juve-W.H.F.

Број на мислења : 350
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Bitolsko Bair Maalo

VIDO Empty
ПишувањеПредмет: Re: VIDO   VIDO Icon_minitimeВто Апр 01, 2008 9:26 pm

slu6nav deka novata traka na fs mu bila,nesalam stvar mnogu e zakoooon epten me bendisva i flou i tekst i ve6tina bukvalno se,komplet tip top trakata e...samo pofalni zborovi za vido
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/whfjuvedime
Demonot
Рапуш
Demonot

Број на мислења : 76
Join date : 2008-03-16
Местолокација : Zapadna strana na gradot

VIDO Empty
ПишувањеПредмет: Re: VIDO   VIDO Icon_minitimeВто Апр 01, 2008 10:20 pm

Vido e eden od najdobrite MC-ja kaj nas...i novata traka mu e zakon...po4it do nego...
1L...
Вратете се на почетокот Go down
dime_sivdom
moderator
dime_sivdom

Број на мислења : 426
Join date : 2008-03-11
Age : 34
Местолокација : Независна Република Битола/Баир мала није шала

VIDO Empty
ПишувањеПредмет: Re: VIDO   VIDO Icon_minitimeСре Апр 02, 2008 2:53 am

Da,da zakon e vido!Top traki,top recitali,top flow,veshtina,vokabular...top MC!!!

se gledame naskoro...

Pocit! afro
Вратете се на почетокот Go down
http://dimesivdom.hi5.com & www.myspace.com/whfjuvedime & www.my
em43
Рапуш
em43

Број на мислења : 39
Join date : 2008-07-02

VIDO Empty
ПишувањеПредмет: Re: VIDO   VIDO Icon_minitimeСаб Jул 05, 2008 11:05 pm

SUPER E VIDO
ALI DIME E PODOBAR OD NEGO =] =] =]
DOBAR E DOBAR
PO4IT
Вратете се на почетокот Go down
CrnaBtHronika
moderator
CrnaBtHronika

Број на мислења : 62
Join date : 2008-03-14
Age : 30
Местолокација : Karposh (Bitola)

VIDO Empty
ПишувањеПредмет: Re: VIDO   VIDO Icon_minitimeНед Jул 06, 2008 12:10 am

vido... pa ima eden od pounikatnite stilovi na recitiranje, odlicni tekstovi ( koi ne te zamaraat) koi lesno mozes da gi razberes i svatis, super flow i lesno e prepoznatliv mislam i koga bi go slusnal na traka kaj sto recitiraat i poveke od 100 luge ke go poznaes koga ke vleze da recitira Smile ... toa e dovolno... pocit do nego..

_________________
Jas ne ja odbrav ovaa igra.

Igrata me odbra mene!


CRNA BT HRONIKA
Вратете се на почетокот Go down
THE_LADY_D
Рап манијак
THE_LADY_D

Број на мислења : 278
Join date : 2008-03-21
Местолокација : Postojna, Slovenia

Character sheet
GAMES-Игри:
VIDO Left_bar_bleue4/4VIDO Empty_bar_bleue  (4/4)
GAMES-Игри:
VIDO Empty
ПишувањеПредмет: Re: VIDO   VIDO Icon_minitimeНед Jул 06, 2008 1:05 pm

Vido e zakon....Mnogu go postovam...Eden od podobrite MC-ija...


Последната промена е направена од THE_LADY_D на Сре Ное 11, 2009 3:16 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
raper4etoБрој на мислења : 15
Join date : 2009-09-25
Age : 27
Местолокација : Фамилија Аердром

VIDO Empty
ПишувањеПредмет: Re: VIDO   VIDO Icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 4:25 pm

Vido Ima Mnogu Jak recital Flow Se Najdobro
Mnogu Dobro Mc e Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
VIDO Empty
ПишувањеПредмет: Re: VIDO   VIDO Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
VIDO
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Македонски Рап-
Отиди до: