SIV DOM MAK-РАП Форум

Makedonski HIPHOP Portal
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Machor - Unikat

Go down 
АвторПорака
Machor
Рап гуштер
Machor

Број на мислења : 105
Join date : 2008-03-13

Machor - Unikat Empty
ПишувањеПредмет: Machor - Unikat   Machor - Unikat Icon_minitimeПет Мар 14, 2008 12:01 am

[Дел 1]
Сеуште тврдо рока старата постава
А вие педери пак сте со нов состав а ?
Кините и самите сте скинати ко пичките
Пробавте и да копирате ама пак исти сте
Удирам ко GZA, паѓате во криза
Страдате од болеста - стиховна парализа
Не вредите како туку само личите на Монализа
Се шизаш ама никој не те знае бе MС
Не си моја лига бе лигав, ти течат лиги
Горат бини, удирам флудирам со рими ко Biggie
Пишиш текстови како кучки се палат
Не си МС и почит не добиваш - жалам
Сечам и гмечам исто како драгон
Ти и да убиваш нема да бидеш хардкор
Го слушаш дисот и се џиткаш во драгор
Догледање господа - ми беше драго.

[Реф - 2x]
Постои,и пак не сте достојни
Даваш оставка, иако сте побројни
Така да... застани бе брат
Има еден стил, стилот е уникат

[Дел 2]
Имаш огромна муцка, подобро залепија
Го давам дисот, каде се сега твојте луѓе - онемија
Стиховно ве шамарам, тврдо ко Che Gevara
За таленти ко тебе има Златна Бубамара
Ти сакаше едно време, ама ништо не бидна
Некогаш беше свој, сега газот го шитна
Давате лажна почит, таква мене не ми треба
Не сте мое ниво, па и затоа не ве ...
Мозок свој периш, џабе за нас сериш
Кога си поголем кретен и од Jim Carrey
Не не дисуваш зошто се плашиш од одговорот
Нати јади го дисот, го знаеш добро поводот
Ти воопшто не си МС, тоа е проблемот
Подолу ќе бидете и да снимам траки демо
Па и колку гомна да изедиш за нас брат
И самиот знаеш дека стилот е уникат.

[Реф - 2x]
Постои,и пак не сте достојни
Даваш оставка, иако сте побројни
Така да... застани бе брат
Има еден стил, стилот е уникат
Вратете се на почетокот Go down
БрАчЕдО ОдОзГоРа
Рап гуштер
БрАчЕдО ОдОзГоРа

Број на мислења : 102
Join date : 2008-03-13
Age : 27
Местолокација : Од На Баер!!!!

Machor - Unikat Empty
ПишувањеПредмет: Re: Machor - Unikat   Machor - Unikat Icon_minitimeПет Мар 14, 2008 12:06 am

eeeeeeee bra4edo vrsis baba vrsis....ubaf tekst afro
Вратете се на почетокот Go down
Machor
Рап гуштер
Machor

Број на мислења : 105
Join date : 2008-03-13

Machor - Unikat Empty
ПишувањеПредмет: Re: Machor - Unikat   Machor - Unikat Icon_minitimeПет Мар 14, 2008 12:18 am

BloodZ напиша:
eeeeeeee bra4edo vrsis baba vrsis....ubaf tekst afro

Falaaaaa babaaaaaaaa ... !!! Smile aightt... ! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Gang Man[Freedom Figters]
Рап Шутрак
Gang Man[Freedom Figters]

Број на мислења : 189
Join date : 2008-03-14
Age : 29
Местолокација : Bitola (Arnaut Maale) Oblasta

Machor - Unikat Empty
ПишувањеПредмет: Re: Machor - Unikat   Machor - Unikat Icon_minitimeПет Мар 14, 2008 9:09 pm

Super samo napred Brateeeeeeeee!!!!!! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/freedomfightersgangmanmadboy
Sponsored content
Machor - Unikat Empty
ПишувањеПредмет: Re: Machor - Unikat   Machor - Unikat Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Machor - Unikat
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
SIV DOM MAK-РАП Форум :: Рап Форум :: Лирики-
Отиди до: